Magdalena Biejat: W drugiej turze oddam głos na Rafała Trzaskowskiego
Magdalena Biejat, która w pierwszej turze wyborów prezydenckich była kandydatką Nowej Lewicy, oświadczyła, że w drugiej turze zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. – Do tego samego zachęcam wyborców Lewicy – dodała.
Biejat powiedziała, że rozmawiała z Trzaskowskim i podczas tej rozmowy padły konkretne deklaracje z jego strony, dotyczące m.in. kwestii budowy mieszkań czynszowych, wspierania w tym samorządów, ochrony zdrowia oraz praw kobiet.
– W dobie rosnącej w siłę skrajnej prawicy, w dobie rosnących sondaży tych, którzy usiłują nas podzielić, kluczowe jest, by stanąć w jednym szeregu. Dzisiaj jest dla mnie jasne, że kandydatura Karola Nawrockiego jest zagrożeniem dla tych wszystkich spraw, które są ważne dla lewicowych wyborców, które są ważne dla wszystkich obywateli, którym zależy na otwartej, nowoczesnej, sprawiedliwej społecznie Polsce – oświadczyła. Zaznaczyła, że Nawrocki jako prezydent stanąłby na drodze do realizacji wszystkich postulatów ważnych dla osób, które głosują także na inne demokratyczne partie w Polsce niż Lewica.
– Mam tylko jeden głos i dzisiaj chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że ja ten głos w drugiej turze oddam na Rafała Trzaskowskiego. Do tego samego zachęcam wyborców Lewicy, do tego, żeby w drugiej turze poszli do wyborów i żeby razem z nami postawili tamę skrajnej prawicy – powiedziała Biejat.
Zobacz także
Wyborcze konferencje prasowe we Włocławku
2014-10-20, 15:06Marek Wojtkowski z PO i Edyta Mokra z Bezpartyjnego Włocławka w ramach kampanii wyborczej zorganizowali w poniedziałek swoje konferencje prasowe. Czytaj dalej »
SLD prezentuje kandydatów do toruńskiej rady miasta i sejmiku województwa
2014-10-20, 13:58Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował swoich kandydatów do toruńskiej rady miasta. Wśród 50 osób są przedsiębiorcy, nauczyciele, wykładowcy akademiccy i były żużlowiec Mirosław Kowalik. Czytaj dalej »
Tadeusz Pogoda powalczy o kolejną kadencję burmistrza Świecia
2014-10-20, 11:26Tadeusz Pogoda - urzędujący burmistrz Świecia nad Wisłą rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Przedstawił również kandydatów na radnych powiatu i miasta z list Komitetu Wyborczego Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. Czytaj dalej »
Stawicka: Chcę skupić się na wartości człowieka
2014-10-18, 15:52Małgorzata Stawicka, bezpartyjna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, oficjalnie rozpoczęła kampanię konwencją wyborczą w kinoteatrze Adria. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania kandydatów na na wójtów, burmistrzów i prezydentów
2014-10-18, 12:3427 kandydatów będzie walczyć o 5 prezydenckich stanowisk w Kujawsko-Pomorskiem. O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Czytaj dalej »
"Włocławek ponad podziałami" i konferencja prasowa na cmentarzu
2014-10-17, 17:36Maciej Gawrysiak - kandydat na prezydenta Włocławka z ramienia bloku 'Włocławek ponad podziałami', na miejsce konferencji prasowej wybrał cmentarz. Czytaj dalej »
Niektórzy zostaną radnymi bez głosowania
2014-10-17, 12:52Ponad stu kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych w naszym województwie może spać spokojnie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »