Wybory prezydenckie: Piątek to ostatni dzień kampanii, od północy cisza wyborcza
Od północy z piątku na sobotę aż do zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich w niedzielę o godz. 21.00 będzie trwała cisza wyborcza. W ostatni dzień kampanii wyborczej większość kandydatów spotka się z mieszkańcami Warszawy, pozostali odwiedzą m.in. Małopolskę, Wielkopolskę czy Podkarpacie.
Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania - czyli o północy z piątku na sobotę, i trwa do jego zakończenia. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 21.
Podróże kandydatów
W piątek kandydaci w nadchodzących wyborach prezydenckich zintensyfikują swoje działania, wykorzystując kampanię wyborczą do ostatnich chwil. Kandydat KO Rafał Trzaskowski spotka się m.in. z mieszkańcami Strzelec Krajeńskich (woj. lubuskie), Koła (woj. wielkopolskie) i Skierniewic (woj. łódzkie). Odwiedzi też będzie Międzyborów na Mazowszu. Po godz. 23 Trzaskowski będzie w podwarszawskim Pruszkowie.
Z kolei popierany przez PiS Karol Nawrocki ma rano zaplanowaną rozmowę ze związkowcami i rozdawanie drożdżówek w Mysłowicach, po południu odwiedzi stadion MKS Zwolenianka Zwoleń w Zwoleniu. Wieczorem uda się do Lublina, a następnie zakończy kampanię w Stalowej Woli na Podkarpaciu.
Kandydat Trzeciej Drogi Szymon Hołownia spotka się w piątek z mieszkańcami stolicy i jej okolic. Swój dzień rozpoczął o godz. 6.50 na stacji PKP Otwock i wspólnie z pasażerami udał się pociągiem do Falenicy. Finał kampanii Hołowni zaplanowano w warszawskim Teatrze Palladium, gdzie od godz. 17 do późnych godzin wieczornych kandydat będzie zachęcał wyborców do oddania na niego głosu.
Ostatnie konferencje prasowe
Intensywne plany kampanijne ma również kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat. W ramach ostatnich aktywności przed ciszą wyborczą polityczka weźmie udział w konferencjach prasowych w różnych dzielnicach Warszawy. Biejat uda się też na wiec solidarnościowy aktywistek przychodni aborcyjnej „AboTak". Wieczorem kandydatka zaprosi mieszkańców na muzyczną imprezę nad Wisłą w formule „silent disco".
Z wyborcami w Warszawie spotka się także prof. Joanna Senyszyn, która o godz. 17 organizuje „herbatkę" na Placu Zbawiciela. Do stolicy zawita również Grzegorz Braun. Kandydat weźmie udział w spotkaniu otwartym na Placu Zygmunta, gdzie od godz. 18 będzie odpowiadał na pytania wyborców. Sławomir Mentzen z Konfederacji piątek spędzi, objeżdżając woj. małopolskie. Finałowy wiec kandydata odbędzie się o godz. 20 w Krakowie. Natomiast kandydat Razem Adrian Zandberg spotka się z mieszkańcami Olsztyna, Torunia i Poznania.
Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę, głosowanie będzie trwało w godz. 7.00 do 21.00.
Zobacz także
Joanna Scheuring-Wielgus: Prokuratura ulega kościołowi
2019-10-08, 19:45Prokuratura Krajowa działa jak prokuratura wyznaniowa - powiedziała w Toruniu poseł Joanna Scheuring-Wielgus. Kandydatka Lewicy do Sejmu odniosła się do dokumentu, który ujawnił portal gazeta.pl. Ma on zawierać wytyczne dotyczące… Czytaj dalej »
Anna Gembicka o turystyce i nowym dworcu kolejowym we Włocławku
2019-10-08, 19:07W regionie powstanie Stowarzyszenie Nadwiślańskich Gmin, które ma pomóc w promocji turystycznych walorów województwa. Tym, co ma przyciągać turystów będzie Wisła i jej tereny nabrzeżne - zapowiedziała we Włocławku Anna Gembicka… Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Poseł Olszewski mówi nieprawdę. Rzecz o kampusie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
2019-10-08, 17:13Granicą absurdu jest kłamstwo - ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos, odnosząc się do poniedziałkowej wypowiedzi Pawła Olszewskiego - posła Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej, który stwierdził, że wbrew… Czytaj dalej »
Grzegorz Schetyna o obietnicach wyborczych PiS i deklaracji Lecha Wałęsy
2019-10-08, 16:30Niedokończona budowa drogi ekspresowej S5 to obraz rzeczywistości państwa PiS - powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna we Włókach koło Bydgoszczy. Przestrzegał, że tak będzie ze wszystkimi obietnicami składanymi przez rządzące… Czytaj dalej »
Konfederacja: Bon oświatowy i 1000 plus, czyli wyższa płaca dla wszystkich
2019-10-08, 16:06Likwidacja kuratoriów oświaty, bon oświatowy i 1000 plus - to propozycje Konfederacji. Lider bydgoskiej listy Marcin Sypniewski przedstawił propozycje dotyczące zmian w oświacie. Czytaj dalej »
Posłanka Iwona Michałek: Grudziądz zasługuje na wyższą szkołę zawodową
2019-10-08, 14:30W Grudziądzu powstanie wyższa uczelnia zawodowa. Studenci będą się kształcić na bazie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia. Czytaj dalej »
Debata wyborcza w Polskim Radiu PiK. Czas na kandydatów do Senatu [wideo]
2019-10-08, 13:11We wtorek odbyła się pierwsza z dwóch debat kandydatów do Senatu. Rozpoczęliśmy od bydgoskich okręgów 9 i 10. [wideo] Czytaj dalej »
Ireneusz Nitkiewicz: Będzie pomoc dla seniorów i dla opiekunów starszych osób
2019-10-08, 13:08- Seniorzy powinni być aktywni - to główne założenie Ireneusza Nitkiewicza. Kandydat KO w wyborach do Sejmu, przedstawił dziś swój program dla starszych osób. Czytaj dalej »
Wtorek to ostatni moment, by dopisać się do stałego rejestru wyborców
2019-10-08, 12:06Jeszcze tylko we wtorek (8 października) do godz. 18.00 można dopisać się do stałego rejestru wyborców w miejscu, gdzie się mieszka albo pracuje, ale nie jest się zameldowanym. Czytaj dalej »
Minister Ardanowski: Polska nie może być dłużej dyskryminowana w Unii
2019-10-08, 11:13- Polscy rolnicy powinni otrzymywać dopłaty na takim samym poziomie, jak ich koledzy z Europy Zachodniej - mówił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, gość 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »