Wiceszef MON: Andrzej Duda gwarantuje, że w Polsce będzie bezpiecznie
- Głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskiej bezpieczeństwo - ocenił w piątek w Toruniu wiceprezes Porozumienia, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Stwierdził, że urzędujący prezydent ma wiele osiągnięć na polu obronności, których nie neguje nawet opozycja.
- Apeluję do mieszkańców Torunia wprost o poparcie w II turze wyborów prezydenckich Andrzeja Dudy. Mówię to z perspektywy osoby, która zajmuje się kwestią polityki obronnej RP. Sprawa ponownego wyboru na ten urząd Andrzeja Dudy rysuje się jako fundamentalna dla naszego bezpieczeństwa - powiedział Ociepa.
Ocenił, że Duda przez pięć lat ma niepodważalny dorobek w zakresie polityki obronnej, a opozycja w ogóle w kampanii nie wchodzi na ten temat, gdyż w Polsce w ostatnich latach m.in. zwiększona została liczba żołnierzy i stworzono Wojska Obrony Terytorialnej, a także modernizowana jest armia.
- Nasi konkurenci polityczni, a przecież Rafał Trzaskowski był w rządzie PO-PSL, byli przeciwnikami powstania tej formacji, a ona dziś pomaga Polakom w wielu sytuacjach m.in. przy powodziach czy w trakcie epidemii koronawirusa. PO nazywała te wojska — wojskami Macierewicza i mówiła, że nie będą one miały wpływu na system obronny RP - mówił wiceszef MON.
Jego zdaniem tak absolutnie nie jest i „terytorialsi" są niezwykle ważną formacją w polskim wojsku. - Spotkały się w jednym miejscu potrzeby sił zbrojnych, jak i potrzeby społeczne - stwierdził Ociepa. Dodał, że pod przywództwem Andrzeja Dudy zwiększyła się liczba żołnierzy NATO w Polsce. - To wymierny sukces polityki obronnej Polski, za która odpowiada prezydent Duda. Zastępujemy też sprzęt z rodowodem jeszcze radzieckim na nowoczesne uzbrojenie. Nasza armia staje się nie tylko coraz bardziej liczna, ale nowoczesna. Jesteśmy państwem, które nikogo nie napada, ale chcemy czuć się bezpiecznie. Dodatkowo chcemy być wiarygodnym sojusznikiem w NATO - mówił wiceprezes Porozumienia. Ocenił, że głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskie bezpieczeństwo.
Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa odwiedził w piątek także Inowrocław.
Zobacz także
Konstanty Dombrowicz o bydgoskiej kulturze
2014-10-23, 13:02'Bezdomna kultura' - to hasło konferencji prasowej, którą zorganizował były prezydent Bydgoszczy i obecny kandydat na prezydenta miasta Konstanty Dombrowicz. Czytaj dalej »
Poranna kawa od Rafała Bruskiego
2014-10-23, 09:00Ubiegający się o reelekcję prezydent Bydgoszczy częstował przechodniów kawą i herbatą. Przy wyjściu z przejścia podziemnego na rondzie Jagiellonów Rafał Bruski z członkami swojego sztabu wyborczego rozdawał ulotki i rozmawiał… Czytaj dalej »
Do poniedziałku niepełnosprawni mają czas na zgłoszenie ws. głosowania pocztą
2014-10-23, 08:26Tylko do poniedziałku osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego. Dzięki tej formie głosowania osoby, które nie mogą dotrzeć do urn wyborczych, czują się pełnoprawnymi obywatelami - mówi Piotr Pawłowski… Czytaj dalej »
Marcin Wroński zaprasza Ryszarda Brejzę do debaty
2014-10-22, 18:22Marcin Wroński, kandydat na prezydenta Inowrocławia rzuca rękawicę Ryszardowi Brejzie - urzędującemu prezydentowi, ubiegającemu się o kolejną kadencję. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz o polityce społecznej w Bydgoszczy
2014-10-22, 17:47Bydgoszcz jest biedna. Bydgoszcz się wyludnia i starzeje. Potrzebne są działania w ramach polityki społecznej - mówią działacze SLD. Anna Mackiewicz, kandydatka tej partii na prezydenta Bydgoszczy, przedstawiała swoje propozycje w… Czytaj dalej »
Wyborcze zapowiedzi Michała Zaleskiego
2014-10-22, 13:32Tworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych - to jedna z zapowiedzi wyborczych prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który ubiega się o kolejną kadencję. Czytaj dalej »
Wyborcza reklama wielkopowierzchniowa w zakazanym miejscu Włocławka
2014-10-21, 16:04SLD w kampanii wyborczej złamał prawo. Tak twierdzi kandydat PiS na urząd prezydenta Włocławka - Jarosław Chmielewski, który w centrum miasta zwołał konferencję prasową. Czytaj dalej »
Inowrocławski PiS przedstawił swoich kandydatów w wyborach samorządowych
2014-10-21, 09:15Jesteśmy gotowi do tego, by po wyborach objąć władzę na wszystkich szczeblach - mówili działacze Prawa i Sprawiedliwości podczas zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej w Inowrocławiu. Czytaj dalej »
Wyborcze konferencje prasowe we Włocławku
2014-10-20, 15:06Marek Wojtkowski z PO i Edyta Mokra z Bezpartyjnego Włocławka w ramach kampanii wyborczej zorganizowali w poniedziałek swoje konferencje prasowe. Czytaj dalej »
SLD prezentuje kandydatów do toruńskiej rady miasta i sejmiku województwa
2014-10-20, 13:58Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował swoich kandydatów do toruńskiej rady miasta. Wśród 50 osób są przedsiębiorcy, nauczyciele, wykładowcy akademiccy i były żużlowiec Mirosław Kowalik. Czytaj dalej »