Taksówki dla seniora, czeki opiekuńcze i akcje dla emerytów - proponują działacze KO
Niskie świadczenia, problem z dostępem do służby zdrowia i wykluczenie komunikacyjne - to zdaniem kandydatów do sejmu z toruńsko-włocławskiej listy Koalicji Obywatelskej, największe problemy seniorów w Polsce.
Mówili o tym na konferencji w Toruniu Katarzyna Lubańska oraz Marcin Skonieczka. Przedstawili także swoje pomysły na rozwiązanie problemów.
- Trzynastą emeryturę na stałe - to nie może być tak, że ta dodatkowa emerytura zależy od ogłoszonych wyborów, że jest takim kupowanie głosów. To musi być w prawo, które jest wpisane. Ludzie muszą wiedzieć, że co roku takie świadczenie otrzymają. Dodatkowo Koalicja Obywatelska chce premiować osoby, które są aktywne zawodowo, długo pracują. Pomysł jest taki, żeby po czterdziestu latach pracy senior, który odchodzi na emeryturę, otrzymał pakiet akcji o wartości 10 tys. zł, i z tych akcji miał dodatkowe dochody w postaci dywidendy. (...) Kolejna kwestia, dostępność komunikacyjna - to, co zaproponował rząd, czyli dopłaty do przywrócenia połączeń PKS- u zupełnie się nie sprawdza. KO proponuje inne rozwiązanie: taksówki na zamówienie. Samorządy współpracując z państwem, mogłyby do takich taksówek dopłacać. Senior ma wyjazd do lekarza, zamawia taką taksówkę i jedzie do poradni. (...)
- Nie ma godziwego zabezpieczenia życia dla osób starszych - zaznacza Katarzyna Lubańska. - Obecna władza nie zauważa problemów, które dotyczą również całych rodzin. Pierwszą propozycją Koalicji są comiesięczne czeki opiekuńcze, które będą właśnie dla tych rodzin, które dokonują bardzo często wyborów: czy mają pozbyć się pracy, zrezygnować z niej na rzeczy opieki nad swoimi matkami czy ojcami, czy funkcjonować w życiu zawodowym. (...)
Kandydaci uważają również, że należy w Polsce postawić większy nacisk na profilaktykę.
Zobacz także
Zbigniew Rasielewski, kandydat na prezydenta Torunia, rozpoczął kampanię wyborczą
2018-09-08, 12:25'Zawsze z myślą o Toruniu' - to hasło wyborcze Zbigniewa Rasielewskiego. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Torunia zainaugurował swoją kampanię. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: priorytetem osiedlowe ulice i parkingi
2018-09-07, 13:21- Bydgoszcz to nie tylko centrum, to także osiedla, również te peryferyjne - podkreśla Marcin Sypniewski. Kandydat na prezydenta miasta z komitetu Czas Bydgoszczy mówił na konferencji o inwestycjach drogowych na osiedlach. Czytaj dalej »
Najważniejsze zasady finansowania kampanii wyborczej
2018-09-07, 08:28Rozdawanie materiałów wyborczych o znaczącej wartości, regulowanie płatności komitetu wyborczego prywatnymi środkami, czy udzielanie wsparcia kandydatom innego komitetu - to jedne z wielu niedozwolonych działań w kampanii wyborcz… Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Włocławka
2018-09-06, 20:27Marek Wojtkowski z Platformy Obywatelskiej oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Posłowie opozycji krytykują posła Tomasza Latosa, a on odpowiada
2018-09-06, 18:40- Zero do sześciu przegrywa poseł Tomasz Latos ze swoimi parlamentarnymi obietnicami - tak twierdzą posłowie PO Paweł Olszewski i Zbigniew Pawłowicz oraz Łukasz Krupa z Urzędu Miasta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska o Strategii Zmiany dla Torunia
2018-09-06, 18:01Bogactwo, bezpieczeństwo i komfort życia oraz społeczeństwo obywatelskie - to trzy podstawowe filary Strategii Zmiany dla Torunia Kukiz'15. Czytaj dalej »
Jacek Olech kandydatem na prezydenta Inowrocławia
2018-09-06, 15:54Jacek Olech przedstawił swój program wyborczy. Kandydat na prezydenta Inowrocławia zainaugurował tym samym kampanię Komitetu Wyborczego Wyborców Olech 2018. Hasło wyborcze to 'Inowrocław Otwartych Drzwi'. Czytaj dalej »
Roman Jasiakiewicz: bydgoscy radni wojewódzcy osiągnęli sukces w tej kadencji
2018-09-06, 09:59Bydgoscy radni w Sejmiku Województwa, tworząc koalicję ponad podziałami, osiągnęli w tej kadencji sukces. Dowodem tego jest postanowiona już rozbudowa Filharmonii Pomorskieji i budowa czwartego kręgu Opery Nova. Tak uważa Roman Jasiakiewicz… Czytaj dalej »
Joanna Rumińska kandydatką na burmistrza Brodnicy
2018-09-05, 20:52Rozwój infrastruktury sportowej, większa promocja miasta i jawność urzędu - zapowiada na początku kampanii wyborczej Joanna Rumińska, kandydatka na burmistrza Brodnicy z Komitetu Wyborczego Wyborców Kocham to Miasto. Czytaj dalej »
Maciej Glamowski kandydatem na prezydenta Grudziądza
2018-09-05, 19:51Maciej Glamowski kolejnym kandydatem na urząd prezydenta Grudziadza. Miejski radny i lider Obywatelskiego Grudziądza ogłosił to oficjalnie na konferencji zorganizowanej na Górze Zamkowej. Czytaj dalej »