Poseł Szymański podsumowuje i chce dalej działać dla Grudziądza i grudziądzan
Prawie 98 proc. obecności na posiedzeniach Sejmu, 257 interwencji poselskich i 1974 „załatwione sprawy” - poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Szymański z Grudziądza podsumował swoją 8-letnią pracę parlamentarną. W jesiennych wyborach będzie ubiegał się o ponowny wybór.
- Z całą pewnością było oczywiście szereg rzeczy, które mogłyby być zrealizowane inaczej - być może lepiej - ale tam, gdzie widziałem, że jest potrzeba albo byłem o taką interwencję poproszony, działałem bez zbędnej zwłoki. Cały czas jestem otwarty na tego typu podejmowanie działań. Każdy grudziądzanin, każda instytucja w każdej chwili może się do mnie zgłosić i liczyć na moje wsparcie - podsumował poseł Tomasz Szymański.
- Nie obawiam się żadnych spotkań z mieszkańcami. Będę chodził po ulicach, będę spotykał się w różnych miejscach miasta i nie tylko, żeby z czystym sumieniem sprawozdać swoją misję. Będę również otwarty na ewentualną krytykę - dodał parlamentarzysta PO.
Wśród swoich największych osiągnięć poseł Szymański wymienił m.in. działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej czy aktywność w sprawie szpitala w Grudziądzu. Zaznaczył jednak, że z perspektywy czasu dostrzega, iż mógł wykazać się w tej sprawie większą czujnością.
Zobacz także
Według nieoficjalnych danych Władimir Putin wygrał wybory prezydenckie w Rosji
2024-03-17, 22:11Do wyborów stanęli szef partii LDPR Leonid Słucki, wicemarszałek Dumy Państwowej Władysław Davankow, zastępca Dumy Państwowej Nikołaj Charitonow i obecna głowa państwa, Władimir Putin. „Putin stanął przeciwko trzem kandydatom… Czytaj dalej »
Trzecia Droga wskazuje drogę do gospodarczego i komunikacyjnego rozwoju miasta
2024-03-17, 16:00Kandydaci Trzeciej Drogi chcą chronić miejską zieleń, promować otwartość urzędników na bydgoszczan oraz zapewnić sprawny, przyjazny środowisku i tani transport publiczny. W planach ugrupowania jest m.in. inwestowanie w stacje wodorowe… Czytaj dalej »
Bydgoskie Śniadania i Akademia Liderów. Bydgoska Prawica o walce z wyludnieniem
2024-03-17, 14:37Bydgoska Prawica wskazuje m.in. na konieczność przyciągnięcia do miasta studentów. Służyć temu miałaby chociażby organizacja międzyuczelnianych, wspieranych przez magistrat Juwenaliów, czy powrót medycyny na bydgoskie uczelni… Czytaj dalej »
Wszystkie bydgoskie szkoły mają być EKO, a uczniowie - wysportowani
2024-03-16, 15:08Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podsumował dotychczasowe osiągnięcia w zakresie edukacji i zapowiedział kolejne inicjatywy. To m.in. modernizacja warsztatów w szkołach zawodowych, starania o uzyskanie przez Bydgoszcz tytułu miasta… Czytaj dalej »
Bronią targowiska. Kandydaci PiS na radnych krytycznie o przebiegu Trasy Staromostowej
2024-03-16, 11:45Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Torunia negatywnie ocenili planowany przebieg Trasy Staromostowej. W projekcie nie uwzględniono m.in przejścia dla pieszych pomiędzy cmentarzem a targowiskiem. Czytaj dalej »
Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy zaprezentowali w Bydgoszczy kandydatów do sejmiku
2024-03-15, 21:45- Wybory samorządowe to nie są wybory polityczne - mówił na konferencji prasowej Marcin Sypniewski, lider bydgoskiej Konfederacji. Ugrupowanie w wyborach do sejmiku województwa startuje wspólnie z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Czytaj dalej »
Chcą podnieść rangę Fordonu. Bydgoska Prawica postuluje, by utworzyć tu urząd miasta
2024-03-15, 21:13Od parku, przez nowe drogi dojazdu i nocny autobus, aż po plażę i palmy! Bydgoska Prawica zaprezentowała swoje pomysły na rozwój Fordonu. - Chcemy podnieść rangę tego miejsca, które do tej pory uważane było za „sypialnię Bydgoszczy”… Czytaj dalej »
Powstanie więcej tanich mieszkań na wynajem – to obietnica włocławskiej Lewicy
2024-03-15, 20:36Mieszkanie jest prawem, a nie towarem - przekonują działacze włocławskiej Lewicy i obiecują budowę kolejnych tanich mieszkań na wynajem w mieście. O programie mieszkaniowym mówił na konferencji prasowej senator Krzysztof Kukucki… Czytaj dalej »
Minister Buczyńska poparła Beatę Gurbin (Trzecia Droga) w wyborach do sejmiku
2024-03-15, 20:21Minister ds. społeczeństwa obywatelskiego Agnieszka Buczyńska odwiedziła Grudziądz, by wesprzeć kampanię Beaty Gurbin, kandydatki Trzeciej Drogi w wyborach do sejmiku województwa. Czytaj dalej »
Trzecia Droga obiecuje sprawną komunikację między Fordonem a centrum Bydgoszczy
2024-03-15, 18:34Zachowania rekreacyjnej funkcji górek fordońskich czy utworzenia parków osiedlowych chcą dla bydgoskiego Fordonu kandydaci Trzeciej Drogi. Postulują też zabudowę zgodną z koncepcją miasta 15-minutowego. - Chodzi o to, by wszędzie… Czytaj dalej »