Marek Wojtkowski o zaporze w Siarzewie
Nowa zapora na Wiśle w Siarzewie znacznie poprawi bezpieczeństwo Włocławka - uważa prezydent miasta Marek Wojtkowski ubiegający się o urząd prezydenta Włocławka z Koalicji Obywatelskiej.
Wczoraj premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Siarzewie zapowiedział, że nie ma odwrotu od budowy zapory.
Marek Wojtkowski - w Rozmowie Dnia stwierdził, że bardzo kibicuje tej inwestycji i ma nadzieję, że zapowiedzi zostaną zrealizowane.
- Na początku mojej kadencji w 2015 roku występowałem jako podmiot publiczny w imieniu spółki skarbu państwa Energa o pozwolenie środowiskowe na wybudowanie tamy. Prace były zaawansowane, później nastąpiła zmiana władzy w Polsce i te działania zostały ucięte. Bardzo niedobrze, bo byliśmy już mocno zaawansowani. W tej chwili zabawa zaczyna się od początku, ale chcę powiedzieć jako przedstawiciel Włocławka, jako prezydent miasta, bardzo kibicuję tej inicjatywie i zawsze będę wspierał, bo chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo przeciwpowodziowe miasta, jest ono dla mnie priorytetem - powiedział Marek Wojtkowski.
Posłuchaj całej Rozmowy Dnia!
Zobacz także
Stan transportu publicznego i dostęp do żłobków – Lewica w Bydgoszczy przedstawiła pomysły
2024-03-27, 21:33- Trzeba wskrzesić transport publiczny w regionie - przekonywała Karolina Kozłowska. Kandydatka bydgoskiej Lewicy do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego mówiła na konferencji prasowej o potrzebie budowy linii tramwajowej, która… Czytaj dalej »
PiS we Włocławku podkreśla znaczenie bezpieczeństwa. Krzysztof Kukucki walczy z ulotkami
2024-03-27, 20:48We Włocławku obradowała wyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Partia wystawia w mieście pełne listy kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, oraz własnego kandydata na urząd prezydenta. Sprawę anonimowych ulotek poruszyli… Czytaj dalej »
Paweł Gulewski chce zmieniać wygląd Torunia. Inni kandydaci skupiali się m.in. na gospodarce
2024-03-27, 20:05Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, Paweł Gulewski zapowiedział utworzenie biura estetyki projektów miejskich. Spotkania zorganizowały również inne komitety. Czytaj dalej »
Czechy: Kontrwywiad ujawnił rosyjską sieć, mającą wpływać na wybory do PE
2024-03-27, 19:24Czeski kontrwywiad cywilny, Informacyjna Służba Bezpieczeństwa (BIS), ujawnił zorganizowaną przez Rosjan sieć, która próbowała wpływać na wybory do Parlamentu Europejskiego. Według czeskich mediów, zdemaskowana siatka miała wpływać… Czytaj dalej »
Debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Torunia w Polskim Radiu PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia]
2024-03-27, 17:36W czwartek (28 marca) odbyła się w debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Torunia. Czytaj dalej »
Darmowy autobus w dniu wyborów i dyskusja o nazwie ronda. O czym debatowali bydgoscy radni?
2024-03-27, 17:18Mieszkańcy Bydgoszczy, którzy pojadą na wybory samorządowe autobusami miejskimi i tramwajami, będą mogli 7 kwietnia podróżować za darmo - tak zdecydowali radni na sesji Rady Miasta. Czytaj dalej »
Debata z kandydatami na prezydenta Inowrocławia w Polskim Radiu PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia!]
2024-03-27, 13:00W studiu Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy odbyła się debata z kandydatami na prezydenta Inowrocławia. Czytaj dalej »
UKW w Bydgoszczy zaprosiło kandydatów na prezydenta miasta. Debata na uczelni
2024-03-27, 07:00O przyszłości Bydgoszczy debatowali na UKW kandydaci na urząd prezydenta miasta: Maja Adamczyk z Europejskiej Lewicy, ubiegający się o reelekcję obecny prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski z Koalicji Obywatelskiej, Joanna Czerska-Thomas… Czytaj dalej »
Bartosz Kownacki o degradacji Inowrocławia. „Trzy spalarnie to antyreklama"
2024-03-26, 23:22Kandydat na prezydenta Inowrocławia poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki wyraził swój sprzeciw wobec budowy spalarni na terenie Inowrocławia. Czytaj dalej »
Wenderlich: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy jest godne, by stać się Muzeum Narodowym
2024-03-26, 20:00Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy przekształcone w Muzeum Narodowe byłoby wizytówką miasta, a zmiana rangi wpłynęłaby pozytywnie na promocję Bydgoszczy - uważa Jarosław Wenderlich, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku wojew… Czytaj dalej »