Zakończyła się II tura wyborów
Zakończyła się druga tura wyborów samorządowych. W Kujawsko-Pomorskiem wybierano w niej 3 prezydentów, 16 burmistrzów i 24 wójtów.
Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji na godzinę 17:30. W skali kraju wyniosła ona 32,33 proc. W woj.kujawsko-pomorskim była ona niższa - 30,95 proc.
W Bydgoszczy do godz.17:30 poszło głosować 25 proc. uprawnionych, we Włocławku 30,56 proc., a w Inowrocławiu 29,01 proc.
Wśród 16 miast, których mieszkańcy wybierali burmistrzów najniższa frekwencję na godz. 17:30 odnotowano w Szubinie - 26,05 proc. i Chełmnie 28,26 proc.. Najwyższa - 54,49 proc. była w Nieszawie.
Zobacz także
Bydgoska Prawica zebrała podpisy i złożyła listy do Miejskiej Komisji Wyborczej
2024-02-29, 18:00Bydgoska Prawica w czwartek zakończyła zbieranie podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta miasta Łukasza Schreibera i dla kandydatów na radnych. Na obie listy zebrano po 10 tys. podpisów. Czytaj dalej »
O tej inwestycji mówi się we Włocławku od lat. Czy tunel ujrzy wreszcie światło dzienne?
2024-02-29, 17:37We Włocławku ma powstać bezkolizyjny przejazd pod torami kolei warszawsko-bydgoskiej. Chodzi o połączenie Zazamcza ze Śródmieściem. Tunel ma powstać pod torowiskiem w linii ulicy Wienieckiej - obiecuje prezydent Marek Wojtkowski ubiegający… Czytaj dalej »
Politechnika we Włocławku? To jedna z wyborczych propozycji tamtejszej Lewicy
2024-02-29, 16:11Utworzenie Politechniki Włocławskiej i mieszkania dla studentów, gabinet psychologiczny i stomatologiczny w każdej szkole oraz 15-minutowa komunikacja miejska to wyborcze obietnice Lewicy we Włocławku skierowane do młodych ludzi. Czytaj dalej »
Komitet „przyjdzie z młotami i skruszy beton”. Społecznicy z Torunia startują w wyborach
2024-02-29, 14:08Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Ruchów Miejskich przedstawił w czwartek kandydatów do Rady Miasta Torunia. Aktywiści zapowiedzieli także wystawienie kandydata na prezydenta. Będziemy młotem kruszyli beton - powiedziała Magdalena… Czytaj dalej »
Krzysztof Kułakowski przedstawił plany dla Świecia. Jezioro Deczno w centrum uwagi
2024-02-29, 12:03Burmistrz Świecia rozpoczął kampanię wyborczą. Krzysztof Kułakowski chce kontynuować to, co zaczął pięć lat temu. Czytaj dalej »
Toruń zyska most śródmiejski? Chce tego kandydat na prezydenta Paweł Gulewski
2024-02-28, 17:21- Budowa mostu śródmiejskiego to jeden z pomysłów na usprawnienie poruszania się po Toruniu i lepsze skomunikowanie lewobrzeża - zapewniał podczas konferencji Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta. Obiekt… Czytaj dalej »
Wojciech Piniewski: Inowrocław łączy walory uzdrowiskowe z biznesowymi [Rozmowa dnia]
2024-02-28, 09:40W Inowrocławiu zapowiada się ostra walka o fotel prezydenta. Swój start w wyborach potwierdziło dotąd czworo kandydatów. Jeden z nich, Wojciech Piniewski, był gościem „Rozmowy Dnia” Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
„Razem dla Bydgoszczy”: nie zgadzamy się, by w Radzie Miasta były osoby dyskryminujące innych
2024-02-27, 18:54Kandydaci z komitetu „Razem dla Bydgoszczy” nie chcą by, w Radzie Miasta „zasiadały osoby, które obrażają ludzi o odmiennych poglądach, są nietolerancyjne oraz wykluczają i dyskryminują innych”. - A takie osoby można znaleźć… Czytaj dalej »
W weekendy postój za darmo dla wszystkich. Schreiber proponuje, jak uzdrowić P&R
2024-02-27, 16:47Darmowe parkingi w ramach systemu Park&Ride dla wszystkich w weekendy oraz bezpłatny postój w dni powszednie dla osób posiadających bilety okresowe komunikacji miejskiej - takie rozwiązania proponuje kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta… Czytaj dalej »
Nowa Lewica w Bydgoszczy: Jesteśmy za wzmocnieniem roli samorządów
2024-02-26, 21:29Nowa Lewica w regionie gotowa do wyborów samorządowych. - Do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego wystawimy listy we wszystkich sześciu okręgach - zapowiadał Piotr Hemmerling wicewojewoda i współprzewodniczący Rady Wojewódzkiej… Czytaj dalej »