Nowa Lewica, PO, PSL, Polska 2050 w Bydgoszczy: Rafał Trzaskowski jest kandydatem wspólnym
Przedstawiciele partii wchodzących w skład „Koalicji 15 października” zaapelowali w Bydgoszczy o głosowanie w wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego. – Dzisiaj wszystkie ręce na pokład – mówił wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Krzysztof Gawkowski.
– Rafał Trzaskowski jest kandydatem wspólnym – ludzi, którzy chcą Polski otwartej, ciepłej, życzliwej sobie, europejskiej, ale i bezpiecznej, i nie mam żadnych wątpliwości, że dzisiaj wszyscy musimy włączyć się w kampanię Rafał Trzaskowskiego, nie tylko mu kibicując, ale przede wszystkim jemu, i sobie, i Polsce, pomagając – ocenił Gawkowski.
– Rafał Trzaskowski to kandydat, który nieraz udowodnił, że potrafi rozmawiać, chce kompromisów, szuka ich, i to jest coś, co kieruje moim głosem w drugiej turze wyborów prezydenckich – mówił.
Posłanka PSL Agnieszka Kłopotek przypomniała, że szef jej partii przekazał poparcie Rafałowi Trzaskowskiemu, a szef Polski 2050 w regionie Michał Koniuch - o przekazaniu poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu przez Szymona Hołownię.
O tym, że kandydata Koalicji popiera startująca w pierwszej turze Magdalena Biejat mówił szef Nowej Lewicy w województwie kujawsko-pomorskim Piotr Hemmerling. Wraz z wojewodą i szefem PO w Bydgoszczy Michałem Sztyblem zwrócił się do wyborców Adriana Zandberga, by 1 czerwca oddali głos na Rafała Trzaskowskiego. - Nie dajmy zabrać Polski przez PiS - mówił Michał Sztybel. Dodał, że „w pełni rozumie, że nie każdy kto głosował na Koalicję 15 października jest zadowolony, ale kompromisy, które muszą zawierać poszczególne ugrupowania wymagają czasu”.
Podczas konferencji Krzysztof Gawkowski skomentował też doniesienia o tym, że Karol Nawrocki brał przed laty udział w starciach pseudokibiców. – Porządny człowiek nie bierze udziału w żadnych ustawkach, gdzie z maczetami idzie jeden na drugiego – mówił.
Karol Nawrocki, jako członek bojówki Lechii Gdańsk, bił się z kibolami Lecha Poznań w 2009 roku. Walczył po stronie „Chuliganów Wolnego Miasta”, bojówki, w której byli ludzie z półświatka i bramkarze z dyskotek – podał Onet, cytując anonimowe źródło związane z – jak napisano – kibolami Lecha Poznań.
Więcej w relacji poniżej.
Zobacz także
Włodzisław Giziński: Zdecydowałem się startować, bo to niezwykle ważne wybory [Rozmowa dnia]
2023-10-06, 09:47- Patrzę na miejsce Polski w świecie, a przede wszystkim w Unii. Tutaj różnica, po 8 latach rządów obecnej koalicji jest zasadnicza, w porównaniu z wcześniejszymi, wszystkimi rządami od 1989 roku - mówił Włodzisław Giziński… Czytaj dalej »
Cel - wykorzystać każdy litr spadającej z nieba wody. Kujawsko-pomorskie na czele
2023-10-06, 08:30Polska, a szczególnie województwo kujawsko-pomorskie, może odegrać znaczącą rolę w tzw. Niebieskim Ładzie - nowej unijnej strategii wodnej. Czytaj dalej »
Politycy Koalicji Obywatelskiej okręgu toruńsko-włocławskiego zapraszają kobiety do urn
2023-10-06, 07:39Co druga Polka w wieku od 18 do 39 lat nie pójdzie na wybory. Tak wynika z badań, przeprowadzonych dla sztabu Koalicji Obywatelskiej. I właśnie dlatego wyborcza ,,jedynka' w okręgu toruńsko-włocławskim, poseł Arkadiusz Myrcha, zachęcał… Czytaj dalej »
Jarosław Wenderlich pyta: Czy Donald Tusk i Rafał Trzaskowski są antybydgoscy?
2023-10-05, 21:00Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów, przewodniczący Klubu Radnych PiS i numer 9 na liście kandydatów tej partii w wyborach do Sejmu, powtórzył 8 pytań, które 3 lata zadał politykom Platformy… Czytaj dalej »
We Włocławku powstał Honorowy Komitet Poparcia posłanki Joanny Borowiak
2023-10-05, 20:16Włocławska posłanka Joanna Borowiak z PiS-u, która ubiega się o parlamentarną reelekcję, dostała oficjalną rekomendację Związku Zawodowego ,,Solidarność'. W komitecie poparcia posłanki są także lokalni działacze, artyści… Czytaj dalej »
Zaczął się ruch w sprawie obwodnicy Kowalewa Pomorskiego. Na początek dokumentacja
2023-10-05, 18:40- Kowalewo Pomorskie doczeka się obwodnicy - ogłosił minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Polityk podkreśla, że budowa 8-kilometrowej drogi to dowód, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa. Czytaj dalej »
Iwona Michałek: Pedofilia przeniosła się do Internetu. Nie jesteśmy na to przygotowani
2023-10-05, 17:50O bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w Internecie mówiła podczas konferencji w Toruniu posłanka Porozumienia Iwona Michałek. Kandydatka Trzeciej Drogi do Sejmu nawiązała do informacji, które pojawiły się ostatnio w mediach - chodzi… Czytaj dalej »
W Toruniu już zagłosowali. Liceum przeprowadziło symulację wyborów [zdjęcia, wideo]
2023-10-05, 11:57Jest komisja wyborcza, są stanowiska do głosowania i nawet urna. W IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu trwa symulacja wyborów parlamentarnych. Mogą wziąć w niej udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Akcja ma zachęcić… Czytaj dalej »
Co zrobić, by w Polsce było bezpiecznie? Kolejna debata wyborcza w PR PiK [zapis wideo]
2023-10-05, 08:31O bezpieczeństwie, ale także nielegalnej migracji w Polsce i Europie mówili w Polskim Radiu PiK w czwartek (5 października) kandydaci w nadchodzących w wyborach. Debatę prowadził Michał Słobodzian. Czytaj dalej »
Wiceminister Gembicka: Inwestorzy i mieszkańcy Grudziądza zyskają nowe drogi
2023-10-05, 07:4559 milionów złotych trafi do Grudziądza w ramach programu Polski Ład, w ramach edycji dotyczącej Stref Ekonomicznych - poinformowała wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi poseł Anna Gembicka. Czytaj dalej »