Szef bydgoskiej PO: Mam nadzieję, że wyborcy Szymona Hołowni zaufają Rafałowi Trzaskowskiemu
Michał Sztybel, szef bydgoskiej Platformy Obywatelskiej wierzy, że w drugiej turze wyborów uda się przekonać ponad połowę Polaków. - To, że Rafał Trzaskowski jest zwycięzcą pierwszej tury nie jest zaskoczeniem - mówi.
- Spodziewaliśmy się tego, ale też tego, że będzie potrzeba ciężkiej pracy – dalszego przekonywania wszystkich wyborców „Koalicji 15 października”. Jednocześnie trzeba podejść z szacunkiem do wyborców pozostałych kandydatów – mówi szef PO w Bydgoszczy. - Coś leży u źródeł ich wyboru w pierwszej turze, wierzymy jednak, że można przekonać ponad 50 proc. Polaków w drugiej turze. Z pełną pokorą będziemy wracali do tego, co było w kampanii parlamentarnej w 2023 roku.
Zdziwienie wojewody kujawsko-pomorskiego budzi wynik Grzegorza Brauna – 6,2 proc. - Trzeba się zastanowić, co się dzieje, że tacy kandydaci tyle procent zdobywają i wyciągnąć wnioski. Nie jest to dobra wiadomość dla Polski. Szkoda, że Szymon Hołownia uzyskał tylko niecałe 5 proc. - dodaje wojewoda. - To pokazuje, że wyborcy nie do końca są szczęśliwi z tego, że jest za dużo dyskusji w ramach „Koalicji 15 października”, a nie wspólnego frontu. Mam nadzieję, że wszyscy wyborcy, którzy zaufali Szymonowi Hołowni, za dwa tygodnie zaufają Rafałowi Trzaskowskiemu.
Szef bydgoskiej Platformy dodaje, że niezależnie od ostatecznych wyników po przeliczeniu głosów, trzeba będzie ciężko pracować na zwycięstwo w drugiej turze.
Zobacz także
Politolog: O wyniku wyborów może zdecydować kilkadziesiąt tysięcy głosów [Rozmowa Dnia]
2025-05-30, 09:01- W tych wyborach nie chodzi tylko o to, kto zostanie prezydentem. To są wybory albo o współpracy, albo o blokadzie obecnego rządu - mówiła w „Rozmowie Dnia” dr hab. Izabela Kapsa, politolog z UKW w Bydgoszczy. O polityczny krajobraz… Czytaj dalej »
Prezydent Duda przed drugą turą: To nie tylko wybór osoby, ale i drogi, którą podąży Polska
2025-05-29, 20:32Prezydent Andrzej Duda w orędziu zaapelował do obywateli, by potraktowali udział w II turze wyborów jako przejaw wspólnej odpowiedzialności za ojczyznę. Prosił też, by nie zniechęcali się do głosowania, bo - jak mówił - „to… Czytaj dalej »
Działacze PiS i sympatycy w regionie: Karol Nawrocki poprowadzi Polskę we właściwym kierunku
2025-05-29, 16:15- Jest osobą godną zaufania, to człowiek odważny, otwarty na ludzi i pełen zasad - mówili podczas konferencji parlamentarzyści, samorządowcy i członkowie Obywatelskiego Komitetu Poparcia Karola Nawrockiego. Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie: Ostatni dzień na odebranie zaświadczenia o prawie do głosowania
2025-05-29, 10:31Czwartek to ostatni dzień na pobranie zaświadczenia, które umożliwia oddanie głosu w niedzielę, w II turze wyborów, w dowolnej obwodowej komisji wyborczej w kraju i za granicą. To też ostatni dzień na złożenie wniosku o zmianę… Czytaj dalej »
Politolog z UKW: Nowoczesne technologie mają coraz większy wpływ na politykę [Rozmowa Dnia]
2025-05-29, 08:52- Coraz trudniej rozpoznać co jest prawdziwe, a co wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mieliśmy z tym problem w tej kampanii wyborczej - mówiła w „Rozmowie Dnia” dr Joanna Wieczorek-Orlikowska z wydziału nauk o polityce i… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-05-29, 06:40- Coraz trudniej rozpoznać co jest prawdziwe, a co wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mieliśmy z tym problem w tej kampanii wyborczej - mówiła w „Rozmowie Dnia” dr Joanna Wieczorek-Orlikowska z wydziału nauk o polityce i… Czytaj dalej »
Grudziądzcy politycy Platformy Obywatelskiej namawiają do pójścia na wybory
2025-05-28, 18:39Politycy PO zachęcali nie tylko do głosowania, ale także do wsparcia w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego. Czytaj dalej »
PiS zawiadamia prokuraturę ws. wypowiedzi Donalda Tuska i Jacka Dobrzyńskiego
2025-05-28, 14:22Politycy PiS poinformowali, że składają zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska i rzecznika MSWiA Jacka Dobrzyńskiego. Chodzi o ich wypowiedzi w sprawie postępowania sprawdzającego ABW wobec… Czytaj dalej »
Poświadczenia bezpieczeństwa dla Karola Nawrockiego. MSWiA zabiera głos
2025-05-28, 09:51- Były szef ABW Krzysztof Wacławek podjął decyzję o wydaniu Karolowi Nawrockiemu poświadczenia bezpieczeństwa, wiedząc m.in. o negatywnej rekomendacji funkcjonariusza analizującego akta postępowania - podał rzecznik MSWiA Jacek… Czytaj dalej »
Kolegium IPN protestuje w sprawie „oszczerstw" wobec Karola Nawrockiego [oświadczenie]
2025-05-27, 16:25Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej w opublikowanym na swojej stronie internetowej komunikacie wyraziło „stanowczy protest wobec kampanii nienawiści i oszczerstw podjętych w przededniu wyborów przez niektóre środki masowego przekazu… Czytaj dalej »