Szef bydgoskiej PO: Mam nadzieję, że wyborcy Szymona Hołowni zaufają Rafałowi Trzaskowskiemu
Michał Sztybel, szef bydgoskiej Platformy Obywatelskiej wierzy, że w drugiej turze wyborów uda się przekonać ponad połowę Polaków. - To, że Rafał Trzaskowski jest zwycięzcą pierwszej tury nie jest zaskoczeniem - mówi.
- Spodziewaliśmy się tego, ale też tego, że będzie potrzeba ciężkiej pracy – dalszego przekonywania wszystkich wyborców „Koalicji 15 października”. Jednocześnie trzeba podejść z szacunkiem do wyborców pozostałych kandydatów – mówi szef PO w Bydgoszczy. - Coś leży u źródeł ich wyboru w pierwszej turze, wierzymy jednak, że można przekonać ponad 50 proc. Polaków w drugiej turze. Z pełną pokorą będziemy wracali do tego, co było w kampanii parlamentarnej w 2023 roku.
Zdziwienie wojewody kujawsko-pomorskiego budzi wynik Grzegorza Brauna – 6,2 proc. - Trzeba się zastanowić, co się dzieje, że tacy kandydaci tyle procent zdobywają i wyciągnąć wnioski. Nie jest to dobra wiadomość dla Polski. Szkoda, że Szymon Hołownia uzyskał tylko niecałe 5 proc. - dodaje wojewoda. - To pokazuje, że wyborcy nie do końca są szczęśliwi z tego, że jest za dużo dyskusji w ramach „Koalicji 15 października”, a nie wspólnego frontu. Mam nadzieję, że wszyscy wyborcy, którzy zaufali Szymonowi Hołowni, za dwa tygodnie zaufają Rafałowi Trzaskowskiemu.
Szef bydgoskiej Platformy dodaje, że niezależnie od ostatecznych wyników po przeliczeniu głosów, trzeba będzie ciężko pracować na zwycięstwo w drugiej turze.
Zobacz także
Karol Nawrocki chce podniesienia progu podatkowego. Politycy PiS: To inwestycja w Polaków
2025-04-15, 15:04Politycy PiS zaprezentowali w Toruniu „Plan dla Polski” Karola Nawrockiego. Kandydat na prezydenta zapowiada między innymi powrót do zerowej stawki VAT na żywność, podniesienie progu podatkowego i obniżenie cen energii. Czytaj dalej »
Paweł Szefernaker: Będziemy badali, kto zapłacił za piątkową debatę w trzech telewizjach
2025-04-14, 11:12Szef sztabu Karola Nawrockiego Paweł Szefernaker zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie badać, ile kosztowała produkcja piątkowej debaty w Końskich i kto za nią zapłacił. Poseł ocenił, że „ludzie Rafała Trzaskowskiego”… Czytaj dalej »
Pierwsze debaty prezydenckie. W Końskich spotkała się tylko część kandydatów
2025-04-12, 08:53Miała być debata jeden na jeden w Końskich, finalnie odbyły się dwie debaty z udziałem kilku, choć nie wszystkich zarejestrowanych kandydatów na prezydenta. Nie zabrakło słów krytyki za formułę spotkania, a główni konkurenci… Czytaj dalej »
PKW zarejestrowała dwunastego kandydata na prezydenta. Pochodzi z Włocławka
2025-04-10, 11:41Przedstawiciel partii Ruch Dobrobytu i Pokoju - Maciej Maciak z Włocławka - to 12. kandydat w wyborach na prezydenta Polski. Jednocześnie PKW nie zgodziła się na rejestrację dwóch innych polityków. Czytaj dalej »
Trzaskowskiemu rośnie poparcie, Mentzen depcze Nawrockiemu po piętach
2025-04-08, 12:56Gdyby wybory prezydenckie obywały się w najbliższą niedzielę, w I turze kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskałby 38,3 proc., o 5,1 pkt proc. więcej niż pod koniec marca, a popierany przez PiS Karol Nawrocki 20,1 proc. - wynika z sondażu… Czytaj dalej »
Kampania prezydencka. Sławomir Mentzen w Chełmnie: W telewizji mówią o mnie same bzdury
2025-04-08, 00:33Polacy zasługują na niskie i proste podatki; emerytury powinny być zwolnione z podatków - przekonywał na wiecu wyborczym w Chełmnie kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen. Czytaj dalej »
Magdalena Biejat w Inowrocławiu: Obniżenie składki dla przedsiębiorców jest szkodliwe
2025-04-04, 20:00Kandydatka Nowej Lewicy na prezydenta RP Magdalena Biejat spotkała się dziś z mieszkańcami Inowrocławia. Skrytykowała przyjęcie przez sejm ustawy o obniżaniu składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Jej zdaniem skorzystają na tym… Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie: koniec zgłoszeń. O urząd chce ubiegać się 17 osób [lista]
2025-04-04, 17:41W piątek o godzinie 16:00 minął czas na zgłaszanie do Państwowej Komisji Wyborczej kandydatów przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. Według piątkowych danych ze strony PKW, zgłosiło się 17 kandydatów. Czytaj dalej »
Kandydat na prezydenta RP z Włocławka ma kłopoty z zarejestrowaniem
2025-04-04, 12:28Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę, w której wzywa pełnomocnika wyborczego do usunięcia braków formalnych w zgłoszeniu Macieja Maciaka. Czytaj dalej »
Minister Krzysztof Gawkowski: Skusisz się na cyberatak? To jest szpiegostwo, będziesz siedział
2025-04-03, 20:38- Rosyjskie i białoruskie służby specjalne są odpowiedzialne za środowy cyberatak na system informatyczny i członków Platformy Obywatelskiej - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem PiK wicepremier Krzysztof Gawkowski, minister cy… Czytaj dalej »