Wszystko dopięte na ostatni guzik. Obwodowe komisje wyborcze gotowe do głosowania [wideo]
Przed nami wybory prezydenckie. W niedzielę (18 maja) pójdziemy do urn. W obwodowych komisjach wyborczych trwają intensywne przygotowania. To ostatnie godziny na zorganizowanie lokali wyborczych i przekazanie materiałów potrzebnych do przeprowadzenia głosowania.
W naszym regionie w niedzielę będzie działać prawie dwa tysiąca obwodowych komisji wyborczych.
Aby wyborcy mogli zagłosować, muszą udać się do lokalu wyborczego. Ten musi być odpowiednio przygotowany. To, czy spełnia określone wymogi, sprawdzili w Bydgoszczy członkowie zespołu do spraw wyborów.
– Czy są tam miejsca zapewniające tajność głosowania, czy jest tam urna, godło i flaga – wymieniała Agnieszka Jędrzejczak, koordynatorka wyborcza w Bydgoszczy.
W mieście w dniu wyborów będzie funkcjonować 208 obwodowych komisji wyborczych. Do nich wszystkich muszą trafić materiały potrzebne do przeprowadzenia głosowania.
– W sobotę rozwozimy karty wyborcze i inne materiały biurowe. Obwodowe Komisje zbierają się, żeby przyjąć te materiały, przeliczyć karty i zabezpieczyć – dodała Jędrzejczak.
Wcześniej członkowie obwodowych komisji wyborczych przeszli szkolenia, bo to od nich zależy prawidłowy przebieg wyborów. – Tych sprawach jest bardzo dużo. Muszą wiedzieć, jakie zaświadczenia przedstawiają mężowie zaufania i obserwatorzy. Gdy przychodzi wyborca, jakie dokumenty musi przedstawić, więc trzeba rozwiązywać różne sytuacje problemowe.
Głosowanie odbędzie się w niedzielę (18 maja) od godz. 7:00 do 21:00.
Zobacz także
Marcin Wroński o miejscach i opłatach parkingowych
2014-11-03, 18:03Brak miejsc parkingowych, zły stan techniczny ulic i chodników, niewystarczające oświetlenie miasta. To problemy na które zwracał uwagę podczas zorganizowanej w Inowrocławiu konferencji prasowej Marcin Wroński, kandydat na prezydenta… Czytaj dalej »
Dekomunizację przestrzeni publicznej deklaruje włocławska Nowa Prawica
2014-11-03, 17:37'Goń bolszewika z pomnika' - to nowa przedwyborcza akcja, w którą we Włocławku włączył się sztab wyborczy Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Chmielewski proponuje likwidację podatku od nieruchomości
2014-11-03, 17:28Likwidację podatku od nieruchomości w przypadku wygranej w wyborach prezydenta miasta zadeklarował Jarosław Chmielewski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Grzegorz Gruszka nt. stanu województwa
2014-11-03, 14:29W bydgoskiej siedzibie SLD odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której kandydujący do sejmiku Grzegorz Gruszka zarzucał Platformie Obywatelskiej odpowiedzialność za zły stan województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Porozumienie Dombrowicza ws. kontrowersyjnego wpisu kandydata na radnego
2014-11-03, 13:55'Nie identyfikujemy się z tym, co napisał Łukasz Kulpa' - tak Jerzy Woźniak, rzecznik komitetu wyborczego Konstantego Dombrowicza, skomentował niedzielny (2.11) wpis internetowy kandydata Porozumienia Dombrowicza na bydgoskiego radne… Czytaj dalej »
Deklaracje wyborcze Marka Wojtkowskiego
2014-11-03, 13:27'Zmniejszę wydatki na pomoc społeczną, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na sport' - zadeklarował w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka, poseł Marek Wojtkow… Czytaj dalej »
O brutalnej kampanii wyborczej w Grudziądzu
2014-11-03, 11:50Kandydat na prezydenta Grudziądza z listy Prawa i Sprawiedliwości, zorganizował konferencję prasową ws. brutalnej kampanii wyborczej. Czytaj dalej »
Sondaż WSG: W Bydgoszczy II tura wyborów prezydenckich z udziałem Bruskiego i Dombrowicza
2014-11-03, 11:35Bruski, Dombrowicz i Sypniewski - to pierwsza trójka sondażu poparcia kandydatów na prezydenta Bydgoszczy przeprowadzonego przez Pracownię Analiz Społecznych i Rynkowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Troska o sprawy osób niepełnosprawnych kolejną deklaracją wyborczą
2014-10-31, 20:58Wśród obietnic wyborczych pojawiało się już mnóstwo deklaracji. Każda ważna i szczególna. Na brak pomysłów nie narzeka również Sławomir Młodzikowski. Czytaj dalej »
Konferencja prasowa Marka Wojtkowskiego
2014-10-31, 18:33W trakcie konferencji prasowej Marek Wojtkowski przedstawił swoje plany odnośnie budżetu obywatelskiego Włocławka. Czytaj dalej »