Wszystko dopięte na ostatni guzik. Obwodowe komisje wyborcze gotowe do głosowania [wideo]
Przed nami wybory prezydenckie. W niedzielę (18 maja) pójdziemy do urn. W obwodowych komisjach wyborczych trwają intensywne przygotowania. To ostatnie godziny na zorganizowanie lokali wyborczych i przekazanie materiałów potrzebnych do przeprowadzenia głosowania.
W naszym regionie w niedzielę będzie działać prawie dwa tysiąca obwodowych komisji wyborczych.
Aby wyborcy mogli zagłosować, muszą udać się do lokalu wyborczego. Ten musi być odpowiednio przygotowany. To, czy spełnia określone wymogi, sprawdzili w Bydgoszczy członkowie zespołu do spraw wyborów.
– Czy są tam miejsca zapewniające tajność głosowania, czy jest tam urna, godło i flaga – wymieniała Agnieszka Jędrzejczak, koordynatorka wyborcza w Bydgoszczy.
W mieście w dniu wyborów będzie funkcjonować 208 obwodowych komisji wyborczych. Do nich wszystkich muszą trafić materiały potrzebne do przeprowadzenia głosowania.
– W sobotę rozwozimy karty wyborcze i inne materiały biurowe. Obwodowe Komisje zbierają się, żeby przyjąć te materiały, przeliczyć karty i zabezpieczyć – dodała Jędrzejczak.
Wcześniej członkowie obwodowych komisji wyborczych przeszli szkolenia, bo to od nich zależy prawidłowy przebieg wyborów. – Tych sprawach jest bardzo dużo. Muszą wiedzieć, jakie zaświadczenia przedstawiają mężowie zaufania i obserwatorzy. Gdy przychodzi wyborca, jakie dokumenty musi przedstawić, więc trzeba rozwiązywać różne sytuacje problemowe.
Głosowanie odbędzie się w niedzielę (18 maja) od godz. 7:00 do 21:00.
Zobacz także
Prezydent Michał Zaleski: Walczymy, by powstrzymać falę smogu
2018-10-19, 10:56- Walkę o czystsze powietrze zapowiada ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak zapowiedział w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, miasto zlikwidowało do tej pory około połowy starych palenisk, chce także kupić… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-19, 06:00- Walkę o czystsze powietrze zapowiada ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak zapowiedział w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, miasto zlikwidowało do tej pory około połowy starych palenisk, chce także kupić… Czytaj dalej »
Andrzej Kobiak i Jan Rulewski wsparli Zbigniewa Ostrowskiego
2018-10-18, 23:45Senatorskie wsparcie dla wicemarszałka województwa. Senatorowie: Jan Rulewski i Andrzej Kobiak poparli Zbigniewa Ostrowskiego. Czytaj dalej »
Paulina Wenderlich o budowie Trasy Uniwersyteckiej i Młynach Rothera
2018-10-18, 23:00Paulina Wenderlich apeluje do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego o dokończenie Trasy Uniwersyteckiej. Kandydatka PiS do sejmiku województwa twierdzi, że to prezydent nie potrafi przyznać się do błędu. Czytaj dalej »
Radny Wojciech Klabun o rozwiązaniach drogowych w Toruniu
2018-10-18, 22:45Nowe rozwiązania drogowe na lewobrzeżu zaprezentował Wojciech Klabun, toruński radny Prawa i Sprawiedliwości, walczący o mandat w nowej kadencji rady miasta. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o porozumieniu ponad podziałami
2018-10-18, 20:30Dość partyjnych kłótni, przez które Bydgoszcz traci na znaczeniu - mówi Marcin Sypniewski. Kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta uważa, że tylko działanie ponad podziałami jest w stanie zapewnić Bydgoszczy dynamiczny rozwój… Czytaj dalej »
Krzysztof Piesak o wspieraniu niepełnosprawnych
2018-10-18, 20:00Chce jeszcze aktywniej działać na rzecz osób niepełnosprawnych - Mirosław Piesak, kandydat PiS do bydgoskiej Rady Miasta przedstawił dziś założenia, na których chce się skupić jeśli zostanie radnym. Czytaj dalej »
Michał Krzemkowski o niesprawiedliwym podziale unijnych pieniędzy
2018-10-18, 19:45Ubiegający się o ponowny wybór do sejmiku województwa Michał Krzemkowski z PiS zarzuca władzom regionu brak zrównoważenia w podziale unijnych pieniędzy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos o czynszach Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy
2018-10-18, 19:00Obniżenie czynszów za mieszkania komunalne ADM w Bydgoszczy obiecuje Tomasz Latos - jeśli zostanie prezydentem. Kandydat Zjednoczonej Prawicy zarzuca obecnemu włodarzowi, że w trakcie całej kadencji podniósł czynsze o ponad 100%. Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański poparł kandydatów do Rady Miasta Torunia i sejmiku
2018-10-18, 17:15Podczas konferencji przed Urzędem Marszałkowskim przewodniczący Rady Mediów Narodowych poparł kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta i sejmiku województwa. Czytaj dalej »