Zbierają podpisy, bo chcą by Rafał Trzaskowski był prezydentem. Potrzeba ich aż 100 tysięcy
Bydgoski sztab kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego rozpoczął zbiórkę podpisów poparcia dla prezydenta Warszawy.
Na Placu Praw Kobiet w Bydgoszczy pojawili się działacze Koalicji Obywatelskiej: posłanki Iwona Karolewska i Iwona Kozłowska oraz szefujący bydgoskiej Platformie Obywatelskiej wojewoda Michał Sztybel. - Jako osoby wspierające kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta rozpoczynamy zbiórkę podpisów - mówił. - Przy okazji chcielibyśmy także odbywać rozmowy z mieszkańcami, stąd spotykamy się na symbolicznym Placu Praw Kobiet, bo to niestety będzie jeden z tematów kampanii - to, co stało się z prawem dotyczącym wszystkich kobiet. Jesteśmy przekonani, że jeżeli wykonamy swoją pracę, Rafał Trzaskowski ją wykona, to tu w Bydgoszczy, w całym województwie kujawsko-pomorskim będzie bardzo dobry wynik.
Sztab Rafała Trzaskowskiego zaprasza do składania podpisów w biurach KO. Każdy kandydat musi uzbierać w kraju 100 tysięcy podpisów poparcia, by móc wystartować w wyborach. W samym Kujawsko-Pomorskiem przed poprzednimi wyborami Rafał Trzaskowski zdobył około 80 tysięcy głosów.
Zobacz także
Exit poll: Rafał Trzaskowski - 50,3 proc., Karol Nawrocki - 49,7 proc. Po drugiej turze wyborów!
2025-06-01, 21:02Rafał Trzaskowski w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył 50,3 proc. głosów, Karol Nawrocki 49,7 proc. - wynika z sondażu exit poll wykonanego przez Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Czytaj dalej »
Toruń przed Bydgoszczą. Najwyższa frekwencja w Warszawie. Kolejne dane od PKW
2025-06-01, 18:56Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła do godz. 17:00 54,91 procent. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak powiedział, że to wyższy wynik niż przed dwoma tygodniami. Czytaj dalej »
Wysoka frekwencja i piękne okoliczności przyrody. Tak głosuje uzdrowisko Wieniec-Zdrój
2025-06-01, 18:09Utworzenie komisji wyborczej w sanatorium to był strzał w dziesiątkę - zgodnie twierdzą kuracjusze z uzdrowiska Wieniec-Zdrój w powiecie włocławskim. Czytaj dalej »
Agitowali w Internecie i zrywali plakaty kandydatów. Policja czuwa w wyboczą niedzielę
2025-06-01, 17:17- Do godz. 14 w niedzielę w związku z wyborami prezydenckimi odnotowano 10 przestępstw i 232 wykroczenia - poinformowała Komenda Główna Policji. W jednej z krakowskich komisji wyborczych zasłabł 75-letni mężczyzna, który mimo udzielonej… Czytaj dalej »
Bydgoszcz i Toruń powyżej średniej. PKW podała frekwencję wyborczą w II turze głosowania
2025-06-01, 14:00Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji w wyborach prezydenckich do godziny 12:00. Wyniosła ona 24,83 procent. Dwa największe miasta naszego regionu - zanotowały frekwencję wyższą niż średnia. W Toruniu głosować… Czytaj dalej »
Rekordowa liczba Polaków w Niemczech zadeklarowała udział w wyborach prezydenckich
2025-06-01, 13:00Ponad 115 tys. Polaków zarejestrowało się w Niemczech do udziału w II turze wyborów prezydenta RP. W I turze przed dwoma tygodniami zagłosowało blisko 79 tys. wyborców - poinformowała rzeczniczka prasowa ambasady RP w Berlinie Magdalena… Czytaj dalej »
Rozpoczęła się druga tura wyborów prezydenckich. Reporterzy PR PiK przed komisjami
2025-06-01, 07:51- Wciąż zdarzają się osoby, które przychodzą na wybory bez dokumentu tożsamości - wskazuje zespół do spraw wyborów Urzędu Miasta Bydgoszczy. Od 7:00 można głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. Czytaj dalej »
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia: Idźcie na wybory, oddajcie ważny głos
2025-05-30, 20:55Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zaapelował w piątek o udział w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich i oddanie w nich ważnego głosu. - Dajcie kolejnemu prezydentowi silny, wyraźny, mandat - oświadczył Hołownia w telewizyjnym… Czytaj dalej »
„Wybieramy kierunek rozwoju Europy”! Działacze KO apelowali o głosowanie na Rafała Trzaskowskiego
2025-05-30, 20:26W niedzielę wybierzmy najlepszego kandydata, Rafała Trzaskowskiego - mówili w Bydgoszczy politycy i działacze Koalicji Obywatelskiej. Apelowali, by 1 czerwca iść na wybory i zagłosować za Polską europejską, a nie proputinowską. Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki w ostatnim dniu kampanii mobilizowali sympatyków do udziału w wyborach
2025-05-30, 18:04Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski oraz popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Karol Nawrocki w ostatnim dniu kampanii mobilizują swoich sympatyków do udziału w niedzielnym głosowaniu. - Możemy wygrać… Czytaj dalej »