Ozdyk w Toruniu: Na gruzach Parlamentu Europejskiego można zbudować Europę ojczyzn
– Najważniejsze będzie dla mnie zlikwidowanie Parlamentu Europejskiego – powiedział w poniedziałek w Toruniu dr Sławomir Ozdyk. Jedynka Konfederacji w województwie kujawsko-pomorskim w eurowyborach skrytykował również Zielony Ład i pakt migracyjny.
– Wszystko, co się dzieje, wszystko, co brukselscy komisarze nam szykują, sprawi, że powolutku problemy egzystencjalne będą naszymi głównymi problemami. (...) Będziemy biedni, głodni, trzeźwi i bezdomni – powiedział Ozdyk.
„Parlament Europejski to układ mafijny”
Podczas konferencji prasowej mówił, że Zielony Ład, który, który nazwał „Zielonym Wałem”, „nie będzie naszym największym problemem”. – Po 9 czerwca wejdzie do Polski pakt migracyjny. Mimo że pan premier Donald Tusk mówił, że tak się nie stanie. (...) On doprowadzi do tego, że czekają nas nowe kłopoty, na które nie jest gotowe nasze społeczeństwo, a także na służby – policja czy służby specjalne. Przed tym wszystkim chcemy przestrzegać – podkreślił.
Dodał, że najważniejsze dla niego, gdyby dostał się do PE, byłoby zlikwidowanie tej instytucji. – Europarlament jest już układem mafijnym, włoską ośmiornicą. Nie da się go zreformować, natomiast na jego gruzach można budować Europę Ojczyzn – powiedział lider listy Konfederacji.
Pakt migracyjny zagrożeniem dla Polski
W jego ocenie pakt migracyjny będzie „dodatkowym zagrożeniem bezpieczeństwa państwa” i zmieni „kod kulturowy Polski”. Dodał, że jeżeli chcemy pomagać osobom z Afryki, to powinno się to robić „na miejscu, w ich państwach”. – Przenoszenie problemów z tamtej części świata do nas nie poprawia w żaden sposób losu tych imigrantów – ocenił.
Pytany o to, czym się zajmuje, Ozdyk wskazał, że jest doktorem nauk społecznych w dziedzinie nauki o polityce. – Wychowałem się i wykształciłem w Nakle n. Notecią. Od 37 lat zajmuję się bezpieczeństwem i prowadzę dwie firmy ochroniarskie. Do tego prowadzę w Polsce centrum wyszkolenia strzeleckiego – poinformował Ozdyk.
Sławomir Ozdyk reprezentuje Konfederację Korony Polskiej, partię Grzegorza Brauna. Sam Braun 1 czerwca na spotkać się z sympatykami na Rynku w Żninie.
Zobacz także
Posłowie Latos i Król o kolejce Stary Fordon - Osowa Góra
2018-10-17, 17:06Budowę szybkiej kolejki miejskiej, która łączyłaby Fordon z Osową Górą zapowiada kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Wspiera go w tym poseł PiS Piotr Król. Czytaj dalej »
Dziś debata z kandydatami na prezydenta Torunia, jutro - Bydgoszczy
2018-10-17, 07:22Polskie Radio PiK organizuje debaty kandydatów na prezydentów kujawsko-pomorskich miast. W środę (17 października) zmierzyli się ze sobą kandydaci na prezydenta Torunia, w czwartek (18 października) - spotkamy się z kandydatami na… Czytaj dalej »
Kandydaci PiS do sejmiku: Będziemy walczyć o marszałka z Bydgoszczy
2018-10-16, 20:17- Przyszedł czas na marszałka z Bydgoszczy - mówią kandydaci PiS do sejmiku województwa. Dziś podpisali deklarację w tej sprawie, w której chcą także zrównoważonego rozwoju całego regionu. Czytaj dalej »
Tomasz Latos z poparciem stowarzyszeń i organizacji prawicowych
2018-10-16, 19:34Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy oraz kandydaci PiS do Rady Miasta i Sejmiku Wojewódzkiego nie zawiodą - przekonywali dziś przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji prawicowych podczas konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Co z nowym kampusem Akademii Muzycznej? Apel z Bydgoszczy do rządu i posłów
2018-10-16, 17:11Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski pyta: 'Co z budową kampusu Akademii Muzycznej?'. W projekcie budżetu państwa na 2019 rok nie ma zagwarantowanych środków na ten cel. Rafał Bruski mówi o 'znikających pieniądzach'. Czytaj dalej »
Tomasz Latos słucha młodych. "Chcą strefy relaksu nad Brdą i nowego festiwalu"
2018-10-16, 15:51Poseł Tomasz Latos przedstawił propozycje wyborcze dla młodych mieszkańców Bydgoszczy. Kandydat PiS na prezydenta miasta przyznał, że specjalny plan zrodził się po rozmowach z młodymi wyborcami. Czytaj dalej »
Czabański: dostęp do przyzwoitej służby zdrowia to jedna z najważniejszych spraw dla Polaków
2018-10-15, 14:30Dostęp do przyzwoitej służby zdrowia to jedna z najważniejszych spraw dla Polaków - powiedział w poniedziałek we Włocławku szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Dodał, że kandydat PiS na prezydenta miasta Jarosław… Czytaj dalej »
Kosma Złotowski, Henryk Sapalski i Konstanty Dombrowicz poparli Tomasza Latosa
2018-10-15, 13:45Byli prezydenci Bydgoszczy poparli walczącego o prezydencki fotel posła Tomasza Latosa z PiS. Czytaj dalej »
"My Toruń" o Zielonym Ringu Torunia
2018-10-15, 06:15Komitet 'My Toruń' przypomina o Zielonym Ringu Torunia. To wypracowany z klubem radnych Czas Mieszkańców projekt zakładający utworzenie 11-kilometrowej, bezpiecznej trasy dla pieszych, rowerzystów i biegaczy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos zaprezentował swój Komitet Honorowy
2018-10-14, 19:12Lekarze, byli prezydenci miasta i artyści znaleźli się w Komitecie Honorowym kandydata na prezydenta Bydgoszczy Tomasza Latosa. Czytaj dalej »