Druga tura wyborów w Toruniu? Gulewski opublikował badania, Noga chce powołania pełnomocników
Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia przedstawił badania, z których wynika, że będzie druga tura wyborów w tym mieście. Sam liczy na uzyskanie 38 procent.
– Jeden ośrodek to Ogólnopolska Grupa Badawcza, na to nałożył się również sondaż, który został zamówiony przed kampanią wyborczą przez Platformę Obywatelską w Toruniu. To badanie przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS). Torunianie chcą zmiany prezydenta naszego miasta. To się potwierdza w badaniu OGB, ale również IBRiS. OGB wskazuje, że bardziej prawdopodobny jest wybór nowego prezydenta w Toruniu, niż kolejna kadencja Michała Zaleskiego – opisywał Gulewski.
Kandydat KO na prezydenta scharakteryzował, jakiego prezydenta chcą torunianie. Nie mamy wątpliwości, co do tego, że będzie druga tura. Analiza OGB idzie dalej. Mówi że, Michał Zaleski ma około 40-procentowe szanse na reelekcję. Torunianie w badaniach opinii publicznej podkreślają, że na kolejne pięć lat potrzebne jest prezydent dynamiczny, energiczny, młodszy, który lepiej rozumie współczesne wyzwania naszego miasta.
W Toruniu o fotel prezydenta ubiega się ośmioro kandydatów.
Powołanie pełnomocników ds. równego traktowania, polityki senioralnej oraz ds. dzieci młodzieży – zapowiedziała Magdalena Noga, kandydatka Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia. Na konferencji prasowej powiedziała, że Toruń nie jest miastem równych szans. Kolacja Ruchów Miejskich przygotowała program Bezpieczny Toruń, który zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom niezależnie od płci, wyznania i przekonań. Magdalena Noga zadeklarowała, że będzie współpracowała z obecnie zatrudnionymi urzędnikami, jeśli zostanie wybrana na urząd prezydenta.
Zobacz także
Wizyta Wandy Nowickej we Włocławku
2015-03-09, 13:12Do Włocławka przyjechała kandydatka na urząd Prezydenta RP, wicemarszałek Sejmu, Wanda Nowicka. Nowicką w kampanii wyborczej popiera Unia Pracy. Czytaj dalej »
"Bronkobus" wyrusza w trasę na Kujawach i Pomorzu
2015-03-08, 15:16'Bronkobus' odwiedzi ponad 40 miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem. W Toruniu podczas oficjalnej inauguracji jego trasy obecni byli parlamentarzyści, samorządowcy i sympatycy popierający kandydaturę Bronisława Komorowskiego na prezydenta… Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające na Kujawach i Pomorzu
2015-03-06, 11:03W najbliższą niedzielę - 8 marca odbędą się kolejne wybory uzupełniające w trzech miejscowościach na Kujawach i Pomorzu. Nowych radnych - w miejsce wybranych wójtów, wybiorą mieszkańcy Gąsawy w powiecie żnińskim oraz Fabianek… Czytaj dalej »
Posłowie PiS o programie wyborczym Andrzeja Dudy
2015-03-02, 13:34- Rodzina, praca, bezpieczeństwo, dialog - to podstawowe dziedziny, na jakich opiera swój program wyborczy Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski - podkreślała podczas konferencji prasowej w Toruniu poseł… Czytaj dalej »
Dogrywki wyborcze na Kujawach i Pomorzu
2015-02-28, 15:16W regionie kujawsko-pomorskim dojdzie w niedzielę - 1 marca do ponownych wyborów. Do urn wyborczych pójdą m.in. mieszkańcy Golubia-Dobrzynia, Górzna, Gąsawy, Gostycyna, Więcborka i Świecia. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu przekonuje o poparciu Andrzeja Dudy
2015-02-26, 14:55'Celem zjednoczonej prawicy jest wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich' - powiedział w Toruniu prezes Polski Razem, Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kampania prezydencka nabiera rumieńców - wizyty kandydatów na Kujawach i Pomorzu
2015-02-16, 14:22Kampania prezydencka rozwija się na dobre. Chętnych do objęcia fotela prezydenckiego nie brakuje. Lista kandydatów jest długa. Kto ostatecznie zostanie na placu boju? Czytaj dalej »
Komisarz wyborczy wygasił mandat radnego z Osięcin
2015-01-27, 15:54Szykują się zmiany w składzie Rady Gminy Osięciny. Z mandatem najprawdopodobniej pożegna się wybrany jesienią radny Piotr Cybulski z osięcińskiego 'Porozumienia Samorządowego'. Czytaj dalej »
PiS zbiera podpisy pod projektem ustawy "Uczciwe wybory"
2015-01-02, 11:29Prawo i Sprawiedliwość zbiera podpisy pod projektem ustawy 'Uczciwe wybory'. Chodzi np. o wprowadzenie kamer internetowych w lokalach wyborczych, przezroczyste urny do głosowania, zmiany w PKW. Czytaj dalej »
W Unisławiu ponowne wybory do rady gminy
2014-12-17, 12:00Wszystko na to wskazuje, że w jednym z okręgów wyborczych w Unisławiu przeprowadzone zostaną ponowne wybory do Rady Gminy. Czytaj dalej »