Bydgoskie Śniadania i Akademia Liderów. Bydgoska Prawica o walce z wyludnieniem
Bydgoska Prawica wskazuje m.in. na konieczność przyciągnięcia do miasta studentów. Służyć temu miałaby chociażby organizacja międzyuczelnianych, wspieranych przez magistrat Juwenaliów, czy powrót medycyny na bydgoskie uczelnie.
- Chodzi o to, by promocję Bydgoszczy, skierować na zewnątrz, a nie tylko do samych mieszkańców. Chcemy zatrzymać u siebie szczególnie tych najzdolniejszych studentów - mówił kandydat na prezydenta miasta, Łukasz Schreiber:
- Powinniśmy zrobić wszystko, żeby ich zatrzymać. Proponujemy utworzenie Akademii Liderów, w ramach której te osoby mogłyby liczyć przez pięć lat po studiach - jeżeli zostaną w naszym mieście i podejmą tutaj pracę - na dodatkowe wsparcie w postaci 50 procent dopłaty do czynszu. Dlaczego? Bo to ma się nam po prostu ma opłacać. Kwestia programu stypendialnego - to jest program, na przykład dla najwybitniejszych sportowców. Chcemy go podnieść przynajmniej do miliona złotych rocznie z dzisiaj chyba niecałych 200 tysięcy.
W ramach programu „Młoda Bydgoszcz" przedstawiciele ugrupowania chcieliby także zintegrować mieszkańców miasta, którzy już ukończyli studia, ale wciąż czują się młodzi i chcą być aktywni.
- Proponujemy tzw. „Bydgoskie Śniadania" - mówi Katarzyna Siembida. - To wydarzenie ma szansę stać się marką, brandem, który będzie mniej więcej tak rozpoznawalny, jak Targi Śniadaniowe w Warszawie, które już od dobrych paru lat są organizowane w formie pikniku, na świeżym powietrzu, na każdym z osiedli na terenach miejskich. Lokalni sprzedawcy oferują jedzenie, oferują jakieś ciekawe produkty. Podczas takich targów można zorganizować imprezy, także rodzinne, np. urodziny, spotkać się na osiedlach.
Jak wskazał Łukasz Schreiber, w czasie 13-letniej kadencji Rafała Bruskiego, Bydgoszcz straciła ok. 40 tysięcy mieszkańców. Kandydat na prezydenta z ramienia Bydgoskiej Prawicy podkreślił, że jego ugrupowanie lepiej rozumie młodych.
Zobacz także
Marcin Wroński: Za czasów PO sprzedano 900 tysięcy hektarów polskich ziem
2023-09-29, 16:21Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i kandydat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, żąda sprostowania słów Donalda Tuska w sprawie sprzedaży polskich ziem. Jak mówi, fakty są inne, niż przedstawił… Czytaj dalej »
Janowiec Wielkopolski i inne miasta regionu ze wsparciem na ratowanie zabytków
2023-09-29, 08:16Poseł Prawa i Sprawiedliwości Ewa Kozanecka wręczyła w Pakości dotacje na renowację zabytków w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Czytaj dalej »
Za zasługi dla kultury i prawa. Mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego z odznaczeniami
2023-09-29, 07:52Prof. Mieczysław Domarecki za wkład w rozwój kultury, a sekretarz gminy Monika Piróg za zasługi dla legislacji. Mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego zostali uhonorowani ministerialnymi odznaczeniami. Wręczył je podczas uroczystej sesji… Czytaj dalej »
Konfederacja okręgu bydgoskiego: Spółki Skarbu Państwa bez reklam i bez polityki
2023-09-29, 07:00Marcin Sypniewski, kandydat do Sejmu, jedynka na liście Konfederacji w okręgu bydgoskim zapowiada, że jeden z najważniejszych projektów ustaw, które chciałby wnieść pod obrady sejmu w przyszłej kadencji dotyczy finansów i reklamy… Czytaj dalej »
Plakaty wyborcze „jedynki" PiS-u miały zostać powieszone nielegalnie. Kandydat odpowiada
2023-09-28, 18:08We Włocławku na słupach ogłoszeniowych, należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji, pojawiły się nielegalnie rozwieszone materiały wyborcze ,,jedynki' PiS-u Krzysztofa Szczuckiego. Plakaty zasłoniły inne materiały wyborcze. Krzysztof… Czytaj dalej »
Minister Schreiber o rozbudowie Centrum Onkologii: Plan tej inwestycji jest już rozpatrywany
2023-09-28, 17:03O inwestycjach w bydgoskich szpitalach mówił przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Poseł PiS ubiegający się o reelekcję poinformował m.in. o planie rozbudowy Centrum Onkologii. Czytaj dalej »
Obiecują likwidację tzw. „pułapki rentowej”. Kandydaci KO o wsparciu dla niepełnosprawnych
2023-09-28, 14:17O wsparciu dla osób niepełnosprawnych mówili w Bydgoszczy kandydaci do Sejmu z list KO: senator Andrzej Kobiak, Zbigniew Ostrowski i Włodzisław Giziński. - Chodzi przede wszystkim o zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych… Czytaj dalej »
OKW w Bydgoszczy: Dwa komitety wyborcze nie mogły zostać zarejestrowane
2023-09-28, 08:40Okręgowa Komisja Wyborcza w Bydgoszczy odmówiła rejestracji list kandydatów do Sejmu dwóm komitetom wyborczym. W obu przypadkach chodziło o tzw. zgłoszenia na oświadczenie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński: Inowrocław dostał najwięcej, więc dlaczego prezydent nie odebrał czeku?
2023-09-27, 21:40Kandydat na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości Marcin Wroński pyta, dlaczego podczas wręczenia w Urzędzie Wojewódzkim czeków w ramach Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa nie było prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Czytaj dalej »
Senator Brejza: Węgiel z Rosji płynie do Polski. Politycy PiS: Kolejna wymyślona afera
2023-09-27, 20:14Wiceminister Janusz Kowalski i kandydat na posła z ramienia PiS Ireneusz Stachowiak odnieśli się do twierdzeń senatora KO Krzysztofa Brejzy, który oświadczył, że 1,5 mln ton węgla z rosyjskich portów trafiło w ostatnim czasie do… Czytaj dalej »