Bydgoskie Śniadania i Akademia Liderów. Bydgoska Prawica o walce z wyludnieniem
Bydgoska Prawica wskazuje m.in. na konieczność przyciągnięcia do miasta studentów. Służyć temu miałaby chociażby organizacja międzyuczelnianych, wspieranych przez magistrat Juwenaliów, czy powrót medycyny na bydgoskie uczelnie.
- Chodzi o to, by promocję Bydgoszczy, skierować na zewnątrz, a nie tylko do samych mieszkańców. Chcemy zatrzymać u siebie szczególnie tych najzdolniejszych studentów - mówił kandydat na prezydenta miasta, Łukasz Schreiber:
- Powinniśmy zrobić wszystko, żeby ich zatrzymać. Proponujemy utworzenie Akademii Liderów, w ramach której te osoby mogłyby liczyć przez pięć lat po studiach - jeżeli zostaną w naszym mieście i podejmą tutaj pracę - na dodatkowe wsparcie w postaci 50 procent dopłaty do czynszu. Dlaczego? Bo to ma się nam po prostu ma opłacać. Kwestia programu stypendialnego - to jest program, na przykład dla najwybitniejszych sportowców. Chcemy go podnieść przynajmniej do miliona złotych rocznie z dzisiaj chyba niecałych 200 tysięcy.
W ramach programu „Młoda Bydgoszcz" przedstawiciele ugrupowania chcieliby także zintegrować mieszkańców miasta, którzy już ukończyli studia, ale wciąż czują się młodzi i chcą być aktywni.
- Proponujemy tzw. „Bydgoskie Śniadania" - mówi Katarzyna Siembida. - To wydarzenie ma szansę stać się marką, brandem, który będzie mniej więcej tak rozpoznawalny, jak Targi Śniadaniowe w Warszawie, które już od dobrych paru lat są organizowane w formie pikniku, na świeżym powietrzu, na każdym z osiedli na terenach miejskich. Lokalni sprzedawcy oferują jedzenie, oferują jakieś ciekawe produkty. Podczas takich targów można zorganizować imprezy, także rodzinne, np. urodziny, spotkać się na osiedlach.
Jak wskazał Łukasz Schreiber, w czasie 13-letniej kadencji Rafała Bruskiego, Bydgoszcz straciła ok. 40 tysięcy mieszkańców. Kandydat na prezydenta z ramienia Bydgoskiej Prawicy podkreślił, że jego ugrupowanie lepiej rozumie młodych.
Zobacz także
Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko
2020-11-27, 17:10Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. Czytaj dalej »
Kłopotek na kłopoty? Znany polityk chce być wójtem Warlubia
2020-11-25, 17:39Złotych gór nie obiecuje, rewolucji nie zamierza robić, ale, jak twierdzi, jest dobrym kandydatem na włodarza gminy. Czytaj dalej »
Trzech kandydatów na fotel wójta w gminie Warlubie. Kiedy wybory?
2020-11-18, 09:49Trzy osoby będą walczyć o pusty fotel wójta w gminie Warlubie w powiecie świeckim. Przedterminowe wybory zaplanowano 20 grudnia. Czytaj dalej »
Media: Joe Biden wygrywa wybory prezydenckie w USA
2020-11-07, 18:15Kandydat Demokratów Joe Biden pokonał ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA - ogłosiła w sobotę agencja Associated Press. Podobną decyzję podjęły telewizje CNN oraz NBC. Czytaj dalej »
Tymczasowy wójt w gminie Warlubie. Do czasu nowych wyborów
2020-11-05, 18:17Anna Ośko pełni funkcję wójta gminy Warlubie. Tak zdecydował premier po tym, jak wygasł mandat poprzedniego wójta, który został skazany prawomocnym wyrokiem. Czytaj dalej »
Wybory w USA. Trump czy Biden? Głosy się liczą! Jest lekka przewaga...
2020-11-04, 08:20W 35 spośród 50 stanów wynik wyborów już jest przesądzony - wynika z analizy wyników wyborów telewizji CNN. W 19 z nich wygrał prezydent Donald Trump z łączną liczbą 136 głosów elektorskich, zaś kandydat Demokratów Joe Biden… Czytaj dalej »
Donald Trump czy Joe Biden? Rozpoczęły się wybory prezydenckie w USA
2020-11-03, 12:37O godz. 12 czasu polskiego we wtorek otworzyły się pierwsze lokale wyborcze w wyborach prezydenckich w USA. Pierwsze rezultaty zaczną spływać po północy czasu polskiego w nocy z wtorku na środę, a zwycięzca powinien być znany w… Czytaj dalej »
Ponowne wybory w gminie Łubianka. Mieszkańcy wybierają radnego
2020-09-06, 08:58350 mieszkańców gminy Łubianka wybiera dziś ponownie swojego przedstawiciela do Rady Gminy. W związku z nieprawidłowościami podczas głosowania w 2018 roku - po proteście wyborczym - sąd unieważnił głosowanie w jednym z okręgów… Czytaj dalej »
Sąd nakazał powtórkę wyborów w Łubiance. Czy wójt straci większość w radzie?
2020-09-04, 15:12Mieszkańcy gminy Łubianka pójdą w niedzielę, 6 września, do urn. Dwa lata od ostatnich wyborów samorządowych sąd uznał, że podczas głosowania w 2018 roku doszło do nieprawidłowości przy wyborze jednego z radnych gminy i zarządził… Czytaj dalej »
Białoruscy opozycjoniści w areszcie. Zarzut: próba przejęcia władzy w kraju
2020-08-24, 15:28Białoruska milicja potwierdziła zatrzymanie w poniedziałek, 24 sierpnia dwójki członków prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej, Wolhi Kawalkawej i Siarhieja Dyleuskiego, który jest też przywódcą strajku w mińskiej fabryce tr… Czytaj dalej »