Dostęp do kultury, komunikacji i rehabilitacji - to oferta Bydgoskiej Prawicy dla seniorów
Bydgoska Prawica przedstawiła kolejny punkt programu wyborczego - Aktywny Senior. Wśród dwóch filarów polityki senioralnej wymieniono: programy zdrowotne i programy aktywizacyjno-integracyjne.
- To, co seniorzy wskazują, i co jest na pewno jedną z największych bolączek w Bydgoszczy, ponieważ utrudnia przemieszczanie się seniorów, także niepełnosprawnych, to brak niskopodłogowego taboru autobusów i tramwajów - wskazuje Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta. - Na pewno jest to problem, który trzeba rozwiązać. Chcemy także rozpocząć program „Kulturalny senior". Seniorzy posiadający kartę bydgoszczanina będą mieli możliwość skorzystania raz na kwartał z oferty kina, opery, filharmonii, czy teatru.
- Proponujemy rehabilitację w chorobach zwyrodnieniowych oraz fizjoterapię uroginekologiczną i urologiczną - zapowiada Grażyna Szabelska, radna Rady Miasta Bydgoszczy. - Będzie to program pilotażowy na lata 2024 - 26, na który przeznaczymy wstępnie pół miliona złotych.
Bydgoska Prawica zapowiada też przeprowadzenie gruntownych remontów Domów Pomocy Społecznej.
Więcej w relacji Agaty Raczek.
Komentarz Marii Gałęskiej- Przewodniczącej Bydgoskiej Rady Seniorów oraz
Miasto Bydgoszcz aktywnie działa na rzecz seniorów, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania poprzez badania opinii, diagnozę potrzeb oraz konsultacje w środowisku senioralnym. Wsparcie udzielane jest również przez Bydgoską Radę Seniorów, działającą od wielu lat. Centrum Seniorów „Dworcowa 3” to nowo otwarta przestrzeń gdzie Seniorzy mogą wyrażać swoje potrzeby na co dzień, a także uczestniczyć w co raz bogatszej ofercie wydarzeń tam realizowanych. Stanowi istotne miejsce, gdzie seniorzy mogą wyrazić swoje potrzeby na co dzień. Dodatkowo, wydawana jest „Bydgoska Karta Seniora
Zobacz także
Mieszkańcy Jeżewa i Gostycyna wybierają radnych w wyborach uzupełniających
2015-03-22, 10:10Kolejne wybory uzupełniające odbywają się w niedzielę w dwóch miejscowościach w Kujawsko-Pomorskiem. Nowych radnych wybiorą mieszkańcy Jeżewa w powiecie świeckim oraz Gostycyna w powiecie tucholskim. Czytaj dalej »
Wybory na sołtysa Unisławia unieważnione
2015-03-20, 11:50Zarządzenie w tej sprawie wydał wójt gminy. Po wyjaśnieniach okazało się, że głosy na kandydatów oddawały osoby nieuprawnione mówi wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz. Czytaj dalej »
Janusz Korwin-Mikke w Kujawsko-Pomorskiem
2015-03-17, 20:48Janusz Korwin-Mikke jest w naszym regionie. Kandydat na Prezydenta Polski z ramienia partii KORWiN wylądował w poniedziałek przed 17.00 niedaleko Chełmna. Odwiedził także Inowrocław. Czytaj dalej »
Magdalena Ogórek na Pomorzu i Kujawach
2015-03-16, 18:33Magdalena Ogórek, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Prezydenta RP przyjechała na Pomorze i Kujawy. Spotkała się z mieszkańcami Kowala, Włocławka i Ciechocinka. Czytaj dalej »
Janusz Korwin-Mikke przyleci na Pomorze i Kujawy
2015-03-16, 16:43Kandydat na prezydenta Polski Janusz Korwin-Mikke w tym tygodniu odwiedzi Kujawy i Pomorze. Czytaj dalej »
PiS chce odwołania kurator oświaty w Bydgoszczy
2015-03-16, 12:12Poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Zbonikowski domaga się odwołania kujawsko-pomorskiej kurator oświaty Anny Łukaszewskiej. Chodzi o wydarzenia z Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie dzieci i młodzież uczestniczyły w wiecu wyborczym… Czytaj dalej »
Burmistrz Aleksandrowa Kuj. przeprasza Bronisława Komorowskiego
2015-03-16, 11:49Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego przeprasza Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za zamieszanie, jakie powstało po jego wiecu wyborczym w tym mieście. Chodzi o udział w nim dzieci z miejscowych szkół. Czytaj dalej »
Prawica walczy o zmiany w Kodeksie wyborczym
2015-03-13, 18:08O konieczności zmian w prawie wyborczym przekonywali pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu działacze Prawa i Sprawiedliwości z przedstawicielami innych ugrupowań prawicowych. Czytaj dalej »
Bronisław Komorowski zabiega o poparcie na Kujawach [wideo]
2015-03-10, 14:43Na Kujawach gości Prezydent Rzeczypospolitej, Bronisław Komorowski. Jego wizyta ma charakter wyborczy. Prezydent przyjechał 'bronkobusem' i zabiega o podpisywanie list z poparciem jego kandydatury. Sztab wyborczy musi zebrać sto tysięcy… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o planach Janusza Korwin - Mikkego
2015-03-10, 14:10Zbieranie podpisów poparcia dla Janusza Korwin - Mikkego, jego wizyta w regionie, kampania prezydencka, budowanie lokalnych struktur oraz udział w wyborach parlamentarnych - to ostatnie działania i najbliższe plany nowej partii KORWiN. Czytaj dalej »