Dostęp do kultury, komunikacji i rehabilitacji - to oferta Bydgoskiej Prawicy dla seniorów
Bydgoska Prawica przedstawiła kolejny punkt programu wyborczego - Aktywny Senior. Wśród dwóch filarów polityki senioralnej wymieniono: programy zdrowotne i programy aktywizacyjno-integracyjne.
- To, co seniorzy wskazują, i co jest na pewno jedną z największych bolączek w Bydgoszczy, ponieważ utrudnia przemieszczanie się seniorów, także niepełnosprawnych, to brak niskopodłogowego taboru autobusów i tramwajów - wskazuje Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta. - Na pewno jest to problem, który trzeba rozwiązać. Chcemy także rozpocząć program „Kulturalny senior". Seniorzy posiadający kartę bydgoszczanina będą mieli możliwość skorzystania raz na kwartał z oferty kina, opery, filharmonii, czy teatru.
- Proponujemy rehabilitację w chorobach zwyrodnieniowych oraz fizjoterapię uroginekologiczną i urologiczną - zapowiada Grażyna Szabelska, radna Rady Miasta Bydgoszczy. - Będzie to program pilotażowy na lata 2024 - 26, na który przeznaczymy wstępnie pół miliona złotych.
Bydgoska Prawica zapowiada też przeprowadzenie gruntownych remontów Domów Pomocy Społecznej.
Więcej w relacji Agaty Raczek.
Komentarz Marii Gałęskiej- Przewodniczącej Bydgoskiej Rady Seniorów oraz
Miasto Bydgoszcz aktywnie działa na rzecz seniorów, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania poprzez badania opinii, diagnozę potrzeb oraz konsultacje w środowisku senioralnym. Wsparcie udzielane jest również przez Bydgoską Radę Seniorów, działającą od wielu lat. Centrum Seniorów „Dworcowa 3” to nowo otwarta przestrzeń gdzie Seniorzy mogą wyrażać swoje potrzeby na co dzień, a także uczestniczyć w co raz bogatszej ofercie wydarzeń tam realizowanych. Stanowi istotne miejsce, gdzie seniorzy mogą wyrazić swoje potrzeby na co dzień. Dodatkowo, wydawana jest „Bydgoska Karta Seniora
Zobacz także
Kolejny dzień kampanii wyborczej w Bydgoszczy
2018-09-13, 21:15Kampania wyborcza trwa. Politycy z Bydgoszczy przedstawili dziś kolejne pomysły na rozwój miasta. Nie obyło się bez zaskoczenia. Niezależny radny Bogdan Dzakanowski wycofał się z walki o fotel prezydenta Bydgoszczy, z kolei kandydujący… Czytaj dalej »
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej na radnych w Bydgoszczy
2018-09-13, 19:15Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna jako pierwszy zgłosił w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej listy kandydatów do bydgoskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »
Krzysztof Kułakowski stawia na sport, edukację i sprawy seniorów
2018-09-13, 14:43Krzysztof Kułakowski, obecny wiceburmistrz Świecia potwierdził swoją gotowość startu w walce o stanowisko burmistrza gminy. Czytaj dalej »
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej krytykują działalność posła Latosa
2018-09-12, 12:14- Przez trzy lata jako poseł niczego nie zrobił dla Bydgoszczy - mówią o Tomaszu Latosie kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: Czeka nas katastrofa demograficzna
2018-09-12, 09:51Czeka nas katastrofa demograficzna - twierdzi Sławomir Mentzen, niezależny kandydat na prezydenta Torunia, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Sylwia Kowalska: Toruń nie tylko dla turystów
2018-09-11, 14:30Sylwia Kowalska wystartuje w wyborach na prezydenta Torunia. Jest kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców My Toruń. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski zapowiada wzmocnienie bydgoskich rad osiedli
2018-09-11, 13:30Wzmocnię pozycję rad osiedli, zwiększę budżet obywatelski i zorganizuję referendum w połowie kadencji referendum, żeby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się o kierunkach rozwoju miasta - zapowiedział kandydat na prezydenta Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Paweł Olszewski: Bydgoszcz jest w przyszłości
2018-09-10, 17:44Bydgoszcz jest liderem w realizacji 'sześciopaku' - głównych filarów samorządowego programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej - mówił na konferencji poseł Paweł Olszewski (Platforma Obywatelska). Czytaj dalej »
Paweł Skutecki: chcę być blisko ludzi
2018-09-10, 16:54Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka przedstawił w Bydgoszczy kandydata Ruchu Kukiz'15 na prezydenta miasta. To poseł Paweł Skutecki. Czytaj dalej »
Politycy na żywo. Radiokonferencja w Polskim Radiu PiK
2018-09-10, 08:28Po wakacjach na naszą antenę wraca Radiokonferencja. Polityków z regionu, obecnych w studiach w Bydgoszczy i w Toruniu, w poniedziałek (10 września) można nie tylko posłuchać, ale także obejrzeć na naszej stronie. Czytaj dalej »