Co zostało zrobione, co jest w planach? Prezydent Bruski o inwestycjach w Fordonie
– Prace nad Fordońskim Centrum Kultury są zaawansowane – powiedział ubiegający się o reelekcję prezydent Rafał Bruski. W bydgoskim Fordonie podsumował dotychczasowe inwestycje w tej dzielnicy i zapowiedział kolejne.
Wyliczył, co udało się zrealizować. To m.in.: tramwaj do Fordonu, nowa szkoła, budowa basenu czy rewitalizacja Starego Fordonu. Rafał Bruski mówił też o Festiwalu Wisły i remoncie pięciu EkoSzkół.
Co jest w planach? – Kończą się prace projektowe nad Fordońskim Centrum Kultury. To jest wyzwanie, według mnie, numer jeden – wskazał. – Także drogi rowerowe i w Fordonie – Wielka Pętla Fordonu, ale także połączenie Fordonu z naszymi gminami ościennymi. Dzięki środkom unijnym możemy takie plany snuć. Nie tylko plany, ale i realizacje są daleko zaawansowane.
Konferencja prasowa odbyła się nad Wisłą w Starym Fordonie. – Wspomnę właśnie o tym terenie – jest pomysł ulokowania tutaj pewnej mariny, przystani. Koncepcja jest, wizualizację widzieliśmy. Musimy uporać się tylko z przejęciem tego gruntu. Liczę na to, że Wisła będzie coraz bardziej ożywioną rzeką, na początku na pewno pod kątem turystycznym.
Rafał Bruski zapowiedział też wsparcie rozbudowy kampusu Politechniki Bydgoskiej i remonty kolejnych sześciu EkoSzkół.
Zobacz także
Obiecują likwidację tzw. „pułapki rentowej”. Kandydaci KO o wsparciu dla niepełnosprawnych
2023-09-28, 14:17O wsparciu dla osób niepełnosprawnych mówili w Bydgoszczy kandydaci do Sejmu z list KO: senator Andrzej Kobiak, Zbigniew Ostrowski i Włodzisław Giziński. - Chodzi przede wszystkim o zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych… Czytaj dalej »
OKW w Bydgoszczy: Dwa komitety wyborcze nie mogły zostać zarejestrowane
2023-09-28, 08:40Okręgowa Komisja Wyborcza w Bydgoszczy odmówiła rejestracji list kandydatów do Sejmu dwóm komitetom wyborczym. W obu przypadkach chodziło o tzw. zgłoszenia na oświadczenie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński: Inowrocław dostał najwięcej, więc dlaczego prezydent nie odebrał czeku?
2023-09-27, 21:40Kandydat na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości Marcin Wroński pyta, dlaczego podczas wręczenia w Urzędzie Wojewódzkim czeków w ramach Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa nie było prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Czytaj dalej »
Senator Brejza: Węgiel z Rosji płynie do Polski. Politycy PiS: Kolejna wymyślona afera
2023-09-27, 20:14Wiceminister Janusz Kowalski i kandydat na posła z ramienia PiS Ireneusz Stachowiak odnieśli się do twierdzeń senatora KO Krzysztofa Brejzy, który oświadczył, że 1,5 mln ton węgla z rosyjskich portów trafiło w ostatnim czasie do… Czytaj dalej »
Donald Tusk w Bydgoszczy: PiS świadomie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej
2023-09-27, 19:43- Polki i Polacy chcą być dalej częścią Europy i sercem Unii Europejskiej, a ekipa PiS chce wyprowadzić nasz kraj z UE - mówił w środę na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy lider PO Donald Tusk. Czytaj dalej »
Wiceminister Woś otwiera w Toruniu ośrodek kuratorski. I krytykuje Agnieszkę Holland
2023-09-27, 17:45- Ośrodki kuratorskie działają w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć - powiedział w środę w Toruniu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Udzielił także swojego poparcia w wyborach dla kandydata Suwerennej Polski… Czytaj dalej »
Norbert Pietrykowski: kluczowe przedsiębiorstwa powinny zostać państwowe [Rozmowa dnia]
2023-09-27, 10:01Norbert Pietrykowski, kandydat Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu, który był dziś gościem „Rozmowy dnia”, pytany był między innymi o zagadnienie zawarte w jednym z pytań referendalnych, czyli przedsiębiorstwa będące własnością… Czytaj dalej »
Wzrosła liczba obwodowych komisji wyborczych, ale rąk do liczenia głosów nie zabraknie
2023-09-27, 08:32Obwodowe komisje wyborcze na październikowe wybory parlamentarne powołane. W całym regionie utworzono ich prawie 2 tysiące. To o prawie 260 więcej niż w wyborach do Sejmu i Senatu cztery lata temu. Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Dbamy o to, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie
2023-09-26, 22:11Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na liście do Sejmu w okręgu bydgoskim odniósł się do niedawnych informacji na temat planów z 2011 roku, dotyczących obrony terytorium Polski na linii Wisły, przygotowanych przez rząd PO-PSL. Czytaj dalej »
Bartosz Kownacki: Nie wyobrażam sobie, żeby zakazać mówić o jakimkolwiek dziele
2023-09-26, 21:23Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki spotkał się z druhami OSP w Wawrzynkach (pow. żniński). Polityk swoją konferencję rozpoczął jednak od zaklejenia sobie ust taśmą z napisem Agnieszka Holland. Czytaj dalej »