Lewica i Polska 2050 z Grudziądza idą razem do wyborów: „Kompromis jest najważniejszy"
Lewica i Polska 2050 idą razem do wyborów samorządowych w Grudziądzu. Politycy podkreślają, że najważniejsza jest współpraca. Pomimo różnic udało im się porozumieć.
– Cieszę się niezmiernie, że w tym komitecie będą mogły być realizowane programy prospołeczne, lewicowe. Nejednokrotnie o takim programie mówiłem z panem prezydentem. Mamy to też uzgodnione. Obniżamy przez następną kadencję wiek uprawniający do przejazdów komunikacją miejską z 70 na 65 lat – zapowiada Łukasz Kowarowski z Lewicy.
– Polityka i spór w samorządach istnieje, ale najważniejszy jest kompromis i współpraca –dodaje Szymon Gurbin z Polski 2050. – Polska 2050 odegrała już bardzo ważną rolę na scenie politycznej– Jestem przekonany, że odegra też bardzo ważną rolę w samorządach, bo samorządy choćby chciały uciec przed polityką, to jednak chcąc nie chcąc w tej polityce uczestniczą, bo polityka bardzo interesuje się samorządami. W pracę samorządowców jest wpisany i musi być wpisany spór. Spór jest czymś dobrym i koniecznym, bo sprawia, że ludzie są bardziej kreatywni.
Lewica i Polska 2050 w nadchodzących wyborach samorządowych poprą obecnego prezydenta Macieja Glamowskiego.
Zobacz także
Wizyta Wandy Nowickej we Włocławku
2015-03-09, 13:12Do Włocławka przyjechała kandydatka na urząd Prezydenta RP, wicemarszałek Sejmu, Wanda Nowicka. Nowicką w kampanii wyborczej popiera Unia Pracy. Czytaj dalej »
"Bronkobus" wyrusza w trasę na Kujawach i Pomorzu
2015-03-08, 15:16'Bronkobus' odwiedzi ponad 40 miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem. W Toruniu podczas oficjalnej inauguracji jego trasy obecni byli parlamentarzyści, samorządowcy i sympatycy popierający kandydaturę Bronisława Komorowskiego na prezydenta… Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające na Kujawach i Pomorzu
2015-03-06, 11:03W najbliższą niedzielę - 8 marca odbędą się kolejne wybory uzupełniające w trzech miejscowościach na Kujawach i Pomorzu. Nowych radnych - w miejsce wybranych wójtów, wybiorą mieszkańcy Gąsawy w powiecie żnińskim oraz Fabianek… Czytaj dalej »
Posłowie PiS o programie wyborczym Andrzeja Dudy
2015-03-02, 13:34- Rodzina, praca, bezpieczeństwo, dialog - to podstawowe dziedziny, na jakich opiera swój program wyborczy Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski - podkreślała podczas konferencji prasowej w Toruniu poseł… Czytaj dalej »
Dogrywki wyborcze na Kujawach i Pomorzu
2015-02-28, 15:16W regionie kujawsko-pomorskim dojdzie w niedzielę - 1 marca do ponownych wyborów. Do urn wyborczych pójdą m.in. mieszkańcy Golubia-Dobrzynia, Górzna, Gąsawy, Gostycyna, Więcborka i Świecia. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu przekonuje o poparciu Andrzeja Dudy
2015-02-26, 14:55'Celem zjednoczonej prawicy jest wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich' - powiedział w Toruniu prezes Polski Razem, Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kampania prezydencka nabiera rumieńców - wizyty kandydatów na Kujawach i Pomorzu
2015-02-16, 14:22Kampania prezydencka rozwija się na dobre. Chętnych do objęcia fotela prezydenckiego nie brakuje. Lista kandydatów jest długa. Kto ostatecznie zostanie na placu boju? Czytaj dalej »
Komisarz wyborczy wygasił mandat radnego z Osięcin
2015-01-27, 15:54Szykują się zmiany w składzie Rady Gminy Osięciny. Z mandatem najprawdopodobniej pożegna się wybrany jesienią radny Piotr Cybulski z osięcińskiego 'Porozumienia Samorządowego'. Czytaj dalej »
PiS zbiera podpisy pod projektem ustawy "Uczciwe wybory"
2015-01-02, 11:29Prawo i Sprawiedliwość zbiera podpisy pod projektem ustawy 'Uczciwe wybory'. Chodzi np. o wprowadzenie kamer internetowych w lokalach wyborczych, przezroczyste urny do głosowania, zmiany w PKW. Czytaj dalej »
W Unisławiu ponowne wybory do rady gminy
2014-12-17, 12:00Wszystko na to wskazuje, że w jednym z okręgów wyborczych w Unisławiu przeprowadzone zostaną ponowne wybory do Rady Gminy. Czytaj dalej »