Kandydaci PiS na prezydenta Bydgoszczy. Jarosław Wenderlich: Są trzy nazwiska [Rozmowa dnia]
Kto z ramienia opozycji będzie ubiegał się o fotel prezydenta Bydgoszczy? Szef klubu radnych PiS Jarosław Wenderlich, który był gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK, wskazał troje potencjalnych kandydatów.
Niestety w Bydgoszczy było wiele rzeczy… albo zostały zlikwidowane instytucje, albo budynki zostały zburzone, czy to muszla koncertowa… Pamiętamy kolejkę wąskotorową w Myślęcinku. Ostatnie czasy to sytuacja, że zamyka się Halę Targową, klub CWKS Zawisza został także zlikwidowany, i mimo że teraz wiele stowarzyszeń odziedziczyło i kontynuuje tę działalność, to jednak pamiętajmy, że czy to najpierw CWZS po WKS–ie, gdy się organizował, pamiętam, nawet sam pieniądze na sztandar dla tego klubu – to była wielka tradycja, i kolejne instytucje organizacja upadają, są likwidowane. Tak samo było ze Spółdzielnią Socjalną Bydgoszczanka, która miała pomagać – pamiętam, jak ją tworzyliśmy w naszym mieście.
W poniedziałek (29 stycznia) wieczorem w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie premiera Donalda Tuska ws. zarządzenia wyborów samorządowych na niedzielę 7 kwietnia 2024 roku. Druga tura odbędzie się dwa tygodnie później, 21 kwietnia.
Całej „Rozmowy dnia” można wysłuchać poniżej. Inne są dostępne TUTAJ.
Zobacz także
Nieoficjalnie: SLD chce zmienić nazwę na Lewica. Kompromis w ramach koalicji
2019-08-04, 12:27Liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej chcą zmienić nazwę partii na Lewica - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Powodem jest obawa przed startem w najbliższych wyborach w formule koalicji, a jednocześnie niechęć partnerów SLD - Lewicy… Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska zaprezentowała „jedynki” list wyborczych do Sejmu; w regionie Brejza i Lenz
2019-07-30, 23:34Dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch, b. szef MSZ Bartłomiej Sienkiewicz, b. wiceszef MSZ Paweł Kowal, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, pediatra dr Riad Haidar - to niektóre niespodzianki zaprezentowanych we wtorek „jedynek” list wyborczych… Czytaj dalej »
Wybory do samorządu rolniczego wg nowych zasad
2019-07-28, 19:31W 43 gminach na 144 w naszym województwie odbyły wybory do Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, obligatoryjnego samorządu zawodowego rolników. Czytaj dalej »
Poseł Olszewski o braku biura programu „Czyste powietrze” w Bydgoszczy: To zemsta za wynik wyborów
2019-07-26, 13:55Bydgoszcz jest pomijana przy tworzeniu terenowych biur udzielających informacji na temat rządowego programu „Czyste Powietrze” - twierdzi Paweł Olszewski. Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej to odwet rządu za podwójną porażkę… Czytaj dalej »
Zieloni walczą o zieleń w Bydgoszczy. Czy konieczne są tak duże wycinki drzew? [wideo]
2019-07-26, 11:48Członkowie partii Zieloni napisali do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, w którym pytają o politykę dotyczącą zieleni w mieście. Działacze nie zgadzają się na masowe wycinki drzew, jak na przykład na Kapuściskach. Dlatego… Czytaj dalej »
Lewica idzie razem: Wiosna, SLD i Partia Razem na jednej liście
2019-07-23, 18:45Regionalni przedstawiciele Wiosny, SLD i Partii Razem spotkali się na pl. Wolności w Bydgoszczy. Te trzy ugrupowania zamierzają wspólnie wystartować w wyborach parlamentarnych. Członkowie bloku lewicowego zaprezentowali się podczas… Czytaj dalej »
Polityka lekowa w Polsce jest chora. Opozycja chce ten system uleczyć. Jak?
2019-07-23, 14:00O realne rozwiązanie problemu z dostępnością leków w aptekach apeluje Koalicja Obywatelska. Poseł PO Arkadiusz Myrcha, po wyjściu z jednej z aptek na toruńskiej starówce ujawnił, że z listy z trzynastu najczęściej poszukiwanych… Czytaj dalej »
Jan Rulewski nie chce się łączyć z PSL. A stronnictwo wręcz przeciwnie...
2019-07-17, 14:45Senator Jan Rulewski potwierdza, że otrzymał propozycje startu do parlamentu z list PSL. Informacje tę podał tygodnik „WPROST'. Polityk oferty od ludowców nie przyjął. Dlaczego? Czytaj dalej »
Poseł Szymański podsumowuje i chce dalej działać dla Grudziądza i grudziądzan
2019-07-16, 18:18Prawie 98 proc. obecności na posiedzeniach Sejmu, 257 interwencji poselskich i 1974 „załatwione sprawy” - poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Szymański z Grudziądza podsumował swoją 8-letnią pracę parlamentarną. W jesiennych… Czytaj dalej »
Wiosna gotowa na jesień? Do Parlamentu sama czy jednak z kimś?
2019-07-16, 10:49- Decyzja o tym z kim pójdziemy do wyborów powinna zapaść w tym tygodniu - powiedziała Radiu PiK Wanda Nowicka z Wiosny Roberta Biedronia. Czytaj dalej »