„Nie róbmy polityki – róbmy miasto”. Ewa Koman kandydatką na prezydenta Inowrocławia
Ewa Koman powalczy w nadchodzących wyborach samorządowych o fotel prezydenta Inowrocławia. Popiera ją Porozumienie Samorządowe tworzone przez część miejskich radnych i przewodniczącego Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasza Marcinkowskiego.
– Politykę zostawmy politykom. Nie róbmy polityki, róbmy miasto – mówiła na konferencji prasowej Ewa Koman. – Dziura w drodze, plac zabaw, modernizacja oświetlenia – te wszystkie zadania i wyzwania, o których mówiłam, nie mają legitymacji partyjnej. Dzisiaj najważniejsza jest wspólnota – stwierdziła.
– Inowrocław potrzebuje energii do rozwoju, potrzebuje prezydenta, który będzie łączył wszystkie środowiska. Skutecznie będzie zabiegał o nasze interesy i potrafił zrealizować nawet najtrudniejsze przedsięwzięcia – mówili zwolennicy kandydatki.
Przypomnijmy: Ewa Koman przez osiem ostatnich lat była zastępcą prezydenta Inowrocławia odpowiedzialnym za miejskie inwestycje.
Więcej poniżej.
Zobacz także
12 pań walczyło o tytuł Miss 80+: Nic nie musimy, wszystko możemy
2025-02-02, 17:45Wybory Miss 80+ odbywały się na terenie Politechniki Bydgoskiej. Uczestniczki prezentowały się publiczności w sukienkach koktajlowych, stroju sportowym i sukniach wieczorowych. Czytaj dalej »
Prosili o podpisy i o pieniądze. Działacze PiS z regionu promują kandydaturę Karola Nawrockiego
2025-02-01, 16:48Trwa kampania prezydencka. Karol Nawrocki odwiedzi Pomorze i Kujawy 12 lutego. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości już teraz zachęcają do oddania na niego głosu. Apelują o podpisy i o wsparcie finansowe. Podkreślają także swoją… Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie w Polsce pod cyberparasolem. O co chodzi? Wyjaśniamy w „Rozmowie Dnia"
2025-01-30, 09:11Jak groźny jest DeepSeek - darmowy, chiński odpowiednik ChatGPT? O to pytaliśmy w „Rozmowie Dnia” Cezarego Graula, wykładowcę i eksperta Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu i Bydgoszczy. Poruszyliśmy także temat cyberochrony wyborów… Czytaj dalej »
Białoruskie media: Alaksandr Łukaszenka zdobył w wyborach prezydenckich 87,6 procent głosów
2025-01-26, 19:08Alaksandr Łukaszenka zdobył 87,6 procent głosów w wyborach prezydenckich na Białorusi - podały białoruskie media państwowe, powołując się na wyniki exit poll. Niedzielne wybory nie są uznawane za demokratyczne przez białoruską… Czytaj dalej »
Białorusini z regionu manifestowali w Bydgoszczy. Za wschodnią granicą trwają wybory
2025-01-26, 17:21„Precz z dyktaturą” - to hasło, które pojawiło się na białym banerze, obok biało-czerwono-białych flag historycznej Białorusi. Czytaj dalej »
Włocławianin chce wystartować w wyborach prezydenckich. Utworzył już komitet wyborczy
2025-01-22, 19:51Pojawił się kolejny kandydat na prezydenta kraju. Tym razem z naszego regionu. To włocławianin, Maciej Maciak - twórca i lider „Ruchu Dobrobytu i Pokoju”, właściciel niedziałającej już włocławskiej telewizji CW-24. Czytaj dalej »
Zagłosują na nowego burmistrza Piotrkowa Kujawskiego. Znana jest data wyborów
2025-01-21, 16:50Przedterminowe wybory burmistrza Piotrkowa Kujawskiego (powiat radziejowski) odbędą się 9 marca - wynika z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Czytaj dalej »
PKW zarejestrowała sześć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta
2025-01-21, 09:56Sześć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta: Sławomira Mentzena, Rafała Trzaskowskiego, Grzegorza Brauna, Szymona Hołowni, Adriana Zandberga i Wiesława Lewickiego - zarejestrowała do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza. Czytaj dalej »
Zbierają podpisy, bo chcą by Rafał Trzaskowski był prezydentem. Potrzeba ich aż 100 tysięcy
2025-01-19, 17:55Bydgoski sztab kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego rozpoczął zbiórkę podpisów poparcia dla prezydenta Warszawy. Czytaj dalej »
Marszałek Sejmu zarządził wybory prezydenckie. Zaczyna się kampania wyborcza
2025-01-15, 10:51Szymon Hołownia poinformował, że zarządził wybory prezydenckie, które odbędą się 18 maja. Jego postanowienie przekazane zostało przewodniczącemu PKW i premierowi, jeszcze w środę ma zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw i wtedy… Czytaj dalej »