Jan Szopiński: Wszystko, co wiąże się z prywatyzacją, powinno być transparentne [Rozmowa dnia]
Poseł Jan Szopiński z Lewicy, wypowiadając się na temat referendum ogłoszonego wraz wyborami, stwierdził, że w innych okolicznościach uznałby je za zasadne, ale w obecnej sytuacji nie weźmie w nim udziału. Zapytaliśmy między innymi o sprawę prywatyzacji.
– Od lat Polacy na samo hasło dotyczące prywatyzacji mają jakby nazbyt wiele wątpliwości. Te wątpliwości wynikają z pewnych doświadczeń z początku lat 90., kiedy rzeczywiście wyprzedawano majątek narodowy w postaci firm, państwowych gospodarstw rolnych, poniżej rzeczywistej ich wartości. W związku z tym wszystko to, co w Polsce wiąże się z prywatyzacją, czasami potrzebną, powinno być transparentne – powiedział.
Poseł Szopiński, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy w okręgu bydgoskim, był gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK.
Te obostrzenia dla naszych młodszych Radiosłuchaczy są zupełnie nieznane, ale dla tych, którzy mają tyle lat, co ja, pamiętają wyjazdy do Czechosłowacji, do NRD... Rzeczywiście takie kontrole na granicach były. W tej chwili jesteśmy w strefie Schengen i w strefie Schengen wprowadzane są różnego typu obostrzenia. Przypomnę, że jako pierwsi zapowiedzieli w tej sprawie obostrzenia Niemcy, jako że Polska niestety, pomimo funkcjonowania zapory granicznej (na granicy z Białorusią – przyp. red.), to w pierwszym półroczu 2023 roku do Niemiec w sposób nielegalny dotarło blisko 15 tysięcy różnego typu migrantów, różnego typu uchodźców, którzy się w Niemczech znaleźć nie powinni, bo nie mieli w tej sprawie żadnych dokumentów
Całej „Rozmowy dnia” można wysłuchać poniżej. Więcej „Rozmów” TUTAJ.
Zobacz także
"Wybory? Lubię to!"
2014-01-30, 18:45'Wybory? Lubię to!' - to hasło kampanii, zorganizowanej przez Centrum Studiów Wyborczych UMK w Toruniu. Akcja adresowana jest do młodzieży, która pierwszy raz może skorzystać ze swojego prawa wyborczego. Czytaj dalej »
Tworzą się struktury Polski Razem we Włocławku
2014-01-21, 16:01Polska Razem Jarosława Gowina rozpoczęła budowę swoich struktur we Włocławku. Prowadzi już pierwsze rozmowy z potencjalnymi koalicjantami o tworzeniu samorządowych list wyborczych. Działania nowych struktur wspiera od początku młodzież… Czytaj dalej »
Włocławska Młodzieżowa Rada Miasta zawiesiła działalność
2014-01-13, 18:10Wybory do Rady Miejskiej Włocławka unieważnione. Działalność rady zawieszona przynajmniej do końca kwietnia. Chodzi o Młodzieżową Radę Miasta, tworzoną przez nastolatków - uczniów włocławskich szkół. Czytaj dalej »
Toruń ma pieniądze na kolejne inwestycje współfinansowane z UE
2014-01-01, 12:33W 2014 roku toruński samorząd chce skupić się na zadaniach związanych z nowym podziałem unijnych pieniędzy. Czytaj dalej »
Prognozy "Europy Plus" na Kujawach i Pomorzu
2013-10-24, 21:28Projekt 'Europa Plus' w kujawsko-pomorskiem ma się dobrze - mówią przedstawiciele partii i organizacji wchodzących w skład rady politycznej Europy Plus w regionie. Czytaj dalej »
Prawica we Włocławku stanie do wyborów podzielona
2013-09-23, 16:58Jeśli w zbliżającym się referendum włocławianie odwołają prezydenta Andrzeja Pałuckiego z SLD, zaś premier nie ustanowi komisarza rządowego, lecz zarządzi wybory - prawica nie pójdzie do nich zjednoczona. Czytaj dalej »
Wybrano najlepszych sołtysów Kujaw i Pomorza
2013-09-15, 15:59Wyniki i nagrody w konkursach-plebiscytach na najlepszych i najpopularniejszych sołtysów województwa kujawsko-pomorskiego ogloszono i wręczono na X Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
I Wybory Miss Polski na Wózku
2013-08-04, 13:43Są piękne i - pomimo swojej niepełnosprawności - pełne optymizmu. Uczestniczki konkursu 'Jedyna Taka' będą wieczorem rywalizować w Ciechocinku o tytuł Miss Polski na Wózku. Czytaj dalej »
Łukasz Zbonikowski prezydentem Włocławka?
2013-06-18, 21:08Poseł PiS, Łukasz Zbonikowski nie wyklucza swojej kandydatury w przedterminowych wyborach, o ile wynik referendum skróci obecne rządy prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski kandydatem na prezydenta Włocławka
2013-06-07, 14:41Do najbliższych wyborów samorządowych jeszcze półtora roku, a już teraz wiadomo, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »