Jan Szopiński: Wszystko, co wiąże się z prywatyzacją, powinno być transparentne [Rozmowa dnia]
Poseł Jan Szopiński z Lewicy, wypowiadając się na temat referendum ogłoszonego wraz wyborami, stwierdził, że w innych okolicznościach uznałby je za zasadne, ale w obecnej sytuacji nie weźmie w nim udziału. Zapytaliśmy między innymi o sprawę prywatyzacji.
– Od lat Polacy na samo hasło dotyczące prywatyzacji mają jakby nazbyt wiele wątpliwości. Te wątpliwości wynikają z pewnych doświadczeń z początku lat 90., kiedy rzeczywiście wyprzedawano majątek narodowy w postaci firm, państwowych gospodarstw rolnych, poniżej rzeczywistej ich wartości. W związku z tym wszystko to, co w Polsce wiąże się z prywatyzacją, czasami potrzebną, powinno być transparentne – powiedział.
Poseł Szopiński, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy w okręgu bydgoskim, był gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK.
Te obostrzenia dla naszych młodszych Radiosłuchaczy są zupełnie nieznane, ale dla tych, którzy mają tyle lat, co ja, pamiętają wyjazdy do Czechosłowacji, do NRD... Rzeczywiście takie kontrole na granicach były. W tej chwili jesteśmy w strefie Schengen i w strefie Schengen wprowadzane są różnego typu obostrzenia. Przypomnę, że jako pierwsi zapowiedzieli w tej sprawie obostrzenia Niemcy, jako że Polska niestety, pomimo funkcjonowania zapory granicznej (na granicy z Białorusią – przyp. red.), to w pierwszym półroczu 2023 roku do Niemiec w sposób nielegalny dotarło blisko 15 tysięcy różnego typu migrantów, różnego typu uchodźców, którzy się w Niemczech znaleźć nie powinni, bo nie mieli w tej sprawie żadnych dokumentów
Całej „Rozmowy dnia” można wysłuchać poniżej. Więcej „Rozmów” TUTAJ.
Zobacz także
Marek Gralik, kandydat na prezydenta Bydgoszczy o edukacji
2014-10-15, 15:45Marek Gralik, kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy zdradził swoje pomysły na edukację w mieście. Czytaj dalej »
"Metropolia Bydgoska" o redukcji korków w mieście
2014-10-15, 14:25Jak zmniejszyć korki w Bydgoszczy? Jak w godzinach szczytu skrócić przejazd z Fordonu na Osową Górę z półtorej godziny do 30 minut? Stowarzyszenie 'Metropolia Bydgoska' proponuje włączenie pociągów do systemu komunikacji miejs… Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski ponownie pyta o włocławskie przetargi
2014-10-14, 16:40Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej, Marek Wojtkowski, ponownie pyta, jak to się dzieje, że przetargi na największe inwestycje drogowe w mieście wygrywają firmy, z którymi związani są partyjni koledzy… Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz proponuje zmiany w bydgoskiej oświacie
2014-10-14, 13:08Sporo zmian w oświacie zaproponowała Anna Mackiewicz, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD. Czytaj dalej »
Kandydaci na prezydenta Włocławka o oświacie
2014-10-13, 16:38Problemy włocławskiej oświaty zdominowały dzisiejsze konferencje kandydatów na urząd prezydenta tego miasta. Czytaj dalej »
PiS w Bydgoszczy oficjalnie zainaugurował kampanię wyborczą
2014-10-12, 17:14Prawo i Sprawiedliwość w Bydgoszczy niedzielną konwencją wyborczą rozpoczęło oficjalną kampanię do samorządu. Parlamentarzyści i działacze PiS nie szczędzili krytycznych słów pod adresem rządzącej Bydgoszczą PO. Czytaj dalej »
Program edukacyjny Konstantego Dombrowicza
2014-10-12, 16:03Edukacja na wysokim poziomie to jedno z najważniejszych zadań samorządu - uważa kandydujący na prezydenta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz. Czytaj dalej »
PiS zaprezentował kandydatów na radnych Torunia
2014-10-12, 15:31W czasie konwencji wyborczej w Toruniu przedstawiono kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do toruńskiej rady miasta. PiS idzie do wyborów samorządowcy z hasłem 'Słuchać Polaków, zmieniać Polskę'. Czytaj dalej »
Program i kandydaci toruńskiego "Czasu Mieszkańców"
2014-10-10, 14:16Bezpieczeństwo na osiedlowych drogach, więcej miejsc zielonych do odpoczynku i rekreacji, parkingi wielopoziomowe, dom kultury na Rubinkowie i bezpłatny dostęp do internetu dla mieszkańców. Takie pomysły na rozwój miasta mają kandydaci… Czytaj dalej »
4 kandydatów na urząd prezydenta Inowrocławia
2014-10-10, 10:30Czterech kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko prezydenta Inowrocławia podczas listopadowych się wyborów samorządowych. Czytaj dalej »