Wiceminister Woś otwiera w Toruniu ośrodek kuratorski. I krytykuje Agnieszkę Holland
- Ośrodki kuratorskie działają w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć – powiedział w środę w Toruniu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Udzielił także swojego poparcia w wyborach dla kandydata Suwerennej Polski na liście PiS — posła Mariusza Kałużnego.
Wiceminister Woś uczestniczył w środę w Toruniu w otwarciu Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Toruniu, ul. Ducha Świętego 20. Przed tym wydarzeniem poparł w trakcie konferencji prasowej kandydata do Sejmu z ósmego miejsca na toruńskiej liście PiS posła Mariusza Kałużnego z Suwerennej Polski.
Wsparcie dla posła Kałużnego
- Macie świetnego reprezentanta. Wszystkie inwestycje, które resort sprawiedliwości realizował, a w Toruniu jest to nowy budynek Sądu Rejonowego, były realizowane m.in. dzięki zaangażowaniu posła Kałużnego i jego niezliczonym wizytom w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zawsze Mariusz Kałużny jest świetnym reprezentantem okręgu. Chciałem prosić mieszkańców regionu o szerokie poparcie posła Kałużnego - stwierdził wiceminister Woś.
Mówił, że nowy budynek sądu jest największą inwestycją publiczną, jaką Toruń doświadczył - pomijając inwestycje drogowe, autostradowe. - W całej Polsce co roku powstaje pięć ośrodków kuratorskich. Mamy program rozwoju tej szczególnej jednostki, która działa w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie zawsze opłaca się kierowanie nieletnich chuliganów do zakładów poprawczych, jest szansa pracy nad takim nastolatkiem w ośrodku kuratorskim. Ten w Toruniu powstanie, żeby dawać szanse, działać na przedpolu, realizować najskuteczniejsze narzędzia resocjalizacyjne, które nie wiążą się z izolacją - powiedział Woś.
Krytyka Agnieszki Holland
Wiceminister sprawiedliwości podczas briefingu prasowego w Toruniu odniósł się też do poniedziałkowej decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, na mocy którego zakazano ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro wypowiadania się na temat reżyserki Agnieszki Holland i jej twórczości w kontekście filmu „Zielona granica", porównywania jej do zbrodniczych reżimów totalitarnych i autorytarnych. Prawnicy Holland mają teraz dwa tygodnie na złożenie pozwu o ochronę dóbr osobistych wobec Ziobry.
- Wszyscy widzimy, co się dzieje, ten wściekły atak na Polskę i Polaków, widzimy działania autorów paszkwilu, córki stalinowskiego propagandysty, który pluł na żołnierzy Armii Krajowej – mówił wiceminister Woś. - Teraz jego córka pluje na polskich żołnierzy, funkcjonariuszy państwa polskiego. Nie może być na to zgody. Żaden sąd nie będzie wprowadzał cenzury. Tak działa pani Holland - najpierw opluwa, nazywa nas w różnych wywiadach „faszystami”, „nazistami”, a gdy o jej filmie powie się, że jest robiony jak z goebbelsowskiej propagandy, to ona nagle biegnie i stosuje cenzurę - mówił wiceminister Woś. Dodał, że jest to działanie „dokładnie takie, jak w czasach stalinowskich", więc „niedaleko pada jabłko od jabłoni".
Od początku września politycy obozu rządzącego w publicznych wypowiedziach krytykują film Agnieszki Holland. - Mną nie kierował kalendarz wyborczy, a kalendarz festiwali filmowych. Za każdą prawdziwą sceną stoją przynajmniej dwa źródła dokumentujące dane zdarzenie. Film jest autentyczny, dlatego silnie oddziałuje na emocje - odpowiada im reżyserka.
Zobacz także
Tomasz Szymański w Grudziądzu namawiał do udziału w wyborach
2015-10-23, 10:49Wizytą na miejskim targu w Grudziądzu Tomasz Szymański z PO zakończył swoją kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
Nowoczesna kończy kampanię w Bydgoszczy
2015-10-23, 10:41Nowoczesna Ryszarda Petru zakończyła kampanię wyborczą w Bydgoszczy. Przedstawiciele ugrupowania podsumowali cykl rozmów z mieszkańcami regionu. Czytaj dalej »
W niedzielę wybory parlamentarne
2015-10-23, 10:09Jak głosować? Kiedy cisza wyborcza może zostać przedłużona? - m. in. o tym mówił w Polskim Radiu PiK Adam Dyla - dyrektor bydgoskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Czytaj dalej »
Beata Szydło ostatni objazd wyborczy rozpoczęła w Toruniu
2015-10-23, 08:13'24 godziny dla Polski' - busami z takim hasłem Beata Szydło jedzie przez kraj. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera ostatni w tej kampanii wyborczej objazd po Polsce rozpoczęła o północy w Toruniu. Czytaj dalej »
Uczniowie toruńskiego 4. LO wybraliby PO
2015-10-20, 20:31Gdyby o wyborze parlamentarzystów mieli decydować uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, to najwięcej mandatów zdobyłaby Platforma Obywatelska. W szkolnych prawyborach zagłosowało na nią 22% uczniów. Czytaj dalej »
Poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski krytykuje władze Grudziądza
2015-10-19, 16:19Poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski - kandydat do Sejmu - krytykuje władze Grudziądza. Szef struktur w okręgu toruńsko-włocławskim zapowiedział również, wizytę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Toruniu. Czytaj dalej »
Plakaty i debaty - wyborcza walka nabiera rumieńców
2015-10-15, 17:43Kampania wyborcza odbywa się w każdy możliwy sposób. Nie każda jednak droga promocji kandydatów idzie w zgodzie z przepisami o rozpowszechnianiu wyborczych elementów graficznych. W tej kwestii prawo jest często przez komitety wyborcze… Czytaj dalej »
Jerzy Wenderlich nie chce likwidacji gimnazjów
2015-10-14, 16:53Jerzy Wenderlich, lider listy Zjednoczonej Lewicy do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim, krytycznie ocenia pomysł własnego ugrupowania, dotyczący likwidacji gimnazjów. Czytaj dalej »
Bydgoszcz polskim Las Vegas - proponuje Cyprian Sajna z partii KORWiN
2015-10-14, 16:52Bydgoszcz centrum hazardu w Europie - proponuje Cyprian Sajna kandydat na senatora z ramienia partii KORWiN. Czytaj dalej »
Spanski wzywa do debaty, Łyczak oraz Person nie chcą promować jej pomysłodawcy
2015-10-12, 13:46Czy dojdzie do debaty kandydatów na senatorów w okręgu włocławskim? Pomysł jest, ale nie wszyscy kandydaci są nim zainteresowani. Czytaj dalej »