Lewica w Toruniu: domagamy się dymisji szefa MSZ, dwie afery zagrażają bezpieczeństwu Polski
Lewicobus z posłami Nowej Lewicy na pokładzie podróżuje po regionie. Jeden z przystanków był w Toruniu. Lider Lewicy, europoseł Robert Biedroń zwracał uwagę na dramatyczną – jak mówił – sytuację w kraju i dwie wielkie afery, które zagrażają bezpieczeństwu Polski.
– Pierwsza jest związana z mafią wizową, a ta druga z mafią zbożową. Obie mają swoje fundamenty, jest nim rządzący naszym krajem PiS, na czele z Kaczyńskim. Nie byłoby tej sytuacji, gdyby dzisiaj nie rządził PiS.
Robert Biedroń podkreślał też, że Lewica wzywa do dymisji szefa MSZ Zbigniewa Raua oraz komisarza Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego.
– Naszym zadaniem jest, by sojusz PiS-Konfederacja nie doszedł do władzy – mówiła z kolei posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, „jedynka” Lewicy w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim.
– Nie słuchajcie tego, co mówią koledzy z Konfederacji, że oni nie chcą sojuszu z Prawem i Sprawiedliwością. To jest wierutne kłamstwo, bo przecież oni mają wspólny program i dużo ich łączy: nienawiść do kobiet, chęć wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, pogarda dla instytucji publicznych i takich rzeczy wspólnych mają naprawdę bardzo dużo – zaznaczyła Joanna Scheuring-Wielgus.
Podczas konferencji na Rynku Staromiejskim przemawiali: lider Lewicy, europoseł Robert Biedroń, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, „jedynka” Lewicy w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim i posłanka Anna Maria Żukowska. Z Torunia Lewicobus pojechał do Włocławka, gdzie o 17:00 przy ul. Celulozowej rozpoczęło się spotkanie otwarte Nowej Lewicy z mieszkańcami.
Zobacz także
Regionalne wybory w KOD
2016-09-11, 14:04Dwoje kandydatów ubiegało się o przywództwo w regionalnych strukturach Komitetu Obrony Demokracji. Czytaj dalej »
27 lat temu doszło do "przełomowych" wyborów parlamentarnych w Polsce
2016-06-04, 12:08Przełomowe wybory we wspomnieniach ich uczestników, w dniu 27. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. Czytaj dalej »
UMK świętuje rocznicę wyborów rektorskich w 1981 roku
2016-04-26, 11:27Uniwersytet świętuje rocznicę demokratycznych wyborów rektorskich w 1981 roku. Czytaj dalej »
Pytania do kandydatów na rektora UKW
2016-03-22, 17:53Jak zachować szerokoprofilowy charakter uczelni? Czy jest szansa na połączenie UKW z UTP? Kiedy pojawią się indeksy elektroniczne? O to kandydatów na rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pytali przedstawiciele środowiska akade… Czytaj dalej »
Wybory rektora UTP w prima aprilis
2016-03-17, 13:58Wybory rektora UTP odbędą się w prima aprilis. Uczelniana Komisja Wyborcza Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego wyznaczyła nową datę wyborów. Czytaj dalej »
Z posiedzenia Senatu UTP w Bydgoszczy
2016-03-16, 16:12Senat Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego w Bydgoszczy dyskutował dzisiaj o sposobach rozwiązania sytuacji, która doprowadziła do odwołania poniedziałkowych wyborów rektora uczelni. Czytaj dalej »
Odwołane wybory rektora UTP w Bydgoszczy
2016-03-14, 16:00Zaplanowane na wtorek wybory rektora na UTP w Bydgoszczy odwołane. To skutek konfliktu między radami samorządów studenckich bydgoskiej uczelni. Czytaj dalej »
Kto zostanie rektorem UKW?
2016-03-14, 11:40Uczelnia czeka na kandydatów. Obecny rektor nie kandyduje. Czytaj dalej »
Łukasz Krupa za Łukasza Niedźwieckiego? Powyborcze zmiany w bydgoskim samorządzie?
2015-11-02, 08:02Czy dojdzie do powyborczych roszad w bydgoskim samorządzie? Jak wynika z nieoficjalnych informacji Gazety Pomorskiej może dojść do zmiany na stanowiskach dwóch zastępców prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Tomasz Szymański podziękował wyborcom
2015-10-27, 13:54Podziękowania dla wyborców, ale i krytyka obecnych struktur Platformy Obywatelskiej. Między innymi o tym mówił dzisiaj na konferencji Tomasz Szymański, który z listy Platformy dostał się do Sejmu. Czytaj dalej »