Lewica w Toruniu: domagamy się dymisji szefa MSZ, dwie afery zagrażają bezpieczeństwu Polski
Lewicobus z posłami Nowej Lewicy na pokładzie podróżuje po regionie. Jeden z przystanków był w Toruniu. Lider Lewicy, europoseł Robert Biedroń zwracał uwagę na dramatyczną – jak mówił – sytuację w kraju i dwie wielkie afery, które zagrażają bezpieczeństwu Polski.
– Pierwsza jest związana z mafią wizową, a ta druga z mafią zbożową. Obie mają swoje fundamenty, jest nim rządzący naszym krajem PiS, na czele z Kaczyńskim. Nie byłoby tej sytuacji, gdyby dzisiaj nie rządził PiS.
Robert Biedroń podkreślał też, że Lewica wzywa do dymisji szefa MSZ Zbigniewa Raua oraz komisarza Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego.
– Naszym zadaniem jest, by sojusz PiS-Konfederacja nie doszedł do władzy – mówiła z kolei posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, „jedynka” Lewicy w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim.
– Nie słuchajcie tego, co mówią koledzy z Konfederacji, że oni nie chcą sojuszu z Prawem i Sprawiedliwością. To jest wierutne kłamstwo, bo przecież oni mają wspólny program i dużo ich łączy: nienawiść do kobiet, chęć wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, pogarda dla instytucji publicznych i takich rzeczy wspólnych mają naprawdę bardzo dużo – zaznaczyła Joanna Scheuring-Wielgus.
Podczas konferencji na Rynku Staromiejskim przemawiali: lider Lewicy, europoseł Robert Biedroń, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, „jedynka” Lewicy w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim i posłanka Anna Maria Żukowska. Z Torunia Lewicobus pojechał do Włocławka, gdzie o 17:00 przy ul. Celulozowej rozpoczęło się spotkanie otwarte Nowej Lewicy z mieszkańcami.
Zobacz także
Krzysztof Czabański odwiedził Brodnicę, Książki i Wąbrzeźno
2018-10-09, 21:15- Brodnica to bardzo piękne, historyczne miasto o wielkich szansach, niestety niewykorzystywanych - powiedział goszczący w tym mieście poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Czabański. Czytaj dalej »
We Włocławku kolejny proces w trybie wyborczym
2018-10-09, 19:32Walczący o reelekcję prezydent miasta, Marek Wojtkowski, złożył wniosek przeciwko swojemu konkurentowi w wyborach, liderowi komitetu 'Postaw na Włocławek', Jackowi Kuźniewiczowi. Czytaj dalej »
Poseł Stasiński o Paulinie Wenderlich - szefowej sztabu wyborczego Tomasza Latosa
2018-10-09, 17:15Poseł Michał Stasiński zażądał na konferencji prasowej przed urzędem wojewódzkim w Bydgoszczy przeprowadzenia postępowania dyscyplinarnego wobec pani Pauliny Wenderlich, szefowej sztabu wyborczego Tomasza Latosa, zarzucając jej prowadzenie… Czytaj dalej »
Grudziądz na początek. Debaty prezydenckie w Polskim Radiu PiK [RELACJA]
2018-10-08, 16:35Od spotkania z kandydatami na prezydenta Grudziądza rozpoczęliśmy serię debat w Polskim Radiu PiK. Kolejne odbędą się w Inowrocławiu, Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Liderzy Koalicji Obywatelskiej na konwencji wyborczej w Bydgoszczy
2018-10-06, 12:19Chcemy obronić samorząd przed PiS. To nasze najważniejsze zadanie - powiedział w Bydgoszczy lider PO Grzegorz Schetyna. Zawsze czuliśmy się Europejczykami. UE to wspólny projekt i musimy o niego dbać każdego dnia - powiedziała z… Czytaj dalej »
Michał Zaleski o bezpieczeństwie i infrastrukturze
2018-10-05, 18:45Bezpieczeństwo na osiedlach, rozwój infrastruktury sportowej i wspieranie rodzin - to kolejne zapowiedzi kandydatów do toruńskiej Rady Miasta Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego z okręgu nr 3. Czytaj dalej »
Kampania w autobusie kandydata na burmistrza Świecia nad Wisłą
2018-10-05, 16:01Nowe trasy komunikacyjne w gminie Świecie obiecuje Dariusz Woźniak, kandydat na burmistrza Świecie. Dzisiaj spotkał się z dziennikarzami w autobusie, aby pokazać swój pomysł na funkcjonowanie gminnej komunikacji. Czytaj dalej »
SLD-Lewica Razem: Zrobimy z Bydgoszczy przedsiębiorcze miasto
2018-10-05, 12:56Mniejsze podatki dla szefów dobrze wynagradzających pracowników, darmowe żłobki dla pracujących i ożywienie biznesu na ulicy Gdańskiej - to pomysły dla Bydgoszczy SLD-Lewicy Razem. Czytaj dalej »
Jacek Tyburski: Trzeba odnowić dworzec w Brodnicy
2018-10-05, 12:11Kandydat na burmistrza Brodnicy Jacek Tyburski, który był gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK przedstawił m. in. plan rewitalizacji dworca kolejowego w tym mieście. Jego zdaniem jest to możliwe choć wymaga współpracy… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o parkingach przyszpitalnych w Bydgoszczy
2018-10-04, 16:00Bezpłatne parkingi przy wszystkich szpitalach w Bydgoszczy obiecał Marcin Sypniewski - jeśli zostanie prezydentem miasta. Czytaj dalej »