Ostatnio niezrzeszony, wcześniej w Kukiz15 i KP-PSL. Paweł Szramka członkiem klubu KO
Paweł Szramka jest nowym członkiem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W ostatnim czasie był posłem niezrzeszonym.
O przyjętej w czwartek (17 sierpnia) uchwale klub KO poinformował w piątek.
Paweł Szramka w nadchodzących wyborach parlamentarnych ma wystartować z list KO w okręgu wyborczym nr 5. Obejmuje on obszar miast na prawach powiatu: Grudziądza, Torunia, Włocławka oraz powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego, toruńskiego, wąbrzeskiego i włocławskiego. Wybieranych jest w nim 13 posłów.
Z pierwszego miejsca Koalicji Obywatelskiej wystartuje tam Arkadiusz Myrcha. Na kolejnych pozycjach w okręgu znajdą się: Iwona Hartwich (numer 2), Tomasz Szymański (numer 3), Krystian Łuczak (numer 4), Katarzyna Lubańska (numer 5), Paweł Szramka (numer 6), Barbara Zalewska (numer 7), Agnieszka Jura-Walczak (numer 8).
Szramka po raz pierwszy został posłem w 2015 r., startując z listy Kukiz'15. W 2019 r. ponownie zasiadł w poselskich ławach, a kandydował z listy komitetu PSL, jako kandydat współpracującego wówczas z ludowcami Kukiz'15.
W grudniu 2020 r. wraz z innymi posłami Kukiz’15 znalazł się poza klubem parlamentarnym Koalicji Polskiej-PSL. W lutym 2021 r. wszedł w skład koła poselskiego Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia, a w kwietniu 2021 r. razem z Agnieszką Ścigaj oraz Andrzejem Sośnierzem stworzył koło poselskie Polskie Sprawy. Wystąpił z niego w czerwcu 2022 r. i pozostawał dotąd posłem niezrzeszonym.
Zobacz także
Jarosław Gowin z wizytą w Bydgoszczy
2014-10-30, 12:03Jarosław Gowin, lider 'Polski Razem' przybył do Bydgoszczy, by udzielić poparcia dla samorządowych kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Podejrzenie agitacji wyborczej w trakcie lekcji
2014-10-30, 11:13Czy Dariusz Woźniak - skarbnik powiatu świeckiego i kandydat na burmistrza Świecia zorganizował spotkanie wyborcze z młodzieżą podczas jej zajęć lekcyjnych? Czytaj dalej »
Przedwyborcza przejażdżka "ogórkiem" po Bydgoszczy
2014-10-30, 08:45Był już samolot, był pociąg, a teraz Piotr Cyprys zaprosił dziennikarzy do zabytkowego 'ogórka'. W nim właśnie kandydat Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska' na prezydenta miasta, przedstawił swoją koncepcję zagospodarowania północnej… Czytaj dalej »
We Włocławku ruszyła przedwyborcza wojna plakatowa
2014-10-29, 17:35Nieznani sprawcy skradli kilkanaście banerów zachęcających do głosowania na kandydatów do Rady Miasta Włocławka z list Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke broni bydgoskich przedsiębiorców
2014-10-29, 15:25Przedsiębiorcy, którym spadają obroty z powodu prowadzonych w mieście remontów, powinni otrzymywać rekompensaty - uważają działacze Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka o Spółce Wodnej Kapuściska w Bydgoszczy
2014-10-28, 20:08Rozwiązanie Spółki Wodnej Kapuściska i przejęcie zarządzanej przez nią oczyszczalni ścieków przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy grozi upadkiem działających na terenie po byłym Zachemie firm, takich jak Nitro-Chem… Czytaj dalej »
Komitet "Razem możemy więcej w powiecie inowrocławskim" o swoich planach
2014-10-28, 20:02Komitet mówi, że chce zarządu powiatu młodego i dynamicznego. Stawia przede wszystkim na dobrą współpracę z wszystkimi wójtami. Czytaj dalej »
Rodzina włocławskiego radnego odpowiada Wojtkowskiemu
2014-10-28, 18:08Nie zostały bez odpowiedzi pytania posła i kandydata na prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, który sugerował przemoc domową w rodzinie działacza SLD. Czytaj dalej »
Inwestycje sportowe w Toruniu wg Czasu Gospodarzy
2014-10-28, 16:15Remont obiektów już istniejących i budowa nowych - to niektóre pomysły kandydatów Czasu Gospodarzy w Toruniu. Czytaj dalej »
W Toruniu konwencja komitetu Czas Mieszkańców
2014-10-27, 18:36Wyludniające się miasto i zadłużenie Torunia - tymi problemami chce zająć się Czas Mieszkańców. Czytaj dalej »