Ostatnio niezrzeszony, wcześniej w Kukiz15 i KP-PSL. Paweł Szramka członkiem klubu KO
Paweł Szramka jest nowym członkiem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W ostatnim czasie był posłem niezrzeszonym.
O przyjętej w czwartek (17 sierpnia) uchwale klub KO poinformował w piątek.
Paweł Szramka w nadchodzących wyborach parlamentarnych ma wystartować z list KO w okręgu wyborczym nr 5. Obejmuje on obszar miast na prawach powiatu: Grudziądza, Torunia, Włocławka oraz powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego, toruńskiego, wąbrzeskiego i włocławskiego. Wybieranych jest w nim 13 posłów.
Z pierwszego miejsca Koalicji Obywatelskiej wystartuje tam Arkadiusz Myrcha. Na kolejnych pozycjach w okręgu znajdą się: Iwona Hartwich (numer 2), Tomasz Szymański (numer 3), Krystian Łuczak (numer 4), Katarzyna Lubańska (numer 5), Paweł Szramka (numer 6), Barbara Zalewska (numer 7), Agnieszka Jura-Walczak (numer 8).
Szramka po raz pierwszy został posłem w 2015 r., startując z listy Kukiz'15. W 2019 r. ponownie zasiadł w poselskich ławach, a kandydował z listy komitetu PSL, jako kandydat współpracującego wówczas z ludowcami Kukiz'15.
W grudniu 2020 r. wraz z innymi posłami Kukiz’15 znalazł się poza klubem parlamentarnym Koalicji Polskiej-PSL. W lutym 2021 r. wszedł w skład koła poselskiego Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia, a w kwietniu 2021 r. razem z Agnieszką Ścigaj oraz Andrzejem Sośnierzem stworzył koło poselskie Polskie Sprawy. Wystąpił z niego w czerwcu 2022 r. i pozostawał dotąd posłem niezrzeszonym.
Zobacz także
KNP w Bydgoszczy nie popiera żadnego z kandydatów na prezydenta
2014-11-27, 21:02Kongres Nowej Prawicy nie poprze żadnego z dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski przegrał proces wyborczy w pierwszej instancji
2014-11-27, 20:43Kandydat na urząd prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, przegrał w pierwszej instancji proces wyborczy z walczącym o reelekcję prezydentem Włocławka, Andrzejem Pałuckim z SLD. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie "Wspólnota Samorządowa" rządzić będzie ziemskim powiatem włocławskim
2014-11-27, 19:48W trakcie pierwszej sesji nowo wybrana rada powiatu rozdzieliła najważniejsze stanowiska. Czytaj dalej »
Poparcie dla Konstantego Dombrowicza
2014-11-27, 16:17Obok niektórych działaczy SLD niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy w niedzielę może liczyć na głos organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Dombrowicz komentuje decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku
2014-11-27, 13:20Nie ma podstaw do uwzględnienia zażalenia - uznał Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalając wniosek Komitetu Wyborczego Konstantego Dombrowicza na postanowienie bydgoskiego sądu. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza ma poparcie marszałka województwa przed II turą wyborów na prezydenta
2014-11-27, 13:10Ubiegający się o reelekcję prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ma przed drugą turą wyborów poparcie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Andrzej Pałucki wytacza proces wyborczy Markowi Wojtkowskiemu
2014-11-27, 12:56Kandydaci na fotel prezydenta Włocławka spotkają się w sądzie. Urzędujący prezydent, Andrzej Pałucki z SLD, wytoczył swojemu konkurentowi proces w trybie wyborczym. Czytaj dalej »
Koalicja pokonanych wspiera kandydata PO na prezydenta Włoclawka
2014-11-24, 16:25Kandydaci na urząd prezydenta Włocławka, którzy odpadli w pierwszej turze, zawiązali koalicję i poparli Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Zapadła decyzja sądu w procesie wyborczym Dombrowicz kontra Bruski
2014-11-24, 16:15Bydgoski sąd w trybie wyborczym zajął się sprawą, którą kandydatowi na prezydenta Bydgoszczy, Rafałowi Bruskiemu, wytoczył Komitet Wyborczy Konstantego Dombrowicza. Czytaj dalej »
KNP w Toruniu krytykuje przeprowadzenie wyborów samorządowych
2014-11-24, 13:48Toruński Kongres Nowej Prawicy krytykuje przeprowadzenie wyborów samorządowych i zapowiada złożenie protestu wyborczego. Czytaj dalej »