Sobota, 25 września 2021 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-09-13, 12:41 Monika Siwak/Redakcja

Korki na Fordońskiej i moście Kazimierza Wielkiego. Kierowcy i piesi zagubieni

Zamiast świateł są trzy tymczasowe ronda w tym rejonie/fot. Monika Siwak
Zamiast świateł są trzy tymczasowe ronda w tym rejonie/fot. Monika Siwak
Do i z Fordonu - jeździ się tylko jedną nitką ulicy Fordońskiej/fot. Monika Siwak
Do i z Fordonu - jeździ się tylko jedną nitką ulicy Fordońskiej/fot. Monika Siwak
Sznury stojących samochodów na Fordońskiej to efekt zmian wprowadzonych w związku z budową nowych mostów w Bydgoszczy. Do Fordonu jedzie się dwa razy dłużej.
Główna zmiana to zamknięcie części ul. Fordońskiej – od ul. Szajnochy do Kijowskiej. W obie strony – do i z Fordonu - jeździ się tylko jedną nitką ulicy. Zamiast świateł są trzy tymczasowe ronda w tym rejonie. Wielu kierowców ułatwia sobie drogę jeżdżąc przez stację i parkingi przy Castoramie.

Zlikwidowano niektóre przystanki. Kierowcy i piesi w poniedziałek od rana byli zagubieni. - Nie mogę się odnaleźć, chciałam iść na przystanek, którego nie ma – mówiła nam jedna pasażerka.

Tramwaje na tym odcinku jeżdżą wahadłowo, więc ich pasażerowie też tracą więcej czasu na dojazdy. - Prosimy o ostrożność pieszych i kierowców – apelują drogowcy. Jak zapowiadają, obserwują ruch, by wprowadzić ewentualne poprawki. Zmiany wprowadzono w związku z początkiem budowy nowych mostów oraz przebudową skrzyżowań i dróg dojazdowych do nowych obiektów. Na tym odcinku powstaną nowe jezdnie, torowiska, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie.

ZMIANY DLA KIEROWCÓW I PASAŻERÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
Materiał Moniki Siwak (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-09-24, godz. 21:00 Kongres Nowej Prawicy: Nie możemy zamknąć kopalni, trzeba rozmawiać z Czechami - Uważamy, że ta jednoosobowa decyzja podjęta przez panią sędzinę jest niedobra - mówią członkowie toruńskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy. Chodzi o karę ... » więcej 2021-09-24, godz. 20:19 „Kryzys klimatyczny dotyczy wszystkich”. Strajk młodych w Toruniu „Najpierw natura potem matura', „Dinozaury też myślały, że mają czas' - m.in. z takimi hasłami na transparentach pojawili się przy pomniku Kopernika w Toruniu ... » więcej 2021-09-24, godz. 18:16 Pogrzeb żołnierzy wyklętych: zamknięte ulice, nie będzie można parkować Nowa, czasowa organizacja ruchu w obrębie bydgoskiej Bazyliki i cmentarza przy ul. Kcyńskiej, wprowadzona została od piątku do niedzieli (24-26 września) na c ... » więcej 2021-09-24, godz. 16:34 Program „Czyste powietrze" w regionie: 16 tys. umów na 250 mln zł 20 tys. wniosków na dotacje i pożyczki złożonych zostało w ciągu trzech lata funkcjonowania programu „Czyste powietrze' w naszym regionie. Dotychczas podpisan ... » więcej 2021-09-24, godz. 14:46 Maszyny „pożerają" betonowy wiadukt przy ul. Wojska Polskiego [wideo] Na Wojska Polskiego w Bydgoszczy powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Drogowcy przypuszczają, że już zimą w miejscu dzisiejszego ... » więcej 2021-09-24, godz. 09:27 Tysiące złotych ze „skarpety" seniorów w rękach oszustów! Czy to się skończy? Ponad 170 tys. zł stracili minionej doby mieszkańcy naszego regionu zwiedzeni przez oszustów. Sposoby są podobne: na policjanta, na wnuczka, ostatnio na praco ... » więcej 2021-09-24, godz. 08:20 Kongres Azjatycki w Toruniu - spotkanie dużych możliwości W Toruniu trwa VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Biorą w nim udział dyplomaci, naukowcy i przedsiębiorcy. Rozmawiają na tematy polityczne, społeczne, biz ... » więcej 2021-09-24, godz. 06:20 Album wysłany do powstańca i wzruszające podziękowania Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Krąplewicach pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego. Wzięli udział w kampanii społecznej „BohaterON - ... » więcej 2021-09-23, godz. 20:35 Stare, odnowione i zupełnie nowe. Arcydzieła sztuki budowlanej w regionie Odnowione Młyny Rothera na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej, luksusowy apartamentowiec w dawnej pralni w Toruniu, a także cynkownia w Inowrocławiu zostały Arcydzie ... » więcej 2021-09-23, godz. 17:08 Negocjacje z bydgoskimi ratownikami medycznymi jeszcze bez przełomu Do poniedziałku odroczone zostały negocjacje płacowe kujawsko-pomorskich ratowników medycznych z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgos ... » więcej
1234567