Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
ogłoszenie własne nadawcy
2021-07-23, 11:50 Sława Skibińska-Dmitruk/Redakcja

Wakacyjne wyjazdy - dobre praktyki za kierownicą

Fot. ilustracyjna/ Pixabay.com
Fot. ilustracyjna/ Pixabay.com
Trzeźwy kierowca i samochód bez usterek to zbyt mało. Podróż na wakacyjny wypoczynek musi być bezpieczna pod każdym względem. Przed nami bardzo ciepły weekend. Wielu mieszkańców regionu planuje wyjazd. Kujawsko - pomorska policja przypomina o dobrych praktykach za kierownicą.
Po pierwsze nie zostawiajmy podróżny na ostatnią chwilę. Musimy przewidzieć ewentualne utrudnienia na drodze i korki.

- Należy wyruszyć w drogę odpowiednio wcześnie, żeby potem nie denerwować się, że na przykład stanęliśmy w jakimś korku albo w miejscu, gdzie ruch jest spowolniony i ciągle zerkamy na zegarek, a tu minuty, które moglibyśmy spędzić nad morzem nieubłaganie uciekają, a my ciągle w korku. Na pewno apel o to, aby wyjechać odpowiednio wcześniei żeby wyjechać przede wszystkim wypoczętym. Należy przygotować się do drogi, więc na pewno zabrać ze sobą butelkę wody i oczywiście spakować samochód w taki sposób, aby rzeczy, które umieszczamy w samochodzie nie zagrażały bezpieczeństwu jadących nim osób - powiedziała młodszy inspektor Monika Chlebicz, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Chodzi o rzeczy, które często leżą na tylnej półce samochodu. W momencie gwałtownego hamowania mogą nam zrobić krzywdę. Policja apeluje też o to, aby na drodze nie zapominać o zwykłej uprzejmości.
Wakacyjne wyjazdy - dobre praktyki za kierownicą (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-10-26, godz. 18:37 Była serdeczna dla wszystkich. Ostatnie pożegnanie major Kowalewskiej Torunianie, bliscy i władze miasta pożegnali we wtorek Marię Biedermann-Kowalewską „Myszkę”, uczestniczkę Powstania Warszawskiego. » więcej 2021-10-26, godz. 17:45 Przez wiele godzin wiozła 42 cudzoziemców bez toalety i żywności. Za 500 euro 38-letniej Karolinie R. postawiono trzy zarzuty w sprawie przewozu busem 42 obcokrajowców. Kobieta miała otrzymać od zleceniodawców tego procederu 500 euro. » więcej 2021-10-26, godz. 16:54 Basen w Bydgoszczy zamknięty. Przez bakterie legionella pod prysznicami Basen Perła na bydgoskich Wyżynach jest nieczynny. Powód? Pod prysznicami w szatniach stwierdzono przekroczenie dozwolonej liczby bakterii z rodzaju legionell ... » więcej 2021-10-26, godz. 16:07 Szpital wstrzymuje planowe przyjęcia. Potrzebne łóżka dla pacjentów z COVID-19 Centrum Pulmunologii w Bydgoszczy od wtorku wstrzymało planowe przyjęcia pacjentów na badanie snu oraz ustawienie aparatów do terapii bezdechu. » więcej 2021-10-26, godz. 13:35 Sanepid apeluje o nieukrywanie informacji w wywiadzie epidemiologicznym Nowoczesny system, szybka reakcja i skuteczne działanie - tak obecnie funkcjonuje Inspekcja Sanitarna - przekonywali w Bydgoszczy wojewoda kujawsko-pomorski M ... » więcej 2021-10-26, godz. 12:45 „Podróż ku niezależności” - projekt bydgoskiego Ośrodka im. Braille'a Przedstawiciele dwóch organizacji pozarządowych z Rumunii i Grecji, będą od nauczycieli ośrodka Braille'a w Bydgoszczy uczyć się kompetencji przydatnych w pra ... » więcej 2021-10-26, godz. 11:50 Straż Graniczna przejęła obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem 37 obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem usłyszało zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i zostało przekazanych Straży Granicznej — poinformowała rzecz ... » więcej 2021-10-26, godz. 10:20 Zmiany w ruchu przy bydgoskich cmentarzach. Pierwsze już 29 października Na początku listopada odwiedzamy cmentarze. Drogowcy, przypominają, że jak co roku, wokół nekropolii zmienią się zasady ruchu. Radzą, by najlepiej skorzystać ... » więcej 2021-10-26, godz. 09:14 Zarybianie z „Panem Karpiem". Dzieci z Włocławka wpuściły do Wisły szczupaki Dwa tysiące młodych szczupaków trafiło do Wisły w miejscowości Kucerz pod Włocławkiem. Część z nich wpuściły przedszkolaki, które wygrały ogólnopolski konkurs ... » więcej 2021-10-26, godz. 08:30 Złoty BohaterON-a dla nauczycielki z Nakła, brązowy dla nauczyciela z Golubia-Dobrzynia Osoby, firmy, instytucje i organizacje zostały w poniedziałek wyróżnione Nagrodą BohaterON 2021 im. Powstańców Warszawskich. Nagrodę Specjalną odebrał dyrekto ... » więcej
1234567