Piątek, 23 lipca 2021 r.   Imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2021
2021-04-06, 16:32 Redak/PAP

Brawura za kierownicą, narkotyki zamiast gaśnicy w samochodzie! [zdjęcia]

Wykryciem przeszło 2 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany zakończyła się w Bydgoszczy policyjna kontrola auta prowadzonego przez 29-letniego mężczyznę. Fot. Policja
Wykryciem przeszło 2 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany zakończyła się w Bydgoszczy policyjna kontrola auta prowadzonego przez 29-letniego mężczyznę. Fot. Policja
Wykryciem przeszło 2 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany zakończyła się w Bydgoszczy policyjna kontrola auta prowadzonego przez 29-letniego mężczyznę, a następnie przeszukanie jego mieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 40 tys. zł.
Podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy we wtorek poinformowała, że piątek pod wieczór w śródmieściu policjanci zwrócili uwagę na kierującego volvo mężczyznę. Jego styl jazdy wskazywał, że może kierować pod wpływem zabronionych substancji lub alkoholu. Postanowili to sprawdzić, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku, również sprawdzenie personaliów mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych.

– Sytuacja diametralnie się zmieniła, gdy policjanci poprosili kierującego o okazanie obowiązkowego wyposażenia pojazdu - gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Wówczas 29-latek stał się nerwowy, rozglądał się dookoła oraz wykonywał niespokojne ruchy. Nie uszło to uwadze policjantów, dla których stało się jasne, że mężczyzna ma coś na sumieniu. Chwilę później wszystko było już oczywiste. Bydgoszczanin przewoził w aucie narkotyki oraz pieniądze - podkreśliła podkom. Kowalska.

Pod fotelem kierowcy policjanci znaleźli hermetycznie zamknięty worek z ponad 2 kg białego proszku, pod fotelem pasażera podobny worek ze 140 g suszu roślinnego, a w schowku auta kilkanaście tysięcy złotych. Pojemnik z suszem roślinnym 29-latek miał również w kieszeni kurtki. Policjanci sprawdzili też mieszkanie mężczyzny, gdzie znaleźli kolejne narkotyki w postaci suszu roślinnego i pieniądze.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy, 203 g marihuany oraz 40 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań, a następnie trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał na przedstawienie zarzutów. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, po czym na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Podejrzanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości lokalne

2021-07-23, godz. 17:20 Takiego spotkania tylko pozazdrościć! Podwórkowa impreza na bydgoskim Okolu Jedyny kataryniarz w regionie, instrumenty muzyczne, fantazyjne nakrycia głowy i mnóstwo przysmaków. Tak było na podwórku przy ul. Jackowskiego 18 w Bydgoszcz ... » więcej 2021-07-23, godz. 15:50 To jak jest w schronisku dla bezdomnych w Bydgoszczy? Brud, smród i robactwo - tak jeden z podopiecznych mówi o warunkach panujących w Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn w Bydgoszczy. Skarży się m.in. na cias ... » więcej 2021-07-23, godz. 11:50 Wakacyjne wyjazdy - dobre praktyki za kierownicą Trzeźwy kierowca i samochód bez usterek to zbyt mało. Podróż na wakacyjny wypoczynek musi być bezpieczna pod każdym względem. Przed nami bardzo ciepły weekend ... » więcej 2021-07-23, godz. 09:40 Zakaz wstępu do lasu? Spokojnie! Trwa porządkowanie po wichurach Prawie 4 tysiące hektarów lasów w regionie zostało zniszczonych przez ostatnie burze i porywisty wiatr im towarzyszący. » więcej 2021-07-22, godz. 17:32 Nie ma w okolicy kiosku? Żaden problem. Bilet na autobus kupisz w biletomacie Pierwsze biletomaty uruchomiono w czwartek w Toruniu. Urządzenia stanęły na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II. » więcej 2021-07-22, godz. 16:38 Park rozrywki, plac zabaw, skwer, wieża widokowa. Włocławianie zagłosowali Włocławski ratusz ogłosił wyniki głosowania na budżet obywatelski. W przyszłym roku zrealizowanych zostanie sześć projektów. » więcej 2021-07-22, godz. 15:51 Kapsułę czasu zakopali w Tucholi. Dla tych, którzy będą tam żyli za 100 lat [wideo, galeria] „Nas tu już nie ma... jednak z przeszłości ślemy Wam serdeczne życzenia zdrowia i poczucia dumy z bycia tucholanami i borowiakami, tak jak my dumni z tego byl ... » więcej 2021-07-22, godz. 15:02 Uczniowie sprawdzają czy zakwalifikowali się do szkoły. Drugi nabór w sierpniu Uczniowie, starający się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych, dowiadują się w czwartek, czy znaleźli się na listach zakwalifikowanych, czy też niezakwalifi ... » więcej 2021-07-22, godz. 14:03 Remontują drogę koło Lipna. Skorzystają kierowcy i rowerzyści [zdjęcia] Między Lipnem a Jasieniem na 17 km powstaje nowa droga na trasie wojewódzkiej nr 559. Zrealizowano już ponad połowę prac, które finalnie pozwolą na bezpieczne ... » więcej 2021-07-22, godz. 11:59 Tragiczny wypadek na S5 niedaleko węzła Maksymilianowo. Jedna osoba nie żyje [zdjęcia] Na pasie awaryjnym zatrzymał się samochód dostawczy, w którym prawdopodobnie doszło do pęknięcia opony. Gdy jego kierowca przystąpił do wymiany uszkodzonego k ... » więcej
1234567