Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2021-04-06, 16:32 Redak/PAP

Brawura za kierownicą, narkotyki zamiast gaśnicy w samochodzie! [zdjęcia]

Wykryciem przeszło 2 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany zakończyła się w Bydgoszczy policyjna kontrola auta prowadzonego przez 29-letniego mężczyznę. Fot. Policja
Wykryciem przeszło 2 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany zakończyła się w Bydgoszczy policyjna kontrola auta prowadzonego przez 29-letniego mężczyznę. Fot. Policja
Wykryciem przeszło 2 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany zakończyła się w Bydgoszczy policyjna kontrola auta prowadzonego przez 29-letniego mężczyznę, a następnie przeszukanie jego mieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 40 tys. zł.
Podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy we wtorek poinformowała, że piątek pod wieczór w śródmieściu policjanci zwrócili uwagę na kierującego volvo mężczyznę. Jego styl jazdy wskazywał, że może kierować pod wpływem zabronionych substancji lub alkoholu. Postanowili to sprawdzić, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku, również sprawdzenie personaliów mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych.

– Sytuacja diametralnie się zmieniła, gdy policjanci poprosili kierującego o okazanie obowiązkowego wyposażenia pojazdu - gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Wówczas 29-latek stał się nerwowy, rozglądał się dookoła oraz wykonywał niespokojne ruchy. Nie uszło to uwadze policjantów, dla których stało się jasne, że mężczyzna ma coś na sumieniu. Chwilę później wszystko było już oczywiste. Bydgoszczanin przewoził w aucie narkotyki oraz pieniądze - podkreśliła podkom. Kowalska.

Pod fotelem kierowcy policjanci znaleźli hermetycznie zamknięty worek z ponad 2 kg białego proszku, pod fotelem pasażera podobny worek ze 140 g suszu roślinnego, a w schowku auta kilkanaście tysięcy złotych. Pojemnik z suszem roślinnym 29-latek miał również w kieszeni kurtki. Policjanci sprawdzili też mieszkanie mężczyzny, gdzie znaleźli kolejne narkotyki w postaci suszu roślinnego i pieniądze.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy, 203 g marihuany oraz 40 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań, a następnie trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał na przedstawienie zarzutów. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, po czym na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Podejrzanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości lokalne

2021-04-11, godz. 17:04 Ogień z hali przeniósł się na pole. Pożar w Dąbrowie Wielkiej pod Bydgoszczą Pożar hali do produkcji peletu oraz składowiska surowca w Dąbrowie Wielkiej koło Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski). » więcej 2021-04-11, godz. 16:31 Urządzili zasadzkę na dwóch pedofilów. Zatrzymali ich i przekazali policjantom Dwaj pedofile zatrzymani przez bydgoskich policjantów, a wszystko dzięki organizacji tropiącej podobnych przestępców. Do zdarzeń doszło w czwartek wieczorem i ... » więcej 2021-04-11, godz. 13:29 Pies nie miał siły wstać, nie jadł od tygodnia. Była interwencja, ale nie przeżył Był wyczerpany do tego stopnia, że nie mógł stać na własnych nogach. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt -  po anonimowym zgłoszeniu  - odebrało inter ... » więcej 2021-04-11, godz. 11:52 Nie było wolnej karetki, więc poleciał śmigłowiec. Akcja w Bydgoszczy Jeden z mieszkańców bydgoskich Bartodziejów ciężko zachorował i wezwał karetkę. Poleciało do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. » więcej 2021-04-11, godz. 07:45 8760 godzin programu rocznie, 41 dziennikarzy. Świętujemy Polski Dzień Radia Równo 98 lat temu Stowarzyszenie Radiotechników Polskich wydało opinię do wytycznych ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok w powstaniu polskiego radia ... » więcej 2021-04-10, godz. 19:39 Na pasie awaryjnym autostrady A1 zapalił się samochód Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach miejscowości Grupa, gdzie zapaliło się auto. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się ... » więcej 2021-04-10, godz. 16:13 Krew jest potrzebna zawsze. Leśnicy z regionu postanowili pomóc Kujawsko-pomorscy leśnicy oddawali w piątek (09.04.) krew, w ramach akcji 'Leśne osocze, leśna krew' organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodo ... » więcej 2021-04-10, godz. 14:40 Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:44 Mieszkańcy Torunia mogą dziś "Posadzić drzewo dla pokoleń" Na Barbarce czekają sadzonki różnych gatunków drzew przygotowane przez Lasy Państwowe. Rośliny rozdawane są bezpłatnie. Można po nie przychodzić do godz. 14:0 ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:08 Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ ... » więcej
1234567