Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Pomidora
2021-04-06, 16:32 Redak/PAP

Brawura za kierownicą, narkotyki zamiast gaśnicy w samochodzie! [zdjęcia]

Wykryciem przeszło 2 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany zakończyła się w Bydgoszczy policyjna kontrola auta prowadzonego przez 29-letniego mężczyznę. Fot. Policja
Wykryciem przeszło 2 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany zakończyła się w Bydgoszczy policyjna kontrola auta prowadzonego przez 29-letniego mężczyznę. Fot. Policja
Wykryciem przeszło 2 kg amfetaminy i ponad 200 g marihuany zakończyła się w Bydgoszczy policyjna kontrola auta prowadzonego przez 29-letniego mężczyznę, a następnie przeszukanie jego mieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 40 tys. zł.
Podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy we wtorek poinformowała, że piątek pod wieczór w śródmieściu policjanci zwrócili uwagę na kierującego volvo mężczyznę. Jego styl jazdy wskazywał, że może kierować pod wpływem zabronionych substancji lub alkoholu. Postanowili to sprawdzić, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku, również sprawdzenie personaliów mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych.

– Sytuacja diametralnie się zmieniła, gdy policjanci poprosili kierującego o okazanie obowiązkowego wyposażenia pojazdu - gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Wówczas 29-latek stał się nerwowy, rozglądał się dookoła oraz wykonywał niespokojne ruchy. Nie uszło to uwadze policjantów, dla których stało się jasne, że mężczyzna ma coś na sumieniu. Chwilę później wszystko było już oczywiste. Bydgoszczanin przewoził w aucie narkotyki oraz pieniądze - podkreśliła podkom. Kowalska.

Pod fotelem kierowcy policjanci znaleźli hermetycznie zamknięty worek z ponad 2 kg białego proszku, pod fotelem pasażera podobny worek ze 140 g suszu roślinnego, a w schowku auta kilkanaście tysięcy złotych. Pojemnik z suszem roślinnym 29-latek miał również w kieszeni kurtki. Policjanci sprawdzili też mieszkanie mężczyzny, gdzie znaleźli kolejne narkotyki w postaci suszu roślinnego i pieniądze.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy, 203 g marihuany oraz 40 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań, a następnie trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał na przedstawienie zarzutów. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, po czym na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Podejrzanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości lokalne

2022-08-11, godz. 12:50 Пільги для біженців у Торуні. Безкоштовні виставки у Влоцлавеку Торунський центр сімейних допомог повідомляє, що з 1 серпня громадяни України, які легально… » więcej 2022-08-11, godz. 12:00 Zaparkowany citroen zsunął się do Brdy. Pojazd musieli wyciągać strażacy Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę wieczorem w Bydgoszczy. Samochód osobowy marki Citroen Xsara zjechał do Brdy. » więcej 2022-08-11, godz. 09:10 Nostalgiczna podróż w przeszłość zabytkowym autobusem Mieszkańcy Bydgoszczy (i nie tylko) w najbliższy weekend (13 - 15 sierpnia) będą mogli przejechać się zabytkowymi autobusami. Przejazdy realizowane będą… » więcej 2022-08-10, godz. 21:15 Uciekał przed toruńską „drogówką”. Po zatrzymaniu okazało się dlaczego [wideo] Policjanci z toruńskiej „drogówki” po pościgu zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. » więcej 2022-08-10, godz. 19:20 Dzieciom się podobało, czyli księżniczki i rycerze odwiedzili kolonistów Zabawy w rycerzy i księżniczki, konkursy i pokazy. Tak dzieci z Laskowic koło Świecia nad Wisłą bawiły się na koloniach. Maluchy uczestniczyły w animacjach… » więcej 2022-08-10, godz. 18:05 Woda w Gople już bez zanieczyszczeń. Posłanka PO apeluje o stały monitoring Poseł Koalicji Obywatelskiej z Inowrocławia apeluje o objęcie stałym monitoringiem jeziora Gopło. Magdalena Łośko mówiła o tym na konferencji w Kruszwicy… » więcej 2022-08-10, godz. 15:50 W Przybranowie płonęło pole uprawne. W ogniu leżała 93-letnia kobieta Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego uratowali życie seniorce. Mł. asp. Dawid Kaszubski i mł. asp. Maciej Korzeniewski, widząc pożar na polu, natychmiast… » więcej 2022-08-10, godz. 14:58 Nagroda św. Wawrzyńca dla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Sępólna Krajeńskiego Trwają Dni Sępólna Krajeńskiego. W środę (10 sierpnia) odbyła się uroczysta sesja rady miasta, podczas której statuetką św. Wawrzyńca, patrona miasta… » więcej 2022-08-10, godz. 14:19 Gwiazdy sportu w Inowrocławiu. Chcą wprowadzić młodych w ruch! [zdjęcia, wideo] Utytułowani i znani sportowcy zachęcają inowrocławian w wieku 9-13 lat do aktywności ruchowej. W Hali Widowiskowo-Sportowej zorganizowano zajęcia w ramach… » więcej 2022-08-10, godz. 13:28 Bydgoska policja będzie mieć 20 motocykli marki BMW. Dwa już dotarły [zdjęcia] Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy ma dwa nowe motocykle marki BMW R 1250 RT. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany… » więcej
1234567