Piątek, 05 marca 2021 r.   Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-01-11, 14:50 Agnieszka Marszał/Redakcja

Lewica z Włocławka już nie apeluje. Żąda wycofania projektu tej ustawy

Radni Lewicy domagają się wycofania projektu posłów PiS, dotyczącego zmian w kodeksie wykroczeń/fot. Agnieszka Marszał
Radni Lewicy domagają się wycofania projektu posłów PiS, dotyczącego zmian w kodeksie wykroczeń/fot. Agnieszka Marszał
Radni Lewicy z Włocławka domagają się wycofania projektu posłów PiS, dotyczącego zmian w kodeksie wykroczeń. Chodzi o perspektywę przymusu przyjęcia mandatu. Radni spotkali się w tej sprawie przed biurem poselskim Joanny Borowiak (PiS), która podpisała się pod projektem.
- Projekt tej ustawy obraża Polaków jak i represjonuje Polaków, ale również straszy Polaków - uważa Joanna Hofman - Kupisz.

- Kolejny koszmar prawny, który jest fundowany w czasie pandemii, przeciwko obywatelom. Może to być spowodowane tym, że również Prawo i Sprawiedliwość planuje niedługo ogłosić wyrok Trybunału Konstytucyjnego, i ta zmiana ma zniechęcić obywateli do udziału w kolejnych procesach. My absolutnie się temu sprzeciwiamy i do pani Borowiak już nie apelujemy. Żądamy, żeby wycofała się z tej propozycji, i żeby nie popierała tego projektu. Te oczekiwanie kierujemy również do pani poseł Anny Gembickiej, do pana senatora Józefa Łuczaka, którzy reprezentują Włocławek i okręg Wrocławski w polskim parlamencie - mówi Piotr Kowal.

Projekt posłów PiS zakłada, że ukarany nie będzie mógł odmówić przyjęcia mandatu, ale będzie mógł zaskarżyć go w ciągu siedmiu dni do sądu rejonowego - w zakresie zarówno co do winy, jak i co do kary. Projekt budzi wątpliwości także w samej Zjednoczonej Prawicy. Przeciwni są mu członkowie Porozumienia Jarosława Gowina.
Materiał Agnieszki Marszał (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-03-05, godz. 20:30 Szczepienia osób w wieku 65-69 lat i przewlekle chorych [informacje, telefony] 11 marca rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku od 65 do 69 lat, a 10 marca - osób przewlekle chorych. Także osoby w wieku 70 plus ... » więcej 2021-03-05, godz. 19:44 Przebudowa i rozbudowa w tempie ekspresowym. Nowoczesne przedszkole w Lnianie Przebudowa i rozbudowa starego budynku trwała rok. W piątek nowoczesne przedszkole w Lnianie w powiecie świeckim zostało uroczyście otwarte. » więcej 2021-03-05, godz. 18:56 Nigdy więcej sam! Ks. Mirosław Maliński głosi rekolekcje w Bydgoszczy [wideo, program] Popularny duszpasterz akademicki z Wrocławia - ks. Mirosław Maliński „Malina” - będzie głosił rekolekcje w Bydgoszczy. Przeznaczone będą m.in. dla środowisk: ... » więcej 2021-03-05, godz. 16:19 Toruńska restauracja nie zamierza obsługiwać policjantów i ich rodzin „W tym lokalu nie obsługujemy funkcjonariuszy policji i ich rodzin' - plakat z takim napisem pojawił się na witrynie jednego z toruńskich lokali. Zdania przec ... » więcej 2021-03-05, godz. 15:31 Sprawa hodowli psów w Dobrczu wciąż na wokandzie. Sąd odrzucił apelację Wracamy do sprawy właścicieli hodowli zwierząt z podbydgoskiego Dobrcza, którym odebrano skrajnie zaniedbane psy. Na rozprawie 5 marca, sąd postanowił nie roz ... » więcej 2021-03-05, godz. 12:40 Martynka po prostu rzuciła się na ratunek. Cała klasa ją za to podziwia Ma zaledwie 8 lat, ale już wykazała się wielką dojrzałością. Mowa o małej bohaterce ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu. Dzięki błyskawicznej reakcji Martyn ... » więcej 2021-03-05, godz. 10:00 Poważny wypadek pod Toruniem: auto spadło ze skarpy, zakleszczony kierowca [zdjęcia] W piątek (05.03.) rano, na krajowej dziesiątce w miejscowości Glinki zderzyły się dwa auta osobowe i ciężarówka. Ciężarówka zawisła na nasypie, osobówka zjech ... » więcej 2021-03-05, godz. 09:46 Włodzimierz Czarzasty: Trzeba rozwiązać problem mieszkalnictwa w Polsce - Program odbudowy nie pozostawia swobody w wydatkowaniu pieniędzy, one muszą być przeznaczone na przedsięwzięcia zdefiniowane przez Unię Europejską - mówił g ... » więcej 2021-03-05, godz. 07:50 Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie razem na toruńskiej ziemi. Wspomnimy ich Podtoruńska gmina Lubicz była dawniej istnym tyglem kulturowym. Bogatą historię łączącą różne narody i tradycje pokaże Centrum Tradycji Dawnego Pogranicza w L ... » więcej 2021-03-04, godz. 20:13 Taśmy Collegium Medicum UMK: uczelnia zawiesiła profesora Prof. Michał Szpinda, którego słychać w słynnym nagraniu ujawnionym przez studentów CM UMK, został zawieszony w pełnieniu funkcji Koordynatora przedmiotu anat ... » więcej
1234567