Poniedziałek, 08 marca 2021 r.   Imieniny: Beaty, Wincentego, Jana / Utworzono Pomorską Dyrekcję Okręgową Polskiego Radia z siedzibą w Bydgoszczy (1945)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-04-17, 14:42 Magdalena Gill/Redakcja

Przypominamy jak zrobić maseczkę! Potrzebna bawełna, flizelina i gumki [wideo]

Katarzyna Szewczyk i jedna z jej maseczek/fot. nadesłane
Katarzyna Szewczyk i jedna z jej maseczek/fot. nadesłane
- Maseczkę można bez problemu uszyć sobie w domu - mówi Katarzyna Szewczyk/fot. nadesłane
- Maseczkę można bez problemu uszyć sobie w domu - mówi Katarzyna Szewczyk/fot. nadesłane
- Maseczkę można bez problemu uszyć sobie w domu - mówi Katarzyna Szewczyk/fot. nadesłane
- Maseczkę można bez problemu uszyć sobie w domu - mówi Katarzyna Szewczyk/fot. nadesłane
Jak uszyć sobie w domu maseczkę - radzi Katarzyna Szewczyk, która na co dzień pracuje w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, a w wolnych chwilach szyje na maszynie dla przyjemności.
- Pomysłów jak zrobić maseczkę znajdziemy w internecie bardzo wiele, ale mój jest sprawdzony, zrobiłam kilkadziesiąt maseczek - tłumaczy Katarzyna Szewczyk.

Do zrobienia maseczki potrzeba tkaniny, najlepiej bawełnianej, flizeliny oraz gumek.

- Potrzebujemy prostokątny fragment tkaniny, mniej więcej 20 x 40 cm. Tkaninę wycinamy, układamy ją płasko na stole i składamy. Nakładamy lewy fragment tkaniny do środka i prawą stronę również nakładamy do środka. W ten sposób tworzymy kieszonkę, do której będziemy w stanie włożyć flizelinę, bo chcemy, żeby nasze maseczki były wielorazowego użytku. Następnie możemy stworzyć rodzaj zakładek, żeby maseczka formowała nam się na twarzy. W brzegi wkładamy gumki, następnie będziemy wszystko szyć. Oczywiście można to zrobić ręcznie. Będzie to wymagało troszeczkę więcej czasu, ale nie zrażajmy się, jesteśmy w stanie samodzielnie taką maseczkę wykonać. Wkładamy do środka fizelinę, możemy całość odpracować i maseczkę mamy gotową - powiedziała Katarzyna Szewczyk.

Więcej w dźwiękowej instrukcji Katarzyny Szewczyk i Darii Teus z toruńskiej pracowni Uszyjmisie. Instruktaż wideo można zobaczyć na fb profilu akcji "Toruń szyje maseczki."
Jak uszyć maseczkę - instrukcja Katarzyny Szewczyk z Filharmonii Pomorskiej
Jak uszyć maseczkę - instrukcja Darii Teus z pracowni Uszyjmisie w Toruniu
Wideo: Janusz Wiertel

Wiadomości lokalne

2021-03-08, godz. 15:10 Nie żyje 31-letni mieszkaniec Inowrocławia. Został pobity na śmierć Zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 38 i 39 lat. Oprawcy znali się z ofiarą. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo ar ... » więcej 2021-03-08, godz. 14:25 Psycholog i prawnik czekają na telefon. Pomoc dla kobiet z Torunia Toruńskie organizacje ruszają z pomocą psychologiczną i prawną dla kobiet. W poniedziałek (8 marca) zostanie uruchomiony telefon interwencyjny. » więcej 2021-03-08, godz. 13:28 Nie ma kto leczyć chorych na COVID-19 w regionie! Apel wojewody do medyków W Kujawsko-Pomorskiem brakuje kadry medycznej do opieki nad chorymi na COVID-19. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz apeluje do lekarzy, pielęgniarek i ratowników me ... » więcej 2021-03-08, godz. 12:39 Mężczyzna wpadł pod pociąg. Tragedia na torach w Inowrocławiu W okolicy dworca kolejowego w Inowrocławiu, mężczyzna wpadł pod pociąg - donosi portal ki24.info. Jego życia nie udało się uratować. » więcej 2021-03-08, godz. 11:55 Giganci Pomorza i Kujaw: film o wielkiej astronom Wilhelminie Iwanowskiej Wilhelmina Iwanowska -  astronom, profesor w Instytucie Astronomii UMK w Toruniu - jest pierwszą bohaterką „Gigantów Pomorza i Kujaw' - cyklu, który ma promow ... » więcej 2021-03-08, godz. 10:35 Potężny pożar w podtoruńskim Grębocinie [aktualizacja] [wideo] 10 jednostek straży pożarnej gasiło pożar na terenie jednej z firm przy ul Na Uboczu w podtoruńskim Grębocinie. Ogień pojawił się w godzinach porannych na zew ... » więcej 2021-03-07, godz. 20:40 Morsowali, tańczyli, licytowali - wszystko dla Matildy. Niech wyzdrowieje! [wideo] Matilda Salejko, 7-latka z Silna pod Toruniem na co dzień śpiewa, tańczy i ćwiczy akrobatykę. Bardzo chce spełniać swoje marzenia, ale musi także pokonać chor ... » więcej 2021-03-07, godz. 19:15 Płonął zabytkowy holenderski wiatrak. Stoi w Nowem koło Świecia [wideo] Do pożaru doszło dzisiaj (07.03.) w nocy. Spaliła się cała drewniana kopuła 150 - letniej budowli. Straty wstępnie wyceniono na milion złotych. » więcej 2021-03-07, godz. 17:00 Doroczna manifestacja z okazji Dnia Kobiet. Hasło: "Idziemy po swoje" [wideo/zdjęcia] Szósta już Manifa przeszła (7.03) ulicami Bydgoszczy. To coroczna demonstracja na rzecz praw kobiet i równouprawnienia płci, która odbywa się z okazji Dnia Ko ... » więcej 2021-03-07, godz. 15:25 W Bydgoszczy rozpoczynają się wiosenne porządki. Znikną śmieci i piach Oczyszczenie chodników, ścieżek rowerowych i ulic - to pierwsze z zaplanowanych prac. Przegląd przejdą także place zabaw, siłownie zewnętrzne i skwery. Porząd ... » więcej
1234567