Niedziela, 09 maja 2021 r.   Imieniny: Bożydara, Grzegorza, Karoliny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-06-03, 17:00 Maciej Wilkowski

Ogień w ośrodku wychowawczym w Kruszwicy to nie przypadek...

Pożar w Kruszwicy wiązany jest z ucieczką z ośrodka dwóch podopiecznych. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Pożar w Kruszwicy wiązany jest z ucieczką z ośrodka dwóch podopiecznych. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
- Panujemy nad sytuacją - zapewniają przedstawiciele Zarząd Powiatu Inowrocławskiego, komentując wczorajszy pożar w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy. I na jutro (4.06.) zapowiadają briefing prasowy w tej sprawie.
- Z placówki ewakuowano wczoraj 68 osób, pożar szybko został opanowany - powiedział PR PiK Jarosław Skotnicki - oficer prasowy inowrocławskiej straży pożarnej. - Spalił się jeden pokój, wszystkie pomieszczenia na tej kondygnacji są okopcone i zadymione. Okoliczności zdarzenia badają policja i biegły.

Dziewczęta zostały przeprowadzone do sali gimnastycznej szkoły ponadgimnazjalnej. Zapewniono im pomoc psychologa oraz pielęgniarki. Podopieczne zamieszkujące parter, noc spędziły w salach lekcyjnych znajdujących się w budynku przyległym do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Ze wstępnych ustaleń policji już wiadomo, że doszło do podpalenia. - To, że pożar został szybko ugaszony i nie ma większych strat, to zasługa naszej OSP - mówi burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. - Ochotnicza straż w bardzo szybkim tempie pojawiła się na miejscu zdarzenia, natomiast państwowa straż przyjechała około 10 minut później, ze względu na odległość. Ochotnicza Straż Pożarna z Kruszwicy uchroniła nas właściwie przed pożarem całego budynku...

Po pożarze okazało się, że dwie podopieczne uciekły z ośrodka. Dziś (3.06.) jedna z dziewcząt została odnaleziona na terenie pustostanu w Kruszwicy.
Straty po pożarze w Kruszwicy są niewielkie...
Sprawę bada policja i biegły. W grę wchodzi podpalenie...

Wiadomości lokalne

2021-05-09, godz. 18:04 Bez rejestracji i bez kolejki. Szczepienia dla niepełnosprawnych i opiekunów Od poniedziałku (10 maja) osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w Punktach Szczepień Powszechnych bez ko ... » więcej 2021-05-09, godz. 07:28 Kolejowe rewolucje: remont 14 km torowiska między Toruniem i Włocławkiem Wybrane odcinki torów między Włocławkiem i Toruniem Głównym czeka modernizacja. Dzięki tej inwestycji pociągi będą jeździć szybciej, a podróżni zyskają większ ... » więcej 2021-05-08, godz. 17:21 Kanał Bydgoski to droga wodna, którą daleko się nie dopłynie. Młodzi chcą zmian Działacze Stowarzyszenia Młoda Bydgoszcz apelują do ministra infrastruktury i prezydenta Bydgoszczy w sprawie Kanału Bydgoskiego. Chodzi im o podjęcie działań ... » więcej 2021-05-08, godz. 14:39 Most im. Piłsudskiego w Toruniu: piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać Na remontowanej przeprawie udostępniono właśnie chodnik i drogę rowerową po zachodniej stronie miasta, czyli od Bydgoskiego Przedmieścia. » więcej 2021-05-08, godz. 13:17 Chcą powrotu widzeń w więzieniach. Nie widzieli bliskich od wakacji lub dłużej Rodziny osób przebywających w więzieniach apelują o przywrócenie widzeń. Zakaz bezpośrednich odwiedzin w aresztach i zakładach karnych związany jest z panując ... » więcej 2021-05-07, godz. 20:52 W naszym regionie wolnych jest 1068 łóżek covidowych i 125 respiratorów Ostatniej doby w regionie potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 308 osób. » więcej 2021-05-07, godz. 20:20 Pomóż biegając w Myślęcinku. Chłopiec ma rzadką wadę genetyczną Bydgoszczanie mogą pomóc. Każdy kto lubi aktywny wypoczynek może wziąć udział w biegu charytatywnym dla 10-miesięcznego Mikołaja, który cierpi na bardzo rzadk ... » więcej 2021-05-07, godz. 19:14 Współpracują z polską armią dla wspólnego bezpieczeństwa. Smoki w Toruniu Amerykańskie „Smoki' odwiedziły dziś Urząd Marszałkowski. To stacjonujący w Toruniu żołnierze 1. batalionu 82. pułku artylerii polowej Armi Stanów Zjednoczony ... » więcej 2021-05-07, godz. 16:28 Po kontroli w CM UMK: wykładowca źle odnosił się do studentów? Prof. Michał Szpinda oraz prof. Marek Włodarczyk - nie poniosą konsekwencji dyscyplinarnych po tzw. aferze taśmowej w Collegium Medicum UMK. » więcej 2021-05-07, godz. 14:00 Nieczystości leją się do piwnic kilku bloków. Spór mieszkańców z Wodociągami Kłopoty na ulicy Modrzewiowej w Bydgoszczy. Trwa spór między czterema wspólnotami mieszkaniowymi a Wodociągami. Chodzi o uszkodzony fragment sieć kanalizacyjn ... » więcej
1234567