Wtorek, 07 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2021
2015-03-26, 16:35 Marek Ledwosiński

Adam Jarubas z wizytą na Kujawach i Pomorzu

Adam Jarubas zapowiedział "dokończenie reformy samorządowej", w odniesieniu do kwestii finansowych. Fot. Marek Ledwosiński
Adam Jarubas zapowiedział "dokończenie reformy samorządowej", w odniesieniu do kwestii finansowych. Fot. Marek Ledwosiński
Na Kujawach i Pomorzu gościł Adam Jarubas. Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na Prezydenta RP rozpoczął swoją wizytę od spotkania z mieszkańcami podwłocławskiego Kowala w miejscowym Centrum Społeczno-Kulturalnym.
Adam Jarubas zapowiedział - jak to określił - "dokończenie reformy samorządowej", która ma dotyczyć kwestii finansowych. W ocenie Jarubasa, jednym z elementów dalszej reformy samorządów ma być prawo gmin do udziału w części przychodów z podatku VAT.

Adam Jarubas zapowiedział batalię o preferencje dla polskich rolników przy zakupie ziemi. Już wkrótce grunty w Polsce będą mogli kupować bez przeszkód wszyscy obywatele Unii Europejskiej. W ocenie kandydata PSL na prezydenta, zapisane w ustawie przywileje dla polskich rolników uchronią przed oddaniem ziemi w obce ręce.

Jeszcze silniejszego zabezpieczenia kandydat ludowców chce dla lasów państwowych. Adam Jarubas stwierdził, że w Konstytucji RP powinien pojawić się zapis zakazujący prywatyzacji polskich lasów i zaapelował w imieniu PSL do innych partii, by poparły ten pomysł.

Kandydat ludowców na prezydenta złożył również kwiaty na tamie we Włocławku, w miejscu męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki.

Z Włocławka Adam Jarubas wyjechał do Torunia, by spotkać się m.in. z władzami samorządowymi województwa kujawsko-pomorskiego.

- Nie dopuśćmy do prywatyzacji polskich lasów, wpiszmy ich ochronę do konstytucji - apelował w Toruniu Adam Jarubas. Chce też m.in. wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa.

- Zaproponuję też cały blok dotyczący polskiej demografii - zapowiedział kandydat PSL.

Szczegóły swojego programu wyborczego ma przedstawić podczas konwencji programowej w Opocznie.

Wizytę Adama Jarubasa na Pomorzu i Kujawach zakończyło otwarte spotkanie w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w podtoruńskim Przysieku.
Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta, pojawił się na Kujawach i Pomorzu (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-12-07, godz. 07:49 Oddaj krew, dostaniesz choinkę. Akcja w 15 miejscowościach, gdzie i kiedy? „Choinka za krew' - pod takim hasłem odbywa się przed świętami akcja propagująca honorowe krwiodawstwo. Krew będzie można oddawać w 15 miejscowościach naszego ... » więcej 2021-12-07, godz. 06:58 Zderzyły się dwie ciężarówki w Gościeradzu. Jedna osoba nie żyje Jedna osoba zginęła w wypadku w Gościeradzu, na trasie Bydgoszcz - Koronowo. To droga krajowa numer 25. » więcej 2021-12-07, godz. 06:00 We wtorek (7 grudnia) nie będzie nas słychać na częstotliwości 100,3 MHz Prace konserwacyjne wieży, na której są anteny nadajnika Polskiego Radia PiK, we wtorek (7 grudnia) są prowadzone we Włocławku. » więcej 2021-12-06, godz. 22:15 10-latek wezwał pomoc. Rodzice dumni, strażacy chwalą! [zdjęcia] Strażacy z regionu chwalą 10-letniego Marcina z Koronowa za odwagę i prawidłową reakcję. Gdy chłopiec zauważył płonącą przyczepę kempingową od razu wezwał na ... » więcej 2021-12-06, godz. 20:03 Po nadzwyczajnej sesji. Nie będzie spalarni odpadów niebezpiecznych w Bydgoszczy W Bydgoszczy nie będzie nowej spalarni odpadów niebezpiecznych - zadeklarował podczas sesji Rady Miasta prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. » więcej 2021-12-06, godz. 19:15 Nowa psychiatria w Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Nowoczesne rozwiązania na oddziałach W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu otwarto psychiatrię. Oddziały znajdują się w budynku złożonym z trzech skrzydeł. » więcej 2021-12-06, godz. 18:07 Rozpoczynają się regionalne obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - Chcemy, by ustalenia naukowców docierały do opinii społecznej, bo wiedza na temat stanu wojennego jest wciąż niewystarczająca - mówią organizatorzy ogólnopo ... » więcej 2021-12-06, godz. 17:02 Rok tramwajów na Kujawskiej. Statystyki są krzepiące! Jest bezpieczniej! Rozbudowa ul. Kujawskiej rozwiązała szereg problemów. Rok temu uruchomione zostało nowe torowisko. Od tego momentu na rondzie Kujawskim i Bernardyńskim liczba ... » więcej 2021-12-06, godz. 15:04 Onko-Mikołaje na Was na rynku czekają i z całego serca pomagają! Moc atrakcji czeka na odwiedzających bydgoski jarmark bożonarodzeniowy. Wszystko za sprawą Onko-Mikołajów, którzy otworzyli swoje stoisko naprzeciwko sceny. » więcej 2021-12-06, godz. 13:50 Więcej łóżek covidowych w grudziądzkim szpitalu? Radni i mieszkańcy mówią „nie” Grudziądzcy radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej jednogłośnie przyjęli apel do wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Proszą go, aby nie zwiększał liczby łóże ... » więcej
1234567