Czwartek, 26 maja 2022 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Leszczyńskiego
2022-04-02, 23:10 Magdalena Gill

Koncert, a potem nocny marsz, bieg i rajd rowerowy. Dla św. Jana Pawła II [wideo, zdjęcia]

Koncert pt. „Mieszkańcy dla św. Jana Pawła II" w kościele w podbydgoskiej Brzozie/fot. mg
Koncert pt. „Mieszkańcy dla św. Jana Pawła II" w kościele w podbydgoskiej Brzozie/fot. mg
250 rowerzystów, biegaczy i uczestników marszu nordic walking wyruszyło w sobotę o godz. 21.37 z Brzozy do Bydgoszczy.
Wcześniej w kościele parafialnym w Brzozie odbył się koncert zatytułowany „Mieszkańcy dla św. Jana Pawła II” z okazji 17. rocznicy śmierci polskiego Papieża. Wystąpił Kwartet Virtuoso i soliści, mieszkańcy czytali cytaty z nauczania Karola Wojtyły, zaśpiewał też młody artysta spod Kijowa, który wraz z babcią uciekł przed wojną i przebywa na terenie gminy Nowa Wieś Wielka. Przed kościołem zapłonęły znicze, które ustawiono w kształcie wielkiego serca, zapalono je też przy pomniku polskiego Papieża.

– Idziemy w nocy, z kijkami przez las dla św. Jana Pawła II – mówiły mama i córka, które wzięły udział w wydarzeniu. - Po drodze będziemy się modlić, także w intencji naszego chorego na nowotwór kolegi, który miał tu być dziś z nami, ale – z powodu choroby – nie mógł – tłumaczyły. Kim był dla nich św. Jan Paweł II? – Na pewno kimś bardzo ważnym – mówiły. 17-letnia Patrycja urodziła się w roku, gdy umierał Karol Wojtyła. – Znam go z opowieści, z różnych historii, jest kimś szczególnym i obecnym w moim życiu – opowiadała.

– Jan Paweł II to osoba, która jest w moim sercu i nigdy nie zniknie – dodał jeden z rowerzystów. – W życiu katolika zawsze będzie ważny, tym bardziej dla narodu, z którego się wywodzi. Bardzo dużo dla nas zrobił – dodał inny.

Po koncercie był Apel Jasnogórski, wspólne odśpiewanie „Barki” i modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Rajd rowerowy, bieg i marsz nordic walking wystartowały o godz. 21.37. Po drodze uczestnicy zapalili znicze na al. Jana Pawła w Bydgoszczy. Całe wydarzenie zakończyło się tuż przed północą w kościele Zgromadzenia Ducha Św., gdzie przy relikwiach Jana Pawła II wszyscy uczestnicy otrzymali medale papieskie. Imprezę organizowało Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza. Dochód przeznaczony zostanie na odbudowę domu rodziny z gminy Nowa Wieś Wielka, który spłonął w pożarze.
Mówią uczestnicy nocnego marszu i rajdu
250 rowerzystów, biegaczy i uczestników marszu nordic walking wyruszyło w sobotę o godz. 21.37 z Brzozy do Bydgoszczy/wideo: mg

Dla rodziny

2022-05-24, godz. 12:45 Zatańczą i zaśpiewają dla wszystkich mam. Koncert Ziemi Bydgoskiej w Filharmonii Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska intensywnie pracuje przed koncertem familijnym „Dla Ciebie Mamo”, który odbędzie się w niedzielę (29 maja) w… » więcej 2022-05-20, godz. 14:08 Tu zamieszka kilkadziesiąt tysięcy pszczół. Powiesili kłodę w Myślęcinku [wideo] Dom dla pszczół w postaci wydrążonej kłody drewna pojawił się na dębie obok Centrum Edukacji Ekologicznej w bydgoskim Myślęcinku. » więcej 2022-05-20, godz. 11:14 „Reksio” czy „Bolek i Lolek”? Zabawowy Klub Filmowy Malucha w Bydgoszczy Do Zabawowego Klubu Filmowego Malucha dla Rodzin ZYGZAK zaprasza w niedzielę (22 maja) bydgoski Pałac Młodzieży. » więcej 2022-05-20, godz. 08:35 Ludzkim głosem o zwierzętach: Wyprawa po owcze runo! [wideo, zdjęcia] Owce wrzosówki z ZOO w Myślęcinku stały się lżejsze o kilka kilogramów. To nie wynik diety, ale strzyżenia. Zobaczcie, jak wyglądają owcze postrzyż… » więcej 2022-05-18, godz. 07:48 Seniorzy już korzystają ze swojego klubu w Lubiewie. Czekali na takie miejsce W gminie Lubiewo w powiecie tucholskim powstał klub seniora. To bezpieczna przystań dla osób samotnych. To tu seniorzy nawiązują nowe przyjaźnie czy spotykają… » więcej 2022-05-18, godz. 06:50 Wspólne pieśni pod kapliczkami w maju. Muzeum Etnograficzne zaprasza - Przez wieki w społecznościach tradycyjnych wspólne śpiewanie to była stała praktyka rodzinna i społeczna - przypomina toruńskie Muzeum Etnograficzne… » więcej 2022-05-17, godz. 08:40 Tu możesz zbadać słuch za darmo. Audikobus parkuje we Włocławku Włocławianie mogą za darmo zbadać słuch w mobilnym gabinecie. Na Zielonym Rynku - przed wejściem do ratusza - zaparkował w poniedziałek i wtorek (16-17… » więcej 2022-05-16, godz. 07:00 Od 11 lat w biegu zwiedzają Toruń. Na mecie dostają unikatowe medale [wideo, zdjęcia] Prawie 2 tysiące biegaczy stanęło na starcie wyścigu „Run Toruń - Zwiedzaj ze Zdrowiem!”. To impreza biegowa z 11-letnią tradycją. W tym roku upamiętnia… » więcej 2022-05-14, godz. 11:35 Ruch zapobiega udarom mózgu, więc może na rower? [wideo] Aktywność fizyczna to jeden z czynników zapobiegających udarom mózgu. Poza tym odpowiednia dieta i unikanie używek. Z okazji przypadającego we wtorek Europejskiego… » więcej 2022-05-14, godz. 08:00 Trabant i koniki znikają z Myślęcinka. Park Rozrywki bez kultowych karuzeli Dwie wiekowe karuzele znikną z bydgoskiego Myślęcinka. To już ostatnie chwile kultowego trabanta i koników. » więcej
1234567