Wtorek, 19 stycznia 2021 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli » Magazyn Literacki
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-04-05, 17:25 Adam Droździk

Marzec

31 marca 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek jak zawsze polecane były książki, które można było wygrać. Były to m.in. publikacje regionalne: Justyna Jettka z Torunia opowiadała o swojej książce pt. "Bez hierarchii. Droga do świadomej organizacji", Roman Sidorkiewicz z Bydgoszczy zapowiadał drugą część książki pt. "Miasto mój fyrtel". Wysłuchaliśmy także fragmentów książki Joanny Bator pt. "Ciemno, prawie noc", której wznowienie ukazało się w związku z ekranizacją powieści. Zapowiadaliśmy także bydgoski Festiwal Literatury "Przeczytani" i zaprezentowaliśmy kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", w którym zabrzmiała rozmowa z Bogdanem Wrocławskim.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 31.03.2019

24 marca 2019

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. recenzje nowości wydawniczych. Tym razem były to: "Pacjentka" pióra Alexa Michaelidesa oraz "Wszystko się zaczyna" autorstwa Joanny Kruszewskiej. Zapowiadaliśmy również bydgoski Festiwal Literatury "Przeczytani". W audycji zabrzmiał także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą". Tym razem mówiliśmy o reportażach Piotra Lipińskiego i Michała Matysa - "Niepowtarzalny urok likwidacji".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 24.03.2019

17 marca 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek pojawili się wyjątkowi goście - trzech pisarzy z naszego regionu, a dokładnie z Torunia i Bydgoszczy. Przemysław Semczuk opowiadał o książce pt. "M jak morderca. Karol Kot. Wampir z Krakowa". Sławek Michorzewski właśnie wydał swoją książkę pt. "Miliarder". Trzecim gościem był Tadeusz Oszubski, autor książki pt. "ZakoHanna". Książki można było oczywiście wygrać. W audycji pojawił się także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a nim rozmowa z Joanną Jodełką.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 17.03.2019

10 marca 2019

Recenzja i szansa na wygranie książki "Wdowy" Lyndy La Plante. Na podstawie tej historii powstał m.in. pełnometrażowy film w reżyserii Steve'a McQueena. W cyklu "Książki pod lupą" o reportażach Marka Szymaniaka "Urobieni". Będzie także kryminał, od którego, podobno, nie można się oderwać - "Mam chusteczkę haftowaną" Hanny Greń. Audycja Bogumiły Wresiło.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 10.03.2019

3 marca 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek jak zawsze recenzje i konkursy. Proponowane książki tradycyjnie można było wygrać. Były to m.in.: "Alfabet duszy i ciała" ks. Józefa Tichnera oraz "Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania" Stephena Hawkinga. W audycji pojawił się także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk o książce pt. "Dziedzictwo Hrynciów".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 2.03.2019