Kolory folkloru

Fot. Zespół Pieśni i Tańca "Krajna" działający przy Nakielskim Ośrodku Kultury Fot. Zespół Pieśni i Tańca "Krajna" działający przy Nakielskim Ośrodku Kultury

W cotygodniowym magazynie znaleźć można prezentacje sztuki twórców ludowych, zespołów folklorystycznych, relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej z dziełami rzeźbiarzy, hafciarek, rękodzielników itd.

Województwo kujawsko-pomorskie to wszak region wyjątkowo bogaty etnograficznie, z mieszanką kultur, z prawie całymi Kujawami ale i Borami Tucholskimi, w których żyją i tworzą Borowiacy, a także z częścią Pałuk, Krajny, Kociewia, historycznymi ziemiami - Dobrzyńską, Chełmińska i Michałowską.

1 kwietnia 2023


Magazyn folklorystyczny Magdy Jasińskiej.

Polskie Radio PiK - Raz na ludowo z 1.04.2023

25 marca 2023

Kiermasze wielkanocne pozwalają miłośnikom tradycji zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby. Fot. Adriana Andrzejewska/arch. PR PiK Kiermasze wielkanocne pozwalają miłośnikom tradycji zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby. Fot. Adriana Andrzejewska/arch. PR PiK

Nasze spotkanie zdominowały zapowiedzi przedświątecznych wydarzeń, z których można skorzystać w naszym regionie. Wybraliśmy się do Inowrocławia na trwający kiermasz wielkanocny, zapowiedzieliśmy również weekendowe świąteczne atrakcje w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, a także sprawdziliśmy z jakiej oferty warsztatowej można skorzystać w Muzeum Etnograficznym we Włocławku. Mówiliśmy też o spotkaniu z Małgorzatą Bołką, która od lat kultywuje rodzinne tradycje, a także uczy dzieci i młodzież sztuki zdobnictwa pałuckiego. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

Polskie Radio PiK - Raz na ludowo z 25 marca 2023

18 marca 2023


Magazyn folklorystyczny pod redakcją Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek.

Polskie Radio PiK - Raz na ludowo z 18.03.2023

11 marca 2023


Wspominamy dziś gospodarza programu "Raz na Ludowo" Andrzeja Krystka. Zapraszamy na relację z pogrzebu a także opowieści Marii Pokrzywnickiej oraz Krystyny Pawłowskiej z Muzeum Etnograficznego w Toruniu oraz we Włocławku, które przez kilkadziesiąt lat współpracowały z naszym kolegą. W programie także zaproszenie na urodziny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, który obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

Polskie Radio PiK - Raz na lufowo z 11.03.2023

4 marca 2023


Przypomnienie występów zespołów ludowych i folklorystycznych "Szlakiem Nadwiślańskim" w Czarżu w 2020 roku. Spotkanie z zespołem Radojewiczanie.

Polskie Radio PiK - Raz na ludowo z 4.03.2023

"Hej jak to zdrowo, tak na ludowo" - przekonuje nie tylko znany, choć stary przebój. Dowodzi tego również cotygodniowy magazyn


W każdą sobotę od 06.05 do 07.00
zapraszają:

Magda Jasińska
Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Magda Jasińska Magda Jasińska
Iwona Muszytowska-Rzeszotek Iwona Muszytowska-Rzeszotek