Piątek, 22 stycznia 2021 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Literackie spotkania » Archiwum audycji » 2019
Spółdzielnia
2019-12-04, 01:41 Adam Droździk

Listopad

27 listopada 2019

Almanach poetycki „Wspomnienia mają się dobrze” to zwieńczenie XXXI Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń, które tradycyjnie odbyły się we wrześniu w Kruszwicy i Kobylnikach. W „Literackich spotkaniach” Ewy Dąbskiej rozmawiamy o almanachu oraz wspominamy wrześniowe spotkania. A w studiu Polskiego Radia PiK: Alina Rzepecka Hanna Strychalska, Bartłomiej Siwiec, Małgorzata Grajewska, Anna Swoińska i Krystyna Wulert - organizatorka spotkań.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 27.11.2019

20 listopada 2019

W "Literackich spotkaniach" Ewy Dąbskiej relacja z sesji literacko-filozoficznej pt. "Cały własny świat", poświęconej twórczości Krzysztofa Derdowskiego. Gośćmi programu byli m.in.: prof. Dariusz Nowacki, Jarosław Jakubowski i Bartłomiej Siwiec.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 20.11.2019

13 listopada 2019

W sobotę, 16 listopada br. w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się sympozjum literacko-filozoficzne pod hasłem „Cały własny świat - poznawanie twórczości Krzysztofa Derdowskiego”. W audycji z cyklu „Literackie spotkania” Ewa Dąbska gości organizatorów tego sympozjum: prof. Marka Siwca i dr Grzegorza Grzmot-Bilskiego oraz Jana Kaję i Jacka Solińskiego z bydgoskiej „Galerii Autorskiej”. Zapraszamy Państwa na sesję, by porozmawiać o twórczości Krzysztofa Derdowskiego.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 13.11.2019

6 listopada 2019

Gościem "Literackich spotkań" był Roman Konik - pisarz, filozof i publicysta, z którym Ewa Dąbska rozmawiała o dwóch jego najnowszych książkach: "Leon Wyczółkowski. Portret malarza" i "Łowca światła". Pierwsza, to prywatna impresja na temat Wyczółkowskiego, jego życia i twórczości. Druga, to barwna opowieść o świecie XIX-wiecznego malarstwa polskiego widziana oczyma „Wyczóła”. Obie książki zostały świetnie napisane i przepięknie wydane.
Polskie Radio PiK - Literackie spotkania z 06.11.2019