Piątek, 18 września 2020 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
URSZULA KOZIOŁ tomem „Znikopis" wygrywa I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Hoffmana w Bydgoszczy!
URSZULA KOZIOŁ tomem „Znikopis" wygrywa I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Hoffmana w Bydgoszczy!
URSZULA KOZIOŁ tomem „Znikopis" wygrywa I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Hoffmana w Bydgoszczy!
Polskie Radio PiK » Kultura
wczasy
2016-02-21, 16:19 Adam Droździk

Zmarł Piotr Grudziński, gitarzysta grupy Riverside

Piotr Grudziński zmarł w wieku 41 lat. Obecnie nie są znane jeszcze przyczyny śmierci artysty. Fot. Jan "Yano" Włodarski
Piotr Grudziński zmarł w wieku 41 lat. Obecnie nie są znane jeszcze przyczyny śmierci artysty. Fot. Jan "Yano" Włodarski
W niedzielę 21 lutego, w wieku 41 lat zmarł Piotr Grudziński - gitarzysta warszawskiej formacji Riverside, współtwórca jej sukcesu i obecności zespołu na szczycie rockowej sceny świata.
O śmierci Piotra Grudzińskiego poinformowali pozostali muzycy ze składu Riverside. Na profilu społecznościowym grupy pojawiła się informacja o treści:

"Z ogromnym bólem i niedowierzaniem informujemy, że nasz kochany przyjaciel i brat Piotr Grudziński odszedł od nas dziś rano. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i najbliższych."

Obecnie nie są jeszcze znane przyczyny śmierci artysty.

Swoim talentem Piotr Grudziński ubarwiał twórczość Riverside od początku działalności zespołu, czyli od 2001 r. Wcześniej muzyk związany był ze składami grup Groan i Unnamed. Charyzmatyczny styl gry Piotra Grudzińskiego wpisywał się w sztukę Riverside i podnosił jej rangę do światowej czołówki wykonawców ambitnej muzyki rockowej. Za sprawą sześciu dużych płyt i licznych tras poza granicami kraju, Riverside doczekał się niezliczonych fan-clubów i bez wątpienia stał się swego rodzaju ambasadorem polskiej sceny rockowej.

Grupa Riverside wróciła we wrześniu ubiegłego roku albumem pt. Riverside "Love, Fear and the Time Machine". Koncertowa promocja płyty zaznaczyła się 5 grudnia występem grupy Riverside na toruńskich Jordankach, wpisującycm się w roli gwiazdy w inauguruję działalność Centrum Kulturalno-Kongresowego.

Z początkiem kwietnia br. grupa Riverside zamierzała wyruszyć w trasę koncertową po Polsce, występując również 6 kwietnia na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Z kujawsko-pomorską anteną radiową łączy grupę Riverside silna więź sentymentalna... Jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty zespołu, Piotr Grudziński reprezentował cały skład w trakcie pierwszego, radiowego wywiadu w audycji "Rock Around".

Gitara Piotra zabrzmi na naszej antenie w jutrzejszej audycji z cyklu "Koncertowe Radio PiK". Godz. 19.05.

Dziękujemy za wszystko Piotr, w imieniu Słuchaczy i wszystkich Twoich fanów na Kujawach i Pomorzu.

Kultura

2020-09-18, godz. 15:20 Czar analogowej fotografii. Festiwal Vintage Photo w Bydgoszczy Marcelo Aragonese z Chile laureatem pierwszej nagrody w konkursie Festiwalu Vintage Photo. Szósty Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej roz ... » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 Hołd dla Pendereckiego, wśród gości - wdowa po kompozytorze. Inauguracja BFM [wideo, program] Muzyczny hołd zmarłemu Krzysztofowi Pendereckiemu złożą w piątek (18 września) bydgoscy artyści podczas inauguracji Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Na konce ... » więcej 2020-09-17, godz. 20:32 Wojciech Smarzowski kręci nowy film. Zdjęcia w Fordonie i w Ostromecku W kościele pw. św Mikołaja w Starym Fordonie w Bydgoszczy w czwartek rozpoczęły się zdjęcia do najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego. » więcej 2020-09-16, godz. 20:30 Teorba, lutnia i klawesyn czyli Muzyka dawna na ziemiach polskich Muzyka dawna na ziemiach polskich - tak zatytułowano jedyny koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w ramach festiwalu Musica Antiqua Collegium Byd ... » więcej 2020-09-16, godz. 18:36 Dawne receptury na powidła ze śliwek. Multimedialna płyta wydana przez muzeum „Smażenie powideł metodą tradycyjną' to tytuł najnowszej płyty multimedialnej wydanej przez toruńskie Muzeum Etnograficzne. Jest efektem badań terenowych, zwi ... » więcej 2020-09-15, godz. 17:23 Zmarł dyrygent i kompozytor Jan Krenz, autor muzyki m.in. do „Kanału” Wajdy [nagranie archiwalne] W wieku 94 lat zmarł dyrygent i kompozytor Jan Krenz. Należał do generacji muzyków, która rozpoczynając swą działalność po wojnie, dała fundamenty życiu muzyc ... » więcej 2020-09-15, godz. 13:12 Zamiast na stres łykać leki, wybierz się do biblioteki! Teledysk zachęca do czytania [wideo] Do czytania zachęcają śpiewająco! Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej  we Włocławku i Kapela z Szaconkiem wspólnie nagrali teledysk. - Biblioteka to dl ... » więcej 2020-09-15, godz. 07:04 Ta historia wydarzyła się w Toruniu. „Cholernie mocna miłość" w Teatrze im. Horzycy „Cholernie mocna miłość' to najnowsze przedstawienie, które powstaje w Teatrze im. Horzycy w Toruniu. Premiera spektaklu - w najbliższą sobotę (19 września). » więcej 2020-09-13, godz. 21:30 Za piosenkę i pojedynek z mistrzem. Wyśpiewali nagrody na Festiwalu Kaczmarskiego 15. Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije' zawojowały kobiety. Wśród laureatów jest tylko jeden mężczyzna. » więcej 2020-09-13, godz. 19:15 Przeczytałeś, podziel się książką z innymi. Wielka zbiórka w Toruniu Wielką Zbiórkę Książek organizuje w Toruniu Fundacja Zaczytani.org i Książnica Kopernikańska. Zebrane egzemplarze mają trafić do bibliotek w szpitalach, hospi ... » więcej
1234567