Wtorek, 12 listopada 2019 r.   Imieniny: Renaty, Witolda, Jozafata
Polskie Radio PiK » Kultura
2016-02-21, 16:19 Adam Droździk

Zmarł Piotr Grudziński, gitarzysta grupy Riverside

Piotr Grudziński zmarł w wieku 41 lat. Obecnie nie są znane jeszcze przyczyny śmierci artysty. Fot. Jan \"Yano\" Włodarski
Piotr Grudziński zmarł w wieku 41 lat. Obecnie nie są znane jeszcze przyczyny śmierci artysty. Fot. Jan \"Yano\" Włodarski
W niedzielę 21 lutego, w wieku 41 lat zmarł Piotr Grudziński - gitarzysta warszawskiej formacji Riverside, współtwórca jej sukcesu i obecności zespołu na szczycie rockowej sceny świata.
O śmierci Piotra Grudzińskiego poinformowali pozostali muzycy ze składu Riverside. Na profilu społecznościowym grupy pojawiła się informacja o treści:

"Z ogromnym bólem i niedowierzaniem informujemy, że nasz kochany przyjaciel i brat Piotr Grudziński odszedł od nas dziś rano. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i najbliższych."

Obecnie nie są jeszcze znane przyczyny śmierci artysty.

Swoim talentem Piotr Grudziński ubarwiał twórczość Riverside od początku działalności zespołu, czyli od 2001 r. Wcześniej muzyk związany był ze składami grup Groan i Unnamed. Charyzmatyczny styl gry Piotra Grudzińskiego wpisywał się w sztukę Riverside i podnosił jej rangę do światowej czołówki wykonawców ambitnej muzyki rockowej. Za sprawą sześciu dużych płyt i licznych tras poza granicami kraju, Riverside doczekał się niezliczonych fan-clubów i bez wątpienia stał się swego rodzaju ambasadorem polskiej sceny rockowej.

Grupa Riverside wróciła we wrześniu ubiegłego roku albumem pt. Riverside "Love, Fear and the Time Machine". Koncertowa promocja płyty zaznaczyła się 5 grudnia występem grupy Riverside na toruńskich Jordankach, wpisującycm się w roli gwiazdy w inauguruję działalność Centrum Kulturalno-Kongresowego.

Z początkiem kwietnia br. grupa Riverside zamierzała wyruszyć w trasę koncertową po Polsce, występując również 6 kwietnia na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Z kujawsko-pomorską anteną radiową łączy grupę Riverside silna więź sentymentalna... Jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty zespołu, Piotr Grudziński reprezentował cały skład w trakcie pierwszego, radiowego wywiadu w audycji "Rock Around".

Gitara Piotra zabrzmi na naszej antenie w jutrzejszej audycji z cyklu "Koncertowe Radio PiK". Godz. 19.05.

Dziękujemy za wszystko Piotr, w imieniu Słuchaczy i wszystkich Twoich fanów na Kujawach i Pomorzu.

Kultura

2019-11-12, godz. 09:52 Ogólnopolski Konkurs Wokalny im Bogdana Paprockiego pierwszy raz w Bydgoszczy Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Wokalny im Bogdana Paprockiego rozpoczął się we wtorek (12. listopada) w Operze Nova. » więcej 2019-11-11, godz. 19:32 Film „Ukryta gra” w konkursie filmów polskich na Festiwalu EnergaCamerimage w Toruniu W Toruniu od soboty trwa 27. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage. W programie 10 konkursów. W dwóch startuje Paweł Edelman, jeden z najwybitniejs ... » więcej 2019-11-11, godz. 18:33 Młodzi pianiści grają jak z nut! Rozpoczęły się przesłuchania Konkursu im. Paderewskiego Dziś w Bydgoszczy wystartowały przesłuchania pierwszego etapu 11. Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego im. I. J. Paderewskiego. » więcej 2019-11-11, godz. 16:04 Kobiety śpiewają i mówią o Bydgoszczy. Koncert tak się spodobał, że będzie płyta! Bydgoszcz jest kobietą, a jej historię opisują piosenki. Kilkanaście utworów dotyczących sytuacji politycznej i społecznej miasta oraz komentarz bydgoskich dz ... » więcej 2019-11-10, godz. 20:59 Świat Boddeke i Greenawaya w toruńskim CSW. W tej formie wystawa tylko w Polsce [wideo] W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu otwarto w niedzielę wystawę 'Artuum Mobile: świat Saskii Boddeke i Petera Greenawaya', która towarzyszy tegorocznemu F ... » więcej 2019-11-10, godz. 12:25 Startuje 45 pianistów z całego świata. Rozpoczyna się XI Konkurs im. Paderewskiego. W niedzielę (10 listopada) odbędzie się koncert inaugurujący XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego. II Koncert fortepianowy g ... » więcej 2019-11-09, godz. 23:30 Premiera "Coppelii" w bydgoskiej Operze Nova przyjęta owacyjnie Owacją na stojąco nagrodziła bydgoska publiczność premierowe przedstawienie baletu 'Coppelia' Leo Delibes'a w choreografii Jacka Tyskiego, scenografii Olgi Sk ... » więcej 2019-11-09, godz. 21:51 Danny DeVito odbiera nagrodę w Toruniu. Inauguracja EnergaCamerimage [wideo] 10 konkursów, rywalizacja o złote, srebrne i brązowe żaby. Filmy fabularne i dokumentalne twórców z całego świata, tysiące gości, studentów i gwiazd... Od sob ... » więcej 2019-11-09, godz. 17:11 Polska w każdym takcie, czyli ostatni koncert Bydgoskiej Sceny Barokowej „La Polacchina' - koncert utworów kompozytorów europejskich, związanych z Rzeczpospolitą XVII i XVII wieku, zakończy w sobotę (09.11.) w bydgoskim kinie Pomor ... » więcej 2019-11-09, godz. 13:20 Wszystkie odcienie kina na Festiwalu EnergaCamerimage w Toruniu. Za chwilę! W sobotę (09.11.) o godz. 17.00 rozpoczyna się w Toruniu 27 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage. O Złotą, Srebrną i Brązową Żabę powa ... » więcej
1234567