Środa, 20 lutego 2019 r.   Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Polskie Radio PiK » Kultura
2016-02-21, 16:19 Adam Droździk

Zmarł Piotr Grudziński, gitarzysta grupy Riverside

Piotr Grudziński zmarł w wieku 41 lat. Obecnie nie są znane jeszcze przyczyny śmierci artysty. Fot. Jan \"Yano\" Włodarski
Piotr Grudziński zmarł w wieku 41 lat. Obecnie nie są znane jeszcze przyczyny śmierci artysty. Fot. Jan \"Yano\" Włodarski
W niedzielę 21 lutego, w wieku 41 lat zmarł Piotr Grudziński - gitarzysta warszawskiej formacji Riverside, współtwórca jej sukcesu i obecności zespołu na szczycie rockowej sceny świata.
O śmierci Piotra Grudzińskiego poinformowali pozostali muzycy ze składu Riverside. Na profilu społecznościowym grupy pojawiła się informacja o treści:

"Z ogromnym bólem i niedowierzaniem informujemy, że nasz kochany przyjaciel i brat Piotr Grudziński odszedł od nas dziś rano. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i najbliższych."

Obecnie nie są jeszcze znane przyczyny śmierci artysty.

Swoim talentem Piotr Grudziński ubarwiał twórczość Riverside od początku działalności zespołu, czyli od 2001 r. Wcześniej muzyk związany był ze składami grup Groan i Unnamed. Charyzmatyczny styl gry Piotra Grudzińskiego wpisywał się w sztukę Riverside i podnosił jej rangę do światowej czołówki wykonawców ambitnej muzyki rockowej. Za sprawą sześciu dużych płyt i licznych tras poza granicami kraju, Riverside doczekał się niezliczonych fan-clubów i bez wątpienia stał się swego rodzaju ambasadorem polskiej sceny rockowej.

Grupa Riverside wróciła we wrześniu ubiegłego roku albumem pt. Riverside "Love, Fear and the Time Machine". Koncertowa promocja płyty zaznaczyła się 5 grudnia występem grupy Riverside na toruńskich Jordankach, wpisującycm się w roli gwiazdy w inauguruję działalność Centrum Kulturalno-Kongresowego.

Z początkiem kwietnia br. grupa Riverside zamierzała wyruszyć w trasę koncertową po Polsce, występując również 6 kwietnia na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Z kujawsko-pomorską anteną radiową łączy grupę Riverside silna więź sentymentalna... Jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty zespołu, Piotr Grudziński reprezentował cały skład w trakcie pierwszego, radiowego wywiadu w audycji "Rock Around".

Gitara Piotra zabrzmi na naszej antenie w jutrzejszej audycji z cyklu "Koncertowe Radio PiK". Godz. 19.05.

Dziękujemy za wszystko Piotr, w imieniu Słuchaczy i wszystkich Twoich fanów na Kujawach i Pomorzu.

Kultura

2019-02-19, godz. 13:35 "W stronę Marsa" w Domu Mikołaja Kopernika Grafiki, rysunki wykonane tuszem oraz plakaty znalazły się na wystawie 'W stronę Marsa' w Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspozycja przygotowana została z ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:24 Wiek Szostakowicza. Co go łączy z Mozartem? Posłuchaj w Filharmonii Tradycyjnie dzieła Mozarta i Szostakowicza znajdą się w programie koncertu z cyklu „Wiek Szostakowicza”, który odbędzie się w piątek (22 lutego) w bydgoskiej ... » więcej 2019-02-18, godz. 08:01 Weź udział w konkursie Grudziądz Foto 2019! Centrum Kultury Teatr już po raz kolejny zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w konkursie Grudziądz Foto 2019. Prace przyjmowane będą do 5 maja w pr ... » więcej 2019-02-17, godz. 19:45 XVII Dni Muzyki Dawnej w Akademii Muzycznej Akademia Muzyczna startuje z cyklem wydarzeń w ramach Dni Muzyki Dawnej. » więcej 2019-02-17, godz. 16:00 "Miłość i malarstwo kwantowe" wystawa Grzegorza Pleszyńskiego 'Miłość i malarstwo kwantowe' - to tytuł nowej wystawy przygotowanej na Walentynki przez Grzegorza Pleszyńskiego. » więcej 2019-02-17, godz. 07:15 Teatralna Akademia Seniora W Teatrze Wilama Horzycy startuje w poniedziałek 18 lutego nowy projekt artystyczny. Tym razem jest to Teatralna Akademia Seniora. » więcej 2019-02-16, godz. 19:30 Spotkanie z Iwoną Sochą i Adamem Zdunikowskim Duety miłosne są niemal w każdej operze. Najczęściej wykonują je głosy sopranowe z tenorowymi. Najpiękniejsze duety w miniony piątek zaśpiewali znani soliści ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:22 Dwa akordeony i klarnet. Akademia Muzyczna w bydgoskim Fordonie Akordeoniści i klarnecista wystąpią podczas kolejnego koncertu, przygotowanego przez artystów bydgoskiej Akademii Muzycznej w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II ... » więcej 2019-02-15, godz. 17:20 Duety miłosne w Filharmonii Pomorskiej W Filharmonii Pomorskiej dziś będzie można usłyszeć najpiękniejsze duety miłosne - na sopran i tenor. Prawdziwe hity muzyki operowej zaśpiewają Iwona Socha i ... » więcej 2019-02-14, godz. 09:12 PRL na zdjęciach z lat siedemdziesiątych. Wystawa w Toruniu Edward Gierek na wystawie zwierząt hodowlanych, występ Violetty Villas w Poznaniu, urodziny żyrafy w zoo czy dzikie wysypisko śmieci - takimi tematami i wydar ... » więcej
1234567