Czwartek, 16 lipca 2020 r.   Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Polskie Radio PiK » Biznes
Dom Zdrowienia
2020-06-29, 09:00 Reklama

Pożyczki przez internet - jak wybrać najlepszą? [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Pożyczki przez Internet wyglądają nieco inaczej niż przed epidemią koronawirusa. Po pierwsze, są nieco tańsze dzięki obniżeniu stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski. Niestety jednocześnie banki podwyższyły nieco wymagania dotyczące zdolności pożyczkowej.
Najtańsza pożyczka - jak ją znaleźć?
Pożyczki przez Internet to jeden z najpopularniejszych instrumentów finansowych, z którego korzystają Polacy. W sytuacji niepewności finansowo-gospodarczej spora część klientów decyduje się na zakupy na raty, które pozwalają zachować w domowym budżecie pewne rezerwy finansowe. Do skorzystania z oferty pożyczek przez Internet zachęcają także coraz ciekawsze warunki finansowe tego typu wsparcia. Stopy procentowe są niższe, obniżają się więc całościowe koszty kredytu.

Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o złożeniu wniosku pożyczkowego poznać oferty konkurencyjnych banków i firm pozabankowych. Może się bowiem okazać, że są one jeszcze bardziej atrakcyjne. Dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne sprawdzanie każdej oferty osobno powstał ranking pożyczek w Czerwonej Skarbonce. Dzięki temu zestawieniu błyskawicznie wręcz można zorientować się, kto na rynku przedstawia obecnie najlepszą ofertę pożyczkową. Oczywiście zawsze należy dokonać także samodzielnego sprawdzenia interesującej nas oferty, natomiast ranking pożyczek zwalnia z konieczności samodzielnego porównywania wszystkich ofert dostępnych na rynku.

Nowe warunki udzielania pożyczki przez Internet
Najtańsza nawet pożyczka podlega obecnie nieco innym zasadom jej przyznawania. Warto sobie z tego zdawać sprawę, ponieważ dla części osób możliwość otrzymania pożyczki w konkretnej wysokości może nie być już taka łatwa. Przy ocenie ofert kredytowych czy pożyczkowych także i to trzeba wziąć pod uwagę. Przede wszystkim banki, aby niwelować choć trochę problem mniejszej rentowności pożyczek, podwyższyły wymagania kredytowe.

Obecnie podstawowym kryterium przyznawania nawet najniższej pożyczki jest stały, udokumentowany dochód. Ponadto, wartość przyznanej chwilówki nie może przekroczyć 50% tegoż dochodu, a rata pożyczki spłacanej miesięcznie nie może być wyższa niż 30% dochodu. Mniej jest ofert dla osób zadłużonych, banki i firmy pozabankowe są mniej otwarte na tego typu klientów. Oczywiście w przypadku każdego banku/firmy te warunki są ustalane indywidualnie, ale niezaprzeczalnie są one wyższe niż jeszcze kilka miesięcy temu. Plus jest natomiast taki, że jeśli się je spełni, za pożyczkę zapłaci się mniej niż przed epidemią koronawirusa.

Biznes

2020-07-16, godz. 09:49 Za dużo na paragonie? Oszczędzaj w trakcie zakupów Z pewnością wiele osób zna ten ból, kiedy wraca ze sklepu i dopiero wtedy zdaje sobie sprawę ze swoich zakupów. Kolejne mleko, niepotrzebna śmietana, czy też ... » więcej 2020-07-15, godz. 15:58 Świetnie zaprojektowany dom z poddaszem - jakie cechy powinien posiadać dobry projekt Pomimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa wiele osób nie poprzestało na realizacji inwestycji budowlanych. Zarówno klienci indywidualni jak i firmy zlecają ... » więcej 2020-07-15, godz. 09:30 Twój nowy dom jest bliżej, niż myślisz! Projekty są na wyciągnięcie ręki Marzenia o nowym domu elektryzują i młodych, i tych nieco starszych. Szczególnie w tym roku znacznie wzrosło zainteresowanie nawet niewielkimi domami konieczn ... » więcej 2020-07-15, godz. 08:00 Świadomość ekologiczna pomoże zadbać o czystość. Miasto dopłaci! Świecie nad Wisłą stawia na ochronę środowiska i działania proekologiczne u mieszkańców. Do podziału wśród zainteresowanych i potrafiących wykorzystać środki ... » więcej 2020-07-14, godz. 21:00 Powstanie fundusz wspierający innowacje w rolnictwie Spółka zależna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - GPW Ventures oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) podpisały we wtorek list intencyjny w s ... » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Przesiadamy się do aut elektrycznych? Jeszcze nie tak szybko! Otwarty panel ekspercki na temat elektromobilności zorganizowano 14 lipca na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. » więcej 2020-07-13, godz. 11:23 URE: Ceny prądu do końca roku nie wzrosną Prezes URE odmówił zatwierdzenia nowych oraz zmian obowiązujących do końca tego roku taryf na sprzedaż energii elektrycznej. W ocenie prezesa urzędu obecna sy ... » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 Nasili się gwar dziatwy w przedszkolach. Co na to rodzice? Po interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Główny Inspektor Sanitarny zwiększa dopuszczalną liczbę dzieci w grupie przedszkolnej oraz zmniejs ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:55 Zakupy na weekend? Zrób dzisiaj, byś jutro się nie zdziwił W niedzielę 12 lipca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpi ... » więcej 2020-07-08, godz. 14:41 Andrzej Łysakowski nowym prezesem Nitro-Chemu. Zmiany w zarządzie bydgoskiej firmy Zakłady Chemiczne Nitro-Chem mają nowego prezesa. Został nim Andrzej Łysakowski. Na stanowisku zastąpił Krzysztofa Kozłowskiego, który od 6 lipca sprawuje obo ... » więcej
1234567