Czwartek, 21 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada
Polskie Radio PiK » Biznes
2013-07-02, 17:05 Adriana Andrzejewska

Marszałek województwa gościł przedstawicieli Polskiego Holdingu Obronnego

Marszałek Kujaw i Pomorza gościł przedstawicieli Polskiego Holdingu Obronnego. Fot. Adriana Andrzejewska
Marszałek Kujaw i Pomorza gościł przedstawicieli Polskiego Holdingu Obronnego. Fot. Adriana Andrzejewska
Przedstawiciele Polskiego Holdingu Obronnego spotkali się z marszałkiem Piotrem Całbeckim, parlamentarzystami i samorządowcami z regionu.
Jeżeli Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu będą jednak chciały wejść z nami w skład konsorcjum i wspólnie zabiegać o kontrakty, to wciąż jest taka możliwość - przekonywał w Toruniu na spotkaniu z marszałkiem województwa Krzysztof Krystkowski, prezes Polskiego Holdingu Obronnego.

WZU zdecydowały, że same będą walczyć o kontrakty z Ministerstwem Obrony Narodowej, które w ciągu najbliższych 10-ciu lat planuje wydać 140 mld zł na modernizację wojska. Zdaniem Krzysztofa Krystkowskiego grudziądzkie zakłady, występując same, mają mniejsze szanse na zdobycie kontraktu.

Obecnie w skład Polskiego Holdingu Obronnego, czyli byłego Bumaru, wchodzą m. in. 2 przedsiębiorstwa z naszego regionu - Nitro-Chem z Bydgoszczy i Belma w Białych Błotach. Prezesi obu zakładów przekonywali podczas spotkania, że holding jest dla nich korzystny - ułatwia dostęp do kredytów i zwiększa szansę na zdobycie dużych kontraktów.
Przedstawiciele Polskiego Holdingu Obronnego chcą walczyć nowe kontrakty z Ministerstwem Obrony Narodowej. Materiał Adrianny Andrzejewskiej

Biznes

2019-11-20, godz. 17:58 Statuetki, dyplomy i gratulacje. Nagrody dla pracodawców, dbających o bezpieczeństwo Gala, podczas której podsumowano konkursy i programy prewencyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy, odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-20, godz. 14:35 Ogranicza jedynie kapitał i wyobraźnia. O nowoczesnych trendach w budownictwie Nowościom w budownictwie poświęcona była konferencja w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Prelegentami byli przedstawiciele firm budowlanych, a słuchacza ... » więcej 2019-11-17, godz. 08:15 Targi Mieszkaniowe w Bydgoszczy. Edycja jesienna Jak, gdzie i za co kupić nowe mieszkanie oraz je wyposażyć? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na 22. edycji Targów Mieszkaniowych Jesień 2019 w Hali Łucz ... » więcej 2019-11-16, godz. 20:30 Pikieta byłych pracowników hostelu. Pracodawca twierdzi, że nie mają racji Byli pracownicy jednego z bydgoskich hosteli domagają się zaległych wypłat. Pikietowali budynek przy ul. Lelewela. Twierdzą, że zostali oszukani. Tymczasem pe ... » więcej 2019-11-15, godz. 17:28 PGNiG oficjalnie chce zakończyć kontrakt jamalski Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przekazało Gazpromowi oświadczenie woli zakończenia tzw. kontraktu jamalskiego z dniem 31 grudnia 2022 r. Podpisany w ... » więcej 2019-11-15, godz. 11:41 Kredyt konsolidacyjny, czyli odciążenie dla kredytobiorcy. Co to jest i kto może go zaciągać? Czy wiesz, że już co drugi dorosły Polak posiada zobowiązanie kredytowe? Okazuje się jednak, że nie wszyscy kredytobiorcy radzą sobie z regularną spłatą finan ... » więcej 2019-11-12, godz. 12:40 Więzienie za kombinacje z tachografem. Dzięki bydgoskiej ITD zmiany w prawie Od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi osobom, które ingerują w zapisy tachografu w ciężarówkach czy autobusach. - To już przestępstwo, a nie tylko wykroczeni ... » więcej 2019-11-07, godz. 16:45 Jan Krzysztof Ardanowski: rolnictwo bez przetwórstwa nie może istnieć Rolnictwo bez przetwórstwa nie może istnieć; dzięki firmom tej branży może się rozwijać eksport - powiedział w Toruniu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardano ... » więcej 2019-11-06, godz. 08:05 Bydgoska firma obsłuży kancelarię premiera Belgii! To sukces! Sukcesem pochwaliła się dziś bydgoska firma Atos. Będzie obsługiwać kancelarię premiera Belgii. » więcej 2019-10-30, godz. 11:21 Jak podbić Internet? Pozycjonowanie stron a korzyści dla biznesu Każda firma, nieważne czy dopiero wchodzi na rynek, czy jest już na nim od wielu lat, zaczynając podbój internetu prędzej czy później trafia na zwrot dotycząc ... » więcej
1234567