Środa, 26 czerwca 2019 r.   Imieniny: Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

24 czerwca 2019 - Wieczór z grupą FOLDER...

Ostatni poniedziałek czerwca 2019 zakończymy wspomnieniem zabrzmi wspomnieniem wyjętym z radiowego archiwum, podpisanym szyldem FOLDER. W paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK zabrzmią fragmenty występu gdańsko-lęborskiego kwartetu, który zaprezentował się przed publicznością w studiu muzycznym kujawsko-pomorskiej rozgłośni 10 lat temu - 12 czerwca 2009 r. Muzyka projektu FOLDER zabrzmiała nie tylko w radiowym studiu, ale również na naszej antenie oraz w internecie.

Twórczość zespołu FOLDER balansuje na granicy szeroko pojętego indie-rocka z raczej gęstym brzmieniem opartym na dość oryginalnych partiach gitar. Koncert przyciągnął do studia i radioodbiorników przede wszystkim sympatyków szeroko pojętego "alternatywnego rocka".
Zespół FOLDER w Polskim Radiu PiK
Zespół FOLDER w Polskim Radiu PiK
12 czerwca 2009 roku, grupa FOLDER wystąpiła w studiu Polskiego Radia PiK w składzie:
  • Mariusz Kużownik - gitary
  • Marcin Miśkiewicz - perkusja
  • Jędrek Chrapek - gitara basowa
  • Joanna Kuźma - instrumenty klawiszowe, wokal

Radiowy koncert był elementem promocji debiutanckiej płyty zespołu, albumu "Red Lof" . Gospodarzem wieczoru z grupą FOLDER był Tomasz Kaźmierski, zapraszający również do oklasków i wspomnienie występu sprzed 10 lat.
FOLDER w Polskim Radiu PiK - 12 czerwca 2009 r.