Środa, 01 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Teodory, Grażyny, Ireny / Prima Aprilis
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

27 marca 2020 - Oklaski dla... ROBBEN FORD

W każdy ostatni piątek miesiąca aż do maja, w paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK wracamy do amfiteatru w Świeciu nad Wisłą wspominając występy gwiazd 9. edycji BLUES na ŚWIECIE FESTIVAL. Coroczna impreza ściąga legendy sceny bluesowej z całego świata. Wieczór koncertowy 8 czerwca 2019 r. zakończył występ wyczekiwany przez przybyłych do Świecia na bluesowe święto. Przed publicznością zaprezentowała się jedna z gwiazd światowej sceny bluesowej - ROBBEN FORD ze swoim zespołem.

Robben Ford to amerykański gitarzysta i wokalista zaliczany do najwybitniejszych postaci światowego bluesa oraz gigantów gitary, obecny na scenie cztery dekady. Styl, w którym się porusza to niezwykła mieszanka bluesa, jazzu i rocka. Unikalne, niezwykłe improwizacje i doskonałe kompozycje przyniosły mu wielką sławę na całym świecie.


Pięciokrotnie nominowany był do nagrody Grammy, jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Jeszcze w godzinach popołudniowych 8 czerwca ub.r. ROBBEN FORD spotkał się ze swoimi fanami. Późnym wieczorem rozpoczął się Jego koncert, który wpisał się w historię bluesowych spotkań w Świeciu nad Wisłą jako jedno z wielkich muzycznych wydarzeń.
Dorobek ROBBENA FORDA to nie tylko zawartość ponad 20 płyt, które wydał, ale i obecność w nagraniach wielu muzycznych sław takich jak : Miles Davis, Bob Dylan, George Harrison, Joni Mitchell, Bonnie Raitt, Michael McDonald, John Mayall, Greg Allman, John Scofield, Susan Tedeschi, Keb Mo, Larry Carlton, Jimmy Witherspoon i wielu, wielu innych. Ważnym i istotnym elementem kariery Robbena jest jego zaangażowanie w nauczanie i przekazywanie tego, czego nauczył się przez ostatnie 40 lat. Bogactwo jego wiedzy i kreatywności jest prezentowane w wielu produkcjach.
8 czerwca 2019 - Blues na Świecie Festival - ROBBEN FORD i jego zespół. Fot. Marcin Saldat - Dziękujemy!
8 czerwca 2019 - Blues na Świecie Festival - ROBBEN FORD i jego zespół. Fot. Marcin Saldat - Dziękujemy!
8 czerwca 2019 roku występ ROBBENA FORDA zamykał 9. edycję BLUES na ŚWIECIE FESTIVAL, jednak nie jest to ostatnie spotkanie z muzyką zarejestrowaną w trakcie tego wydarzenia. Do wspomnień ubiegłorocznych koncertów w amfiteatrze w Świeciu nad Wisłą wracać będziemy jeszcze dwa razy.

Na wieczór z bluesem i oklaskami dla ROBBENA FORDA i jego zespołu serdecznie zaprasza Adam Droździk.