Piątek, 18 stycznia 2019 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

14 stycznia 2019 - FARBEN LEHRE / akustycznie i z oklaskami... cz. II

Słuchaj i baw się dobrze!
Słuchaj i baw się dobrze!
W drugi poniedziałek 2019 roku koncertowe pasmo Polskiego Radia PiK wypełnią ponownie gorące oklaskam dla zespołu, który wiele razy prezentował się w cyklu koncertowym kujawsko-pomorskiej rozgłośni. FARBEN LEHRE, to ponad 30 lat na scenie, piętnaście płyt, setki zagranych koncertów, wiele hitów, niesamowita energia sceniczna i wielka radość grania! Teraz jest okazja, by grupę poznać od innej strony!

W poniedziałkowy wieczór 17 grudnia muzycy FARBEN LEHRE wystąpili w Bydgoszczy po raz pierwszy z akustycznym koncertem! 80 minut spotkania wypełniło 20 hitów w wersji "unplugged" - czyli magiczny, niepowtarzalny spektakl muzyczno-tekstowy na scenie bydgoskiego klubu "Eljazz" i na naszej antenie w transmisji obszernej części tego niezwykłego, muzycznego wydarzenia.

Czas na retransmisję II części tego niecodziennego koncertu. Bez prądu ale z oklaskami - na scenie i na antenie - w cyklu "Koncertowe Radio PiK".
Zespół FARBEN LEHRE po trzydziestu latach na scenie, w 2017 roku po raz pierwszy w swojej historii podjęło się próby zagrania serii koncertów "unplugged" w kilkudziesięciu wybranych polskich klubach. Te niecodzienne występy okazały się pełnym artystycznym sukcesem, w związku z czym płoccy muzycy postanowili "pójść za ciosem", stąd po zakończeniu trasy pojawiają się kolejne pomysły związane z akustyczną odsłoną twórczości kapeli.

Sama idea grania "bez prądu" jest naturalną konsekwencją ukazania się jesienią 2016 roku albumu akustycznego, który okazał się najbardziej istotnym akcentem jubileuszowego, trzypłytowego wydawnictwa "Trzy dekady". Na setlistę 80 minutowych koncertów składa się ponad 20 piosenek w wersjach "unplugged". Na scenie pojawia się minimum siedem osób, a sporadycznie i spontanicznie dołączają zaproszeni goście. Zespół skrupulatnie i z wyjątkowo dużą atencją przygotowuje się do tych występów, dbając o to, aby koncerty zamieniały się w magiczny, niepowtarzalny spektakl muzyczno-tekstowy. Nietypowe i śmiałe aranżacje są zaskoczeniem nawet dla najbardziej wytrawnych słuchaczy i obserwatorów ponad 30-letniej drogi artystycznej FARBEN LEHRE.
FARBEN LEHRE - bez prądu ale z oklaskami. Fot. nadesłane
FARBEN LEHRE - bez prądu ale z oklaskami. Fot. nadesłane
W poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku, zespół FARBEN LEHRE zaprezentuje się na scenie bydgoskiego klubu "Eljazz" a tym samym w transmisji na antenie Polskiego Radia PiK, w składzie:
  • Wojciech Wojda - wokal, teksty
  • Agata Wojda – wokal, chórki
  • Konrad Wojda - gitara, chórki
  • Mariusz Kumala - gitara
  • Filip Grodzicki - gitara basowa
  • Gerard Klawe - perkusja
  • Norbert Krzewski - perkusjonalia, fujarki, chórki.
Do oklasków w trakcie retransmisji radiowej II części koncertu FARBEN LEHRE zachęca Dariusz Gross.