Piątek, 30 października 2020 r.   Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK
Ogłoszenie własne nadawcy

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

23 października 2020

W cyklu "Koncertowe Radio PiK" przypomnimy koncert grupy Coma z 2004 roku. Zespół, który w 2019 roku zawiesił działalność, jest jest jedną z najpopularniejszych polskich grup ostatnich 20 lat. Ten koncert grupa zagrała u nas, w studiu Polskiego Radia PiK 5 lipca 2004. To historyczny koncert, ponieważ tydzień później Coma odniosła swój pierwszy, wielki sukces. Zespół zwyciężył na festiwalu rockowym w Węgorzewie. Zapraszamy na muzyczne, koncertowe spotkanie z grupą, która na stałe wpisała się w historię polskiej muzyki rockowej.

9 października 2020 - Sebastian Riedel & CREE

W paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK zabrzmią fragmenty koncertu szczególnego, pt. „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu” zarejestrowanego w piątkowy wieczór 11 września 2020 r. w Amfiteatrze w Świeciu nad Wisłą w ramach 10. edycji „Blues na Świecie Festival - Kujawy/Pomorze”. Bohaterami tego wieczoru byli: Sebastian Riedel i zespół CREE.

Zespół CREE został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół CREE.

Mottem formacji i jej myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla - „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

W 2019 roku przypadała 25. rocznica śmierci Ryszarda Riedla. W związku z tym Sebastian Riedel & Cree postanowili uczcić to wydarzenie serią koncertów upamiętniających twórczość legendarnego wokalisty Ryszarda Riedla i zespołu Dżem.
Tak było również w Świeciu nad Wisłą. To był niezwykły wieczór, podczas którego zabrzmiały nie tylko nagrania Sebastiana i Cree, ale też niezapomniane utwory, które kiedyś wykonywał Jego ojciec. „Wehikuł czasu”, „Czerwony jak cegła” czy „Naiwne pytania” zabrzmią również w piątkowy wieczór na kujawsko-pomorskiej antenie.
10. Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze
11 września 2020, Amfiteatr w Świeciu Sebastian Riedel & Cree
- Fot. Marcin Saldat/archiwum OKSiR.

Na wieczór z Sebastianem Riedlem i zespołem CREE zaprasza Dariusz Gross.