Środa, 17 października 2018 r.   Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
2014-05-14, 13:42 Polska Agencja Prasowa

"Dwie godziny dla Rodziny" z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny

"Dwie godziny dla Rodziny" - pod takim hasłem niektóre firmy i instytucje skrócą w czwartek o dwie godziny dzień pracy swoim pracownikom, tak aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi. Akcja organizowana jest z o okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.
Fundacja Humanites - Sztuka Wychowania w informacji przesłanej PAP w środę przypomniała, że 15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny, w tym roku pod hasłem "Co pokolenie to marzenie". Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Coroczna akcja "Dwie godziny dla Rodziny" jest częścią obchodów Dnia Rodziny w Polsce i promuje spędzanie czasu z bliskimi oraz pogłębianie więzi międzypokoleniowych.

Jak poinformowali przedstawiciele fundacji, w czwartek, w ramach akcji, wiele firm "zachęci swoich pracowników do międzypokoleniowych rozmów o marzeniach oraz podaruje im i ich bliskim dwie godziny na rozmowę i bycie razem".

Według fundacji "celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i relacji rodzinnych poprzez ciekawość siebie i dobrą rozmowę". Zaangażowane w akcję firmy i instytucje 15 maja skrócą dzień pracy o dwie godziny, tak aby pracownicy mogli je spędzić ze swoimi najbliższymi: szczerze rozmawiając, bawiąc się, po prostu będąc razem.

W tym roku fundacja zachęca do rozmów z rodziną o marzeniach, zarówno tych spełnionych, jak i tych niespełnionych, często bardzo skrytych. "Akcja ma na celu poznanie korzeni własnej rodziny i przez to swojej tożsamości. (...) 15 maja poświęćmy więc chwilę na refleksję: czy spędzamy z naszymi bliskimi wystarczająco dużo czasu? Czy jest to czas prawdziwie wspólny? Czy szczerze i otwarcie rozmawiamy o tym, co nas boli i co lubimy? Czy znamy się nawzajem?" - zachęca prezes fundacji Zofia Dzik.

"Mamy deficyt dobrej rozmowy, bez której trudno o dobre, trwałe i cenne wzorce dla młodego pokolenia" - dodała.

W tym roku udział w akcji zapowiedziały takie firmy jak: PZU, Allianz, Citi Handlowy, ENEL-MED, Grupa EFL, GFK Polonia, JVC, K2, Pentacomp, PWC, Tchibo, Wirtualna Polska, Ernst & Young oraz wiele szkół i instytucji społecznych i publicznych.

Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta Anna Komorowska i rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.fundacjahumanites.pl oraz www.mamrodzine.pl. (PAP)

Kraj - świat

2018-10-16, godz. 14:02 Proces w sprawie zderzenia seicento z kolumną BOR ruszył we wtorek Proces Sebastiana K., kierowcy fiata seicento, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem kolumny BOR, w którym poszkodowana została m.in. Beata ... » więcej 2018-10-16, godz. 13:12 Msza z udziałem pary prezydenckiej przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie W przypadającą we wtorek 40. rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II, prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda uczestniczyli rano w mszy prz ... » więcej 2018-10-16, godz. 06:30 40 lat temu kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża 40 lat temu, 16 października 1978 roku, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 ... » więcej 2018-10-15, godz. 11:24 CBA i CBŚP zatrzymały cztery osoby podejrzewane o wyłudzenia 150 mln zł VAT Centralne Biuro Antykorupcyjne i CBŚP zatrzymały w poniedziałek w Warszawie i okolicach miasta cztery osoby podejrzewane o wyłudzenia podatku VAT przy obrocie ... » więcej 2018-10-15, godz. 07:15 Morawiecki podpisał deklarację wsparcia dla zabytkowej kopalni w Wieliczce Premier Mateusz Morawiecki podpisał w niedzielę deklarację wsparcia rządu w wysokości blisko 1 mld zł na wieloletni program ratowania zabytkowej Kopalni Soli ... » więcej 2018-10-14, godz. 17:13 Kukiz: jesteśmy gwarantem transparentności, czystości i uczciwości Marek Jakubiak i ja jesteśmy gwarantem transparentności, czystości i uczciwości - powiedział w niedzielę w Warszawie lider ruchu Kukiz’15 Paweł Kukiz. Kandyda ... » więcej 2018-10-14, godz. 17:01 Schetyna: my mówimy jak ważne jest szukanie prawdy w polityce My mówimy, jak ważne jest szukanie prawdy w polityce; chcemy szukać prawdy w relacjach z wyborcami; w kampanii zderzyliśmy się z falą kłamstwa politycznego, p ... » więcej 2018-10-14, godz. 16:24 Kaczyński: wierzę w zwycięstwo Wassermann w wyborach na prezydenta Krakowa Dobra zmiana ma kilka sensów, m.in. społeczny, obywatelski, ekonomiczny, a także, taki, aby nasz kraj był państwem podmiotowym - mówił w Krakowie prezes PiS J ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:00 Środek Polski znajduje się w Nowej Wsi w Łódzkiem Geodeci oznaczyli 'nowy' środek Polski - w Nowej Wsi koła Kutna w woj. łódzkim. Dotychczas uważano, że znajduje się on w miejscowości Piątek. » więcej 2018-10-12, godz. 10:18 Prokuratura: zatrzymano 5 osób ws. narażenia skarbu państwa na stratę ponad 343 mln zł w związku z VAT Zatrzymano 5 osób w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Warszawie, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która naraziła Skarb Państwa na ... » więcej
1234567