Czwartek, 03 grudnia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-09, 06:05 Michał Jędryka

Adrian Mól [wideo]

Adrian Mól. Źródło: www.bydgoszcz.uw.gov.pl
Adrian Mól. Źródło: www.bydgoszcz.uw.gov.pl
Polskie Radio PiK - Rozmowa Dnia - Adrian Mól
Gościem Rozmowy Dnia był rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego. Rozmowa o sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Michał Jędryka: Liczby zakażeń o których ostatnio słyszymy brzmią coraz bardziej dramatycznie? Trudno mówić o odpowiedzialności, ale jednak można powiedzieć, że odpowiedzialny jest każdy z nas?

Adrian Mól: Tak, każdy z nas jest odpowiedzialny. Teraz my mamy wpływ na to czy ta fala zachorowań się zmniejszy, wyhamuje. Już teraz mogę powiedzieć, że dziś będziemy mieli kolejny rekord osób zakażonych w naszym województwie, prawdopodobnie też w Polsce. Wydaje się, że te trzy prymitywne i bardzo proste rzeczy: dystans, dezynfekcja i noszenie maseczek - to potrafi nas uchronić w 80% od zakażenia, nie tylko koronawirusem, ale również innymi wirusami. Takie wytyczne przekazuje tez WHO.

Portal „Ciekawe liczby” opublikował sondaż z którego wynika, że 17% Polaków uważa, że nie ma żadnej epidemii. Czy to nam zagraża?

Trudno powiedzieć czy zagraża, czy nie zagraża, każdy ma prawo do własnych poglądów. Wiemy, że organizowane są różne strajki, manifestacje, takie spotkanie ma tez być w jednym z miast naszego regionu. Natomiast nie zmienia to faktu, że jesteśmy zobowiązani do noszenia maseczek.

Optymistycznie brzmi to, że ten sam sondaż pokazuje, że mimo tych 17% osób, które nie wierzą w epidemię, 82% nosi maseczki, czyli mimo, że nie wierzą - noszą maseczkę.

Możemy mieć pewnie różne wątpliwości. Od samego początku jak walczymy z wirusem to tych informacji było niewiele. Teraz, po kilku miesiącach, tych informacji jest więcej, zatem zachęcam do korzystania z wiarygodnych źródeł. (...).


Zobacz także

2020-12-02, godz. 06:05 Mariusz Kałużny Gościem Magdaleny Ogórek był poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski. Rozmowa dotyczyła między innymi dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości. Magdalen ... » więcej 2020-12-01, godz. 06:00 Zbigniew Ostrowski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski. Rozmawialiśmy o sytuacji wojewódzkich placówek kultury w okresie z ... » więcej 2020-11-30, godz. 06:00 Sławomir Sadowski [wideo] Gościem Rozmowy dnia był politolog dr Sławomir Sadowski, a rozmawialiśmy o powstających i rozpadających się koalicjach oraz scenariuszach w polskiej polityce ... » więcej 2020-11-27, godz. 06:05 Józef Łyczak Gościem Rozmowy Dnia był senator Józef Łyczak. Rozmawialiśmy o debacie senackiej nad ustawą covidową oraz o tym jak skończy się sprawa „piątki dla zwierząt”? ... » więcej 2020-11-26, godz. 06:00 Maciej Świątkowski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był bydgoski radny, profesor Maciej Świątkowski, a rozmawialiśmy między innymi o tym, czy Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy jest realny i ... » więcej 2020-11-25, godz. 06:04 Zbigniew Gryglas Magdalena Ogórek rozmawiała ze Zbigniewem Gryglasem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Rozmowa dotyczyła między innymi budowy szpitali ... » więcej 2020-11-24, godz. 06:00 Paweł Szramka Gościem Rozmowy Dnia był Paweł Szramka z Kukiz'15, a jednym z tematów możliwe konfiguracje polityczne w obecnej kadencji parlamentu. Michał Jędryka: Ponoć mi ... » więcej 2020-11-23, godz. 06:00 Halina Peplińska Gościem Rozmowy Dnia była Halina Peplińska - przewodnicząca Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. Tematem rozmowy by ... » więcej 2020-11-20, godz. 06:00 Kosma Złotowski Gościem Rozmowy Dnia był europoseł Kosma Złotowski, z którym rozmawialiśmy o zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej przez Polskę i Węgry. Michał Jędryka: Pol ... » więcej 2020-11-19, godz. 05:57 Marek Jurek Minęła setna rocznica pierwszej na świecie legalizacji aborcji, która miała miejsce w 1920 roku w Rosji Sowieckiej. Gościem Rozmowy dnia był najbardziej konse ... » więcej
12345