Czwartek, 27 lutego 2020 r.   Imieniny: Gabriela, Anastazji
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-06-14, 10:18 Kamila Zroślak/Redakcja

Nie zaszczepili dziecka. Sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego

Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Inowrocławiu zebrali się przeciwnicy obowiązkowych szczepień. Fot. Kamila Zroślak
Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Inowrocławiu zebrali się przeciwnicy obowiązkowych szczepień. Fot. Kamila Zroślak
W Inowrocławiu rozpoczął się proces rodziców 3,5-miesięcznej Wandy, którzy nie zgodzili się na szczepienie dziecka w pierwszej dobie po porodzie. Przed budynkiem Sądu Rejonowego zebrali się przeciwnicy obowiązkowych szczepień.
Sprawę do sądu zgłosił dyrektor przychodni w Gniewkowie. Stwierdził, że istnieje "możliwość narażenia na utratę zdrowia i narażenia życia".

"Pierwsza rozprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, który być może jeszcze dziś podejmie decyzję" - tłumaczy mec. Arkadiusz Tetela - pełnomocnik oskarżonych, walczący o korzystne dla rodziców 3,5 miesięcznej Wandy rozstrzygnięcie sprawy.

Rodziców, którzy nie chcą szczepić dziecka można ukarać finansowo. Prawo przewiduje również nadzór kuratora, ograniczenie władzy rodzicielskiej a nawet odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

"Przymus rodem z PRL-u" i "Szczepionka ważniejsza niż matka" - z takim hasłami na transparentach pojawiły się osoby solidaryzujące się z rodzicami, których sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego. Protestujących rodziców wspierała Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepianiach STOP NOP.

Jak informuje Stowarzyszenie STOP NOP, podobnych procesów w kraju było już 10. Każdy z nich rozstrzygnięty został na korzyść rodziców.
Za zamkniętymi drzwiami Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, toczy się proces rodziców, którzy nie zgodzili się na szczepienie dziecka (Popołudnie z nami)
Inowrocław

Wiadomości lokalne

2020-02-27, godz. 17:30 Niepubliczne Przedszkole „Alf" w Bydgoszczy zostanie zlikwidowane Do końca lipca podopieczni placówki muszą opuścić budynek przy ul. Przy Zamczysku 1. Wg Urzędu Miasta budynek jest stary, brzydki i już dawno zaplanowano jego ... » więcej 2020-02-27, godz. 17:17 Pożar kamienicy w Inowrocławiu. Jest już kluczowa opinia biegłych Śledztwo w sprawie śmierci przed czterema miesiąca kobiety i jej trzech córeczek w pożarze kamienicy w Inowrocławiu wkroczyło w końcową fazę. - Otrzymaliśmy k ... » więcej 2020-02-27, godz. 16:45 Kampania Roberta Biedronia w Bydgoszczy: kandydat ma już swój pierwszy baner Baner wyborczy Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta RP, zawisł w Bydgoszczy. - To inauguracja kampanii wizerunkowej naszego kandydata - mówili po ... » więcej 2020-02-27, godz. 16:25 „Pierzchajcie odmęty historii!”. Urzędnicy zmierzyli się z dyktandem Agnieszka Niwińska ze Starostwa Powiatowego w Toruniu najlepiej poradziła sobie z dyktandem, jakie z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego odbyło się w Urzęd ... » więcej 2020-02-27, godz. 15:50 Spowodował wypadek, w którym zginęła prezes BTBS. Wyrok w zawieszeniu Rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat i 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - to kara na jaką skazał bydgoski sąd sprawcę wypadku, w którym zginęł ... » więcej 2020-02-27, godz. 14:55 Grudziądzcy radni PiS o szpitalu i wzroście opłat za wywóz śmieci z działek Sytuacja Regionalnego Szpitala Specjalistycznego i wysoka cena za odbiór śmieci od działkowców zdominowały konferencję prasową grudziądzkich radnych Prawa i S ... » więcej 2020-02-27, godz. 12:50 Trener karate ze Żnina w areszcie z zarzutem zgwałcenia osoby małoletniej Jak informuje tygodnik lokalny Pałuki, znanemu żnińskiemu trenerowi karate postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego małoletniej. Na razie trafił na trzy ... » więcej 2020-02-27, godz. 11:41 Trzecia żnińska wojna o szkołę. Tym razem burmistrz wziął się za społeczną „Trójkę" Mieszkańców żnińskiego osiedla Góra zbulwersowała wiadomość o nieprzedłużeniu przez burmistrza Żnina Społecznej „Trójce' dzierżawy budynku. Szkoła mieści się ... » więcej 2020-02-27, godz. 10:15 Kontrowersyjna decyzja większości bydgoskich radnych budzi silne emocje Jarosław Wenderlich — minister i jednocześnie szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w bydgoskiej radzie miasta był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia P ... » więcej 2020-02-27, godz. 09:43 Chłopiec leczony w bydgoskim Szpitalu Zakaźnym nie ma koronawirusa 13-letni chłopiec, który wrócił do Bydgoszczy z Włoch z objawami grypy, został już wypisany do domu. Badania wykluczyły, by nastolatek zaraził się koronawirus ... » więcej
1234567