Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-06-14, 10:18 Kamila Zroślak/Redakcja

Nie zaszczepili dziecka. Sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego

Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Inowrocławiu zebrali się przeciwnicy obowiązkowych szczepień. Fot. Kamila Zroślak
Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Inowrocławiu zebrali się przeciwnicy obowiązkowych szczepień. Fot. Kamila Zroślak
W Inowrocławiu rozpoczął się proces rodziców 3,5-miesięcznej Wandy, którzy nie zgodzili się na szczepienie dziecka w pierwszej dobie po porodzie. Przed budynkiem Sądu Rejonowego zebrali się przeciwnicy obowiązkowych szczepień.
Sprawę do sądu zgłosił dyrektor przychodni w Gniewkowie. Stwierdził, że istnieje "możliwość narażenia na utratę zdrowia i narażenia życia".

"Pierwsza rozprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, który być może jeszcze dziś podejmie decyzję" - tłumaczy mec. Arkadiusz Tetela - pełnomocnik oskarżonych, walczący o korzystne dla rodziców 3,5 miesięcznej Wandy rozstrzygnięcie sprawy.

Rodziców, którzy nie chcą szczepić dziecka można ukarać finansowo. Prawo przewiduje również nadzór kuratora, ograniczenie władzy rodzicielskiej a nawet odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

"Przymus rodem z PRL-u" i "Szczepionka ważniejsza niż matka" - z takim hasłami na transparentach pojawiły się osoby solidaryzujące się z rodzicami, których sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego. Protestujących rodziców wspierała Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepianiach STOP NOP.

Jak informuje Stowarzyszenie STOP NOP, podobnych procesów w kraju było już 10. Każdy z nich rozstrzygnięty został na korzyść rodziców.
Za zamkniętymi drzwiami Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, toczy się proces rodziców, którzy nie zgodzili się na szczepienie dziecka (Popołudnie z nami)
Inowrocław

Wiadomości lokalne

2019-12-07, godz. 12:38 Kosma Złotowski "Europosłem Roku". Nagroda za wspieranie polskiego transportu Kosma Złotowski odebrał w piątek nagrodę „Skrzydło Transportu” w kategorii „Europoseł Roku” z rąk Macieja Wrońskiego, prezesa Związku Pracodawców„Transport i ... » więcej 2019-12-07, godz. 11:15 Męski Różaniec przejdzie ulicami Bydgoszczy. Inicjatywa Wojowników Maryi W sobotę po raz pierwszy ulicami Bydgoszczy przejdzie Męski Różaniec. Jest to inicjatywa mężczyzn - członków wspólnoty Wojownicy Maryi. » więcej 2019-12-07, godz. 10:09 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej 2019-12-07, godz. 08:50 Weekend cudów, czyli dary jadą do potrzebujących. Finał „Szlachetnej Paczki” W sobotę (7 grudnia) rozpoczyna się Weekend Cudów, czyli wyjątkowe dwa dni, w których „Szlachetna Paczka” dostarczy pomoc do kilkudziesięciu tysięcy potrzebuj ... » więcej 2019-12-07, godz. 07:00 Mikołajowy rajd dobroczynny na czterech kołach. Tą pomocą sami pokierujemy! Rodzinna zabawa turystyczno - nawigacyjna dla posiadaczy aut osobowych, terenówek 4x4 i suv w Trzeciewnicy to doroczna propozycja Fundacji O To Chodzi Edukacj ... » więcej 2019-12-06, godz. 21:30 Cel jest szczytny, gadżety świetne, a lista darczyńców - imponująca. Wszystko dla Kuby! Wojskowy Hercules - a dokładniej wierny model samolotu, remontowanego obecnie w bydgoskich WZL-ach - będzie można w niedzielę (08.12.) wylicytować podczas Mik ... » więcej 2019-12-06, godz. 20:21 Starszy pan zginął w wypadku drogowym w Żalnie. Podróżował sam Dwa samochody zderzyły się w piątek (06.12.) po godzinie 17:00 w okolicy Żalna, w powiecie tucholskim. 84-letni kierowca jednego z samochodów nie przeżył tego ... » więcej 2019-12-06, godz. 19:15 Najpiękniejsza choinka i świąteczny jarmark czekają na bydgoszczan! [galeria, wideo] 18 - metrowa choinka rozbłysła tysiącami światełek. Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyło się uroczyste uruchomienie oświetlenia na wielkim świątecznym świerku. ... » więcej 2019-12-06, godz. 18:12 Pracownicy bydgoskich domów pomocy społecznej wołają o pomoc...dla siebie Dziesięć minut na jednego podopiecznego, za mało podnośników i łóżek elektrycznych, dwie opiekunki na kilkudziesięciu chorych - tak według pracowników bydgosk ... » więcej 2019-12-06, godz. 17:18 Orszak świętego Mikołaja z prezentami dla chorych dzieci od Caritas i policji Ulicami Bydgoszczy przejechał w piatek (06.12.) konwój Świętego Mikołaja. Starszy jegomość z workiem prezentów w towarzystwie Polfinka i serca Caritas podjech ... » więcej
1234567