Poniedziałek, 16 września 2019 r.   Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2015-03-26, 16:35 Marek Ledwosiński

Adam Jarubas z wizytą na Kujawach i Pomorzu

Adam Jarubas zapowiedział "dokończenie reformy samorządowej", w odniesieniu do kwestii finansowych. Fot. Marek Ledwosiński
Adam Jarubas zapowiedział "dokończenie reformy samorządowej", w odniesieniu do kwestii finansowych. Fot. Marek Ledwosiński
Na Kujawach i Pomorzu gościł Adam Jarubas. Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na Prezydenta RP rozpoczął swoją wizytę od spotkania z mieszkańcami podwłocławskiego Kowala w miejscowym Centrum Społeczno-Kulturalnym.
Adam Jarubas zapowiedział - jak to określił - "dokończenie reformy samorządowej", która ma dotyczyć kwestii finansowych. W ocenie Jarubasa, jednym z elementów dalszej reformy samorządów ma być prawo gmin do udziału w części przychodów z podatku VAT.

Adam Jarubas zapowiedział batalię o preferencje dla polskich rolników przy zakupie ziemi. Już wkrótce grunty w Polsce będą mogli kupować bez przeszkód wszyscy obywatele Unii Europejskiej. W ocenie kandydata PSL na prezydenta, zapisane w ustawie przywileje dla polskich rolników uchronią przed oddaniem ziemi w obce ręce.

Jeszcze silniejszego zabezpieczenia kandydat ludowców chce dla lasów państwowych. Adam Jarubas stwierdził, że w Konstytucji RP powinien pojawić się zapis zakazujący prywatyzacji polskich lasów i zaapelował w imieniu PSL do innych partii, by poparły ten pomysł.

Kandydat ludowców na prezydenta złożył również kwiaty na tamie we Włocławku, w miejscu męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki.

Z Włocławka Adam Jarubas wyjechał do Torunia, by spotkać się m.in. z władzami samorządowymi województwa kujawsko-pomorskiego.

- Nie dopuśćmy do prywatyzacji polskich lasów, wpiszmy ich ochronę do konstytucji - apelował w Toruniu Adam Jarubas. Chce też m.in. wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa.

- Zaproponuję też cały blok dotyczący polskiej demografii - zapowiedział kandydat PSL.

Szczegóły swojego programu wyborczego ma przedstawić podczas konwencji programowej w Opocznie.

Wizytę Adama Jarubasa na Pomorzu i Kujawach zakończyło otwarte spotkanie w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w podtoruńskim Przysieku.
Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta, pojawił się na Kujawach i Pomorzu (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-09-16, godz. 20:56 Każdy senior śpiewać może. Bydgoska "Szansa na Sukces w Słusznym Wieku" Bydgoscy seniorzy pokazali, że umieją się bawić.  W Domu Dziennego Pobytu 'Senior' na osiedlu Leśnym zorganizowano talent show, czyli 'Szansę na Sukces w Słus ... » więcej 2019-09-16, godz. 18:56 "Piątka" zapowiedzi wyborczych posła Olszewskiego. Wspiera go prezydent Bruski Jak najszybsza realizacja całej drogi S10 z budżetu państwa i powrót do ustawy o związkach metropolitalnych - m.in. te postulaty znalazły się w 'piątce' zapow ... » więcej 2019-09-16, godz. 18:14 Polityka historyczna na początek. Debaty Parlamentarne w Polskim Radiu PiK We wtorek (17 września) rozpoczynamy cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. Przez cztery tygodnie w studiu im. Jeremiego Przybory dyskutować będą kan ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:51 Matura i studia bez tajemnic. Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Jaką uczelnię wybrać? Jaki kierunek? Jak się przygotować do matury i co zdawać? - na te i wiele innych pytań mogli uzyskać odpowiedź młodzi podczas Kujawsko-P ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:10 Ślubowanie nowych policjantów. Po szkoleniu będą służyć w regionie [zdjęcia] 38 nowych policjantów złożyło w poniedziałek ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. » więcej 2019-09-16, godz. 15:35 Nowy aparat RTG w toruńskim szpitalu, wsparcie z budżetu państwa Nowy aparat rentgenowski trafi dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. - Zakup możliwy jest dzięki wsparciu z budżetu państwa - przekazała poseł ... » więcej 2019-09-16, godz. 14:52 Przynieś pamiątki do Archiwum Państwowego. Dowiesz się więcej o swoich korzeniach Archiwum Państwowe w Bydgoszczy zachęca mieszkańców miasta i regionu do dzielenia się rodzinnymi pamiątkami. Można przynieść zawartość starych kufrów czy szuf ... » więcej 2019-09-16, godz. 13:44 Miało być ślisko, a były promile! Kierowca wjechał w rondo! W ubiegły piątek, policjanci „drogówki” pojechali do Dębowej Łąki, gdzie wg zgłoszenia na rondzie dojść miało do kolizji. Kierowca tłumaczył, że nie zapanował ... » więcej 2019-09-16, godz. 12:58 Możesz pomóc! Zbieramy okulary dla dzieciaków i dorosłych z Madagaskaru Polskie Radio PiK wspiera akcję Polskiej Fundacji dla Afryki. Zbieramy okulary słoneczne i gotowe okulary korekcyjne na potrzeby planowanej Misji Pomocy Medyc ... » więcej 2019-09-16, godz. 11:34 Walczą o bezpieczeństwo pieszych. Apelują o zmianę przepisów #ChodziOŻycie. Pod takim hasłem ruchy miejskie w całej Polsce rozpoczęły dziś kampanię na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. » więcej
1234567