Niedziela, 19 stycznia 2020 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2015-03-26, 16:35 Marek Ledwosiński

Adam Jarubas z wizytą na Kujawach i Pomorzu

Adam Jarubas zapowiedział "dokończenie reformy samorządowej", w odniesieniu do kwestii finansowych. Fot. Marek Ledwosiński
Adam Jarubas zapowiedział "dokończenie reformy samorządowej", w odniesieniu do kwestii finansowych. Fot. Marek Ledwosiński
Na Kujawach i Pomorzu gościł Adam Jarubas. Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na Prezydenta RP rozpoczął swoją wizytę od spotkania z mieszkańcami podwłocławskiego Kowala w miejscowym Centrum Społeczno-Kulturalnym.
Adam Jarubas zapowiedział - jak to określił - "dokończenie reformy samorządowej", która ma dotyczyć kwestii finansowych. W ocenie Jarubasa, jednym z elementów dalszej reformy samorządów ma być prawo gmin do udziału w części przychodów z podatku VAT.

Adam Jarubas zapowiedział batalię o preferencje dla polskich rolników przy zakupie ziemi. Już wkrótce grunty w Polsce będą mogli kupować bez przeszkód wszyscy obywatele Unii Europejskiej. W ocenie kandydata PSL na prezydenta, zapisane w ustawie przywileje dla polskich rolników uchronią przed oddaniem ziemi w obce ręce.

Jeszcze silniejszego zabezpieczenia kandydat ludowców chce dla lasów państwowych. Adam Jarubas stwierdził, że w Konstytucji RP powinien pojawić się zapis zakazujący prywatyzacji polskich lasów i zaapelował w imieniu PSL do innych partii, by poparły ten pomysł.

Kandydat ludowców na prezydenta złożył również kwiaty na tamie we Włocławku, w miejscu męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki.

Z Włocławka Adam Jarubas wyjechał do Torunia, by spotkać się m.in. z władzami samorządowymi województwa kujawsko-pomorskiego.

- Nie dopuśćmy do prywatyzacji polskich lasów, wpiszmy ich ochronę do konstytucji - apelował w Toruniu Adam Jarubas. Chce też m.in. wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa.

- Zaproponuję też cały blok dotyczący polskiej demografii - zapowiedział kandydat PSL.

Szczegóły swojego programu wyborczego ma przedstawić podczas konwencji programowej w Opocznie.

Wizytę Adama Jarubasa na Pomorzu i Kujawach zakończyło otwarte spotkanie w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w podtoruńskim Przysieku.
Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta, pojawił się na Kujawach i Pomorzu (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-19, godz. 20:35 Zorganizowali koncert w Żninie by pomóc niepełnosprawnym dzieciom Drugie skrzydło to tytuł koncertu i jednocześnie jego cel. W Żninie zbierano pieniądze na budowę drugiego skrzydła prowadzonego przez siostry Elżbietanki Domu ... » więcej 2020-01-19, godz. 14:42 Świętowanie rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Bito nawet specjalne monety! [zdjęcia, wideo] Powrót do przeszłości w centrum Bydgoszczy. W ramach obchodów 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy, można było m.in. zobaczyć jak wyglądało centrum mi ... » więcej 2020-01-19, godz. 11:16 Jedyny, który poległ podczas powrotu Pomorza do Macierzy. Pamiętają o bohaterze - Jest dla nas wielkim bohaterem - członkowie Stowarzyszenia na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości „Światło' - wspominali w sobotę plutonowego Gerarda Pająkows ... » więcej 2020-01-19, godz. 09:32 Harcerze świętowali przy wieży ciśnień. Uczcili rocznicę powrotu Bydgoszczy do Ojczyzny Biało-czerwona flaga ogromnej długości zawisła wczoraj na wieży ciśnień na Wzgórzu Dąbrowskiego w Bydgoszczy. Zawiesili ją harcerze ze Związku Harcerstwa Rzec ... » więcej 2020-01-19, godz. 07:45 Jadą tramwaje gen. Hallera i płk Skrzyńskiego. Tak 100-lecie świętuje Toruń Tramwaje w Toruniu noszą od soboty imiona twórców niepodległości Polski. Wszystko z okazji setnej rocznicy powrotu Torunia do Macierzy. » więcej 2020-01-18, godz. 20:15 Ale ciekawostka! Przyrodnicy znaleźli rzadką roślinę w Barcinie Pod hasłem „Dolina Noteci. Jest jeszcze w Barcinie co chronić i czym się zachwycać” barcińska biblioteka i Stowarzyszenie Ekologiczne zorganizowały w piątek k ... » więcej 2020-01-18, godz. 18:10 Dąb Stulecia już rośnie. Na uroczystości trzy prawnuczki Jana Maciaszka Jeden z dębów w Alei Ossolińskich w Bydgoszczy nosi od soboty miano Dębu Stulecia Powrotu Bydgoszczy do Polski. » więcej 2020-01-18, godz. 17:02 Błękitna Armia generała Hallera wjechała na rynek w Toruniu [zdjęcia] - Zawsze będziemy dbali o wolność i polskość naszego miasta, a także o to, by było miastem pokoju - powiedział w sobotę prezydent Torunia Michał Zaleski w 100 ... » więcej 2020-01-18, godz. 16:04 Bydgoszcz jest polska! Miasto biało-czerwone na stulecie powrotu do Macierzy [wideo] Bydgoszcz przybrała uroczyste oblicze z okazji 100-lecia powrotu do wolnej Polski. Na bydgoskim ratuszu pojawił się ogromny baner z napisem 'Bydgoszcz jest po ... » więcej 2020-01-18, godz. 14:50 Kidawa-Błońska: 100 lat temu salwy armatnie oznajmiły, że Toruń jest wolny Wicemarszałek Sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska (PO) świętowała z Toruniem 100-lecie powrotu miasta do wolnej Polski. Zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, b ... » więcej
1234567