Poniedziałek, 25 marca 2019 r.   Imieniny: Marioli, Wieczysława, Ireneusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2014-06-24, 12:20 Michał Zaręba

Linia tramwajowa na Bielany oficjalnie otwarta

Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
W Toruniu oficjalnie otwarto nową linię tramwajową łączącą Starówkę z miasteczkiem akademickim na Bielanach. Od środy 25 czerwca tramwajami na nowej trasie pojadą pasażerowie.
W ramach inwestycji powstał m.in węzeł przesiadkowy na Al. Solidarności, przy Muzeum Etnograficznym. Do campusu uniwersyteckiego z osiedla Na Skarpie będzie można dojechać bezpośrednio linią nr 1.

- Od Alei Solidarności tramwaj pojedzie: Czerwoną Drogą, ulicą Kraszewskiego, Sienkiewicza, Gagarina do pętli przy ul. Okrężnej – poinformował Rafał Wiewiórski szef projektów infrastrukturalnych w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Toruniu.

Dodaje, że w ramach projektu powstał system informacji pasażerskiej, zmodernizowano tramwaje, wyregulowano sygnalizację świetlną. Podróż między UMK a Rubinkowem skróciła się o 5 minut.

Cały projekt warty jest ponad 84,3 mln zł. Budowa nowej linii tramwajowej w Toruniu kosztowała ok. 43 mln. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pierwsze regularne tramwaje pojadą na Bielany 25 czerwca. W środę rozpocznie się też kolejny etap modernizacji połączeń tramwajowych i związane z tym utrudnienia.

Na placu Rapackiego będą wymienianie łuki torowe, dlatego tramwaje linii nr 3 i 5 będą jeździć objazdem przez Czerwoną Drogę. W związku z budową II etapu średnicówki na odcinku Elana – Skłodowskiej-Curie – Dworzec Wschodni zastępczo kursować będą autobusy linii nr 50. Kolejnych zmian w komunikacji torunianie mogą się spodziewać w połowie sierpnia. Szczegóły na stronie ww.torun.pl.
Linia tramwajowa na Bielany oficjalnie otwarta (Popołudnie z nami).
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-03-25, godz. 14:49 Młodzi Demokraci: Reaktywacja. "Zachęcimy młodych, by poszli do urn" Grupa licealistów reaktywuje w Bydgoszczy Młodych Demokratów. Stowarzyszenie zaczyna działać od nowa, w nowym składzie. » więcej 2019-03-25, godz. 13:57 Puste czołówki gazet przed głosowaniem ws. dyrektywy o prawach autorskich Zamiast najważniejszych informacji, białe strony. Dziś czołówki większości ogólnopolskich i regionalnych gazet pozostały puste. W ten sposób wydawcy dziennikó ... » więcej 2019-03-25, godz. 12:40 669 placówek w regionie za strajkiem. "Nauczyciele są zdeterminowani" Strajk nauczycieli odbędzie się 8 kwietnia - tak zdecydowali w referendum kujawsko-pomorscy nauczyciele zrzeszeni w ZNP. Głosowanie zakończyło się dzisiaj w 7 ... » więcej 2019-03-25, godz. 10:55 Budują pierwszy park kieszonkowy. Jeśli się przyjmie, będą kolejne W centrum Bydgoszczy powstaje pierwszy w mieście park kieszonkowy. Mini ogród ma być miejscem odpoczynku i relaksu. » więcej 2019-03-25, godz. 10:02 Dr Przemysław Przybylski: Nauczyciele-pasjonaci muszą elitarnie zarabiać - Jeśli chcemy mieć elitę z prawdziwego zdarzenia, musimy mieć nauczycieli-pasjonatów, którzy będą się oddawali temu zawodowi i to na jednym etacie - mówi dr ... » więcej 2019-03-25, godz. 08:46 Nauczyciele rozpoczynają protest głodowy. Kto jedzie z naszego regionu? Oświatowa Solidarność planuje rozpocząć w poniedziałek około południa protest głodowy w budynku Kuratorium Oświaty w Krakowie. W gronie protestujących mają by ... » więcej 2019-03-25, godz. 08:03 Nad Brdą będzie ładniej, a sportowcy będą mieli nowoczesny obiekt Pogoda w okresie zimowym sprzyjała budowie konstrukcji nowej części przystani RTW „Bydgostia” przy ul. Żupy. Wykonawca wkrótce rozpocznie zadaszanie obiektu. ... » więcej 2019-03-25, godz. 06:12 Zostań wolontariuszem na największych imprezach sportowych w Bydgoszczy Ruszyły zgłoszenia do wolontariatu w ramach projektu WolontariatSportowy.org. Dołącz do grona blisko 300 wolontariuszy tworzących Enea Bydgoszcz Triathlon i P ... » więcej 2019-03-24, godz. 17:51 Lekcja wychowania fizycznego z Igą co śmiga! Szkolili się terytorialsi Jak można ćwiczyć - pokazała żołnierzom z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej utytułowana biegaczka Iga Baumgart-Witan. W toruńskim Centrum Sz ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:28 Wielkie porządki nad Martówką w Toruniu Lodówkę, drzwi, oponę i dużo butelek znaleźli torunianie podczas wiosennego sprzątania nad Martówką. Akcję drugi raz zorganizowały studentki kulturoznawstwa U ... » więcej
1234567