Środa, 12 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2014-06-24, 12:20 Michał Zaręba

Linia tramwajowa na Bielany oficjalnie otwarta

Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
W Toruniu oficjalnie otwarto nową linię tramwajową łączącą Starówkę z miasteczkiem akademickim na Bielanach. Od środy 25 czerwca tramwajami na nowej trasie pojadą pasażerowie.
W ramach inwestycji powstał m.in węzeł przesiadkowy na Al. Solidarności, przy Muzeum Etnograficznym. Do campusu uniwersyteckiego z osiedla Na Skarpie będzie można dojechać bezpośrednio linią nr 1.

- Od Alei Solidarności tramwaj pojedzie: Czerwoną Drogą, ulicą Kraszewskiego, Sienkiewicza, Gagarina do pętli przy ul. Okrężnej – poinformował Rafał Wiewiórski szef projektów infrastrukturalnych w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Toruniu.

Dodaje, że w ramach projektu powstał system informacji pasażerskiej, zmodernizowano tramwaje, wyregulowano sygnalizację świetlną. Podróż między UMK a Rubinkowem skróciła się o 5 minut.

Cały projekt warty jest ponad 84,3 mln zł. Budowa nowej linii tramwajowej w Toruniu kosztowała ok. 43 mln. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pierwsze regularne tramwaje pojadą na Bielany 25 czerwca. W środę rozpocznie się też kolejny etap modernizacji połączeń tramwajowych i związane z tym utrudnienia.

Na placu Rapackiego będą wymienianie łuki torowe, dlatego tramwaje linii nr 3 i 5 będą jeździć objazdem przez Czerwoną Drogę. W związku z budową II etapu średnicówki na odcinku Elana – Skłodowskiej-Curie – Dworzec Wschodni zastępczo kursować będą autobusy linii nr 50. Kolejnych zmian w komunikacji torunianie mogą się spodziewać w połowie sierpnia. Szczegóły na stronie ww.torun.pl.
Linia tramwajowa na Bielany oficjalnie otwarta (Popołudnie z nami).
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-08-12, godz. 17:56 CBA w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Co sprawdzają służby? Trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Chodzi o przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla ... » więcej 2020-08-12, godz. 15:30 Czy tęczowa flaga zawiśnie nad bydgoskim ratuszem? Jest odpowiedź prezydenta Bydgoszczy Lewica i środowiska LGBT zaapelowały do prezydenta Bydgoszczy, by w geście solidarności i sprzeciwu wobec przemocy, wywiesił tęczowe flagi na budynku Ratusza. ... » więcej 2020-08-12, godz. 13:10 Skazane z więzienia w Grudziądzu napisały listy do dziewczyn z poprawczaka Brak rodzinnego ciepła, brak pieniędzy, albo ich nadmiar, alkohol, narkotyki, złe środowisko - kobiety z wyrokami przeanalizowały swoje życie i proszą dziewcz ... » więcej 2020-08-12, godz. 11:00 Sławomir Mentzen w Rozmowie Dnia: Opozycja białoruska nie ma żadnych szans Sławomir Mentzen, toruński polityk Konfederacji, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że choć wszyscy współczujemy Białorusinom, obaleni ... » więcej 2020-08-12, godz. 09:53 Pracownicy IPN w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy. Szukają grobów... Na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy rozpoczęły się prace zespołu Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej - Delegatury w Bydgoszczy. ... » więcej 2020-08-12, godz. 08:15 Nocne prace na remontowanym moście w Toruniu. Będą utrudnienia Dwie pracowite noce czekają wykonawcę na rozbudowywanym moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. » więcej 2020-08-12, godz. 07:20 Z bydgoskiego lotniska na własne. Nowa siedziba lotniczego pogotowia prawie gotowa Prawie 10 milionów złotych kosztowała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zlokalizowana w Żołędowie koło Bydgoszczy. Pod koniec roku do nowego obiektu ... » więcej 2020-08-12, godz. 06:13 Przełamują stereotyp bibliotekarza. Fotografie w oknie świeckiej biblioteki Kilkanaście niezwykłych fotografii pojawiło się w oknach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu nad Wisłą. Pozowali do nich pracownicy biblioteki, a inspir ... » więcej 2020-08-11, godz. 21:12 12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich dawców posłuży do produkcji leku na Covid-19 Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. » więcej 2020-08-11, godz. 20:15 Sędzia Jakub K. z prawomocnie uchylonym immunitetem. Prokuratura może postawić zarzuty Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego prawomocnie uchyliła immunitet bydgoskiemu sędziemu Jakubowi K., który miał się dopuścić gwałtu. Oznacza to, że prokuratur ... » więcej
1234567