Wtorek, 12 listopada 2019 r.   Imieniny: Renaty, Witolda, Jozafata
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2014-06-24, 12:20 Michał Zaręba

Linia tramwajowa na Bielany oficjalnie otwarta

Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
Tramwajem będzie można dojechać z UMK na Rubinkowo. Fot. Michał Zaręba
W Toruniu oficjalnie otwarto nową linię tramwajową łączącą Starówkę z miasteczkiem akademickim na Bielanach. Od środy 25 czerwca tramwajami na nowej trasie pojadą pasażerowie.
W ramach inwestycji powstał m.in węzeł przesiadkowy na Al. Solidarności, przy Muzeum Etnograficznym. Do campusu uniwersyteckiego z osiedla Na Skarpie będzie można dojechać bezpośrednio linią nr 1.

- Od Alei Solidarności tramwaj pojedzie: Czerwoną Drogą, ulicą Kraszewskiego, Sienkiewicza, Gagarina do pętli przy ul. Okrężnej – poinformował Rafał Wiewiórski szef projektów infrastrukturalnych w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Toruniu.

Dodaje, że w ramach projektu powstał system informacji pasażerskiej, zmodernizowano tramwaje, wyregulowano sygnalizację świetlną. Podróż między UMK a Rubinkowem skróciła się o 5 minut.

Cały projekt warty jest ponad 84,3 mln zł. Budowa nowej linii tramwajowej w Toruniu kosztowała ok. 43 mln. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pierwsze regularne tramwaje pojadą na Bielany 25 czerwca. W środę rozpocznie się też kolejny etap modernizacji połączeń tramwajowych i związane z tym utrudnienia.

Na placu Rapackiego będą wymienianie łuki torowe, dlatego tramwaje linii nr 3 i 5 będą jeździć objazdem przez Czerwoną Drogę. W związku z budową II etapu średnicówki na odcinku Elana – Skłodowskiej-Curie – Dworzec Wschodni zastępczo kursować będą autobusy linii nr 50. Kolejnych zmian w komunikacji torunianie mogą się spodziewać w połowie sierpnia. Szczegóły na stronie ww.torun.pl.
Linia tramwajowa na Bielany oficjalnie otwarta (Popołudnie z nami).
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-11-12, godz. 11:39 We wtorek rozpoczyna się nowa kadencja Parlamentu. Kto nas reprezentuje? 25 posłów i 5 senatorów będzie reprezentować nasze województwo podczas rozpoczynającej się we wtorek nowej kadencji Parlamentu. » więcej 2019-11-12, godz. 11:20 Poseł Lenz: Spodziewam się w Sejmie debat pełnych emocji. Będzie się dużo działo - Spokojnie już było — odpowiedział poseł Tomasz Lenz na pytanie, jaka będzie rozpoczynająca się we wtorek IX kadencja Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tomasz ... » więcej 2019-11-12, godz. 10:45 Katedra i kuria odcięte od świata. Podpisy pod petycją zbierane w parafiach i w Internecie - Jako mieszkańcy Diecezji Bydgoskiej zwracamy się do Pana Prezydenta i do Rady Miasta Bydgoszczy z prośbą o cofnięcie decyzji o zamknięciu ruchu samochodoweg ... » więcej 2019-11-12, godz. 08:03 Świąteczne dekoracje rozświetlą Bydgoszcz. Trwają przygotowania do montażu trwają przygotowania do wykonania świątecznej iluminacji miasta. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcia z rozświetlonymi anielskimi skrzydłami. Na Starym Rynk ... » więcej 2019-11-12, godz. 07:11 Stadion Polonii będzie ładniejszy. Trwa przebudowa obiektu w Bydgoszczy Trwa modernizacja stadionu Polonii, dzięki której obiekt będzie lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Cały czas trwają prace budowlane przy budowie ... » więcej 2019-11-11, godz. 21:43 Prezydent Andrzej Duda w Rypinie. Było przemówienie i śpiewanie pieśni patriotycznych [wideo] Prezydent na placu przy Nowym Rynku pojawił się kilka minut po 20.00. W wystąpieniu dziękował za zaproszenie i mówił o tym, jak ważne jest dla niego to spotka ... » więcej 2019-11-11, godz. 15:01 Kujawsko-pomorskie też świętowało! Uroczystości, marsze, rajdy, a nawet porządkowanie! W całym regionie odbyły się uroczystości i akcje patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. » więcej 2019-11-11, godz. 13:33 Czy w czołgu jest ciasno? Można przekonać się w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy Wejście do czołgu T-72 i hałbicy „Goździk” to - jak zwykle w Święto Niepodległości - atrakcje Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-11, godz. 11:44 Prof. Radosław Sojak: Dobrze, że spieramy się o historię, wtedy ona „żyje”! [sonda] Coraz więcej Polaków odczuwa dumę ze swojego kraju, a toczone wokół historii spory polityczne nie są tylko polską specyfiką - tak w Rozmowie dnia Polskiego Ra ... » więcej 2019-11-11, godz. 08:56 Wystrzel się w powietrze z katapulty. Dzień otwarty w grudziądzkiej Cytadeli Zwiedzanie z przewodnikiem Rawelinu, Majdanu czy basenu trzeciego to tylko nieliczne z atrakcji przygotowane z okazji dnia otwartego Grudziądzkiej Cytadeli. X ... » więcej
1234567